Skocz do zawartości

Polecane posty

izolda789    12

ja uważam że wcale wieś i gospodarka nie oznacza rezygnacji z przyjemności i samych wyrzeczeń, jak się chce to można wszystko

case-jxu-95    0

Też pracuję w małym zakładzie w Sieradzu mam dwóch kolegów fajne chłopaki po studiach ale nie wiem gdzie oni znajdą swoje połówki,praca pracą a po godzinach gospodarstwo na głowie .W dobie internetu i nadmiaru roboty młodzi ludzie skazani są na samotność ,wielka szkoda że tak jest

banan575    104

ja uważam że wcale wieś i gospodarka nie oznacza rezygnacji z przyjemności i samych wyrzeczeń, jak się chce to można wszystko

i ja to popieram w 100% pracuje sie i czas na przyjemnosc tez mozna wygospodarowac

pawel040686    0

dla chcącego nic trudnego jakoś ten czas zawsze można znależć

warto bywać wieczorem w wolnej chwili na tym forum, jest ciekawe spojrzenie innych osób na życie na wsi

ramona    2

W mojej okolicy powiecie a moze i wojewodztwie ,ci co mają kilkanaście ha to już dawno dali w dzierżawe sąsiadowi albo innemu ,kto ma więcej , a sami pojechali do roboty na zachod. To są młodzi jak i starsi wlaściciele gospodarstw.W PRL to dało się na takim areale w miare dobrze żyć, bo były inne ceny .J ak już tu pisałę, dzisiaj to minimum 30 50 ha .Ale trzeba mieć odpowiedni sprzet ,i można żyć z produkcji roślinnej .I teraz można odpocząć do wiosny .A chodowla to robota piątek świątek i w NIEDZIELE.

ENDURAK91    1

koledzy nie straszcie mnie że jestem skazany na samotność :huh:

ale muszę potwierdzić że na wsi też da się wygospodarować wolny czas na rozrywkę, chociaż często wymaga to sporych umiejętności gospodarowania czasem.

WodnyElf    3

No tak bo w miescie sa paby knajpy sklepy ze szmatami.

Ale nie ma jednego. WOLNOSCI JAKIE DAJE NA WSI SWOJ DOM Z OGRODEM

Oj tam, od razu szmaty. Są kina, teatry,a w tych największych nawet operetki.... ech...

nikolas29    165

Bo widzisz kolego ENDURAK91 ,co z tego że jest stabilizacja ,jest praca ,są pieniądze ,jak w tym zawodzie nie masz ani czasu ,ani urlopu i nawet tej zarobionej kasy nie wydasz na to na co byś czasem chciał . Rolnictwo, to dyscyplina pracy kosztem wielu wyrzeczeń. A życie tak szybko leci i tak ,to co tu urobimy ,to'' tam ''nie zabierzemy . Nie samą pracą człowiek żyje ,a w rolnictwie tak właśnie często jest .

MEG to ma dar do opisywania faktycznej prawdy.....swiete słowa :huh: :huh: :huh: ;)

Tak, Endurak91 ma rację. Dlatego taki zawód trzeba kochac, bo inaczej nie ma szans, żeby to się udało. Jak tego nie pokochasz, to będziesz się całe życie męczył. najgorzej z tym urlopem, no bo jak masz zwierzęta (a szczególnie mlecznice) to ich nie zostawisz na pastwę losu, żeby grzać brzuszek w słoneczku na plaży. resztę organizujesz tak jak tobie pasuje, nikt ci nie mówi co masz robić, poza tym nie ma rutyny, są zasiewy, orki, żniwa, sianokosy- jest różnorodność. ja bym tego nie zamieniła na nic innego.

nh6030    0

Przy dobrej organizacji pracy zawsze można znaleść czas w gospodarstwie np. zniwa przez 2 tygodnie spi się po 3-4 godziny żeby się ze wszystkim obrobić a póżniej rano krówki się wydoi kiszonki uszykuje i można cały dzień nad jęziorko:)

nikolas29    165

nie zawsze sie tak da zrobic jak sa krowki// taki zawod trzeba kochac to prawda ale rolniczka z zawad jest jeszcze mloda moze zmienic zawod.... kiedys tez tak myslałem przed 13 latami..tez szukałem kogos na gospodarke myslałem ze nie ma a tu tyle dziewczyn w dzisiejszych czasach myslacych jeszcze tak samo...no cóż wszyscy jedno robic i lubiec nie beda bo by było jedno wielkie bezrobocie

miglanc88    110

To prawda,rolnictwo trzeba mieć we krwi. Ale jeśli ktoś jest kreatywny i innowacyjny

,to na pewno zorganizuje sobie trochę wolnego czasu ........ :) :) :) :)

Michalmeer    366

Najlepsze jest to ze kiedyś ludzi robili wszystko recznie i konie pomagały jakiś 40 lat temu i czas był na wszystko w żniwa , w soboty wieczór był wolny i była impreza a teraz są maszyny i nawet w niedziele sie młóci jak dla mnie cos poszło nie tak wtym dobrobycie

fragles1    3

Kiedyś plony były mniejsze, żniwa, sianokosy, wykopki trwały dłużej, kiedyś ludzie wstawali troszkę raniej, a nie jak dziś z samego rana tak gdzieś koło dwunastej :P

mateo169    0

potrzebuje kobiety zasadniczo ;p

będę czuły przysięgam ;p czy jest jakaś z pieprzem na nosie czarownica ??

proszę o kontakt

marcin1832    3

Doskonała organizacja czasu pozwala na wykonywanie obowiązków jak i na rozrywkę :rolleyes: wiadomo w rolnictwie jest sezonowość pewnych prac,ale mimo to można w wolnym czasie odpocząć lub gdzieś się wybrać.Popieram kampanię wybieram wieś http://www.tvr24.pl/..._wies-4180.html :rolleyes: Wiadomo życie na wsi jak i rolnictwo aby to kochać trzeba mieć we krwi.Życie na wsi jest piękne,naturalne środowisko,piekne krajobrazy,to uroki życia na wsi,którego na nic innego w świecie nie zamieniłbym :rolleyes: Poza tym rolnictwo ma w sobie coś :rolleyes:

polecam idealny utwór z linku ♥♥

Edytowano przez marcin1832

mateo169    0

zgadzam się z wami tak jest ................ ale mam pytanie kto z was na sianie sie bzzzzzzzzzzykał ?? ciekawe panowie i panie rolnicyyy

no własnie ciekawe :D wiecie może jakaś rolniczka może by sie zgodzila, ale z miasta ( to mi osobiście coś mo myszach gadała xDDDD) chętna była fest ale nie na sianie hymmmm :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się