Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Żony, bądźcie poddane mężom, mężowie szanujcie żony" chyba nic dodać nic ująć. ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyżby wszytko miało być w tych granicach rozsądku?

" i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to że Cię nie opuszczę aż do śmierci."

To pewnie też :lol:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisałaś, że wszystko, tej przesady się przestraszyłem.

baziula    6

Też bym chciała, tak żeby to było takie partnerstwo, wspólne decydowanie itp. Ale tak naprawdę to fikcja. Prawda jest taka, że w związku jedna osoba jest dominująca ( może nawet tego nie dostrzega) a druga zawsze ustępuje. Jeśli jedna i druga osoba są zadowolone ze swych ról i się w nich odnajdą to jest szczęście. Jeśli spotkają się dwie osoby o dominującym charakterze to zawsze jest problem, kłótnie itp.

Xawier    32

Jeśli zawsze ustępuje to nie jest związek tylko poddaństwo. Taka relacja że jedno dominuje to jak dla mnie bardzo nudne bo z jednej strony tej dominującej trzeba sobie radzić samotnie z podejmowaniem decyzji a z drugiej strony osobie zdominowanej to sama nie podejmie jakiejkolwiek decyzji. To jest chore! Jesli są obie dominujące to może jeszcze nie tragedia, tragedia jest dopiero jeśli wzajemnie chcą się zdominować.

baziula    6

Może i chore. Ale taka jest prawda i takie jest życie. Znam wiele takich związków szczęśliwych, bo po prostu przyjęte role im odpowiadają.

Meg5    344

Czasem ,też jest tak ,że jedna osoba z czysto wygodnickich pobudek jest pasywna w związku ,ma mniej na głowie i spokojnie robi swoje .Układ tego typu jej odpowiada ,ale pozornie to wyglądać może ,że jest osobą zdominowaną .Tylko ,że tak nie jest ,bo jest osobą wygodną ... Osobiście znałam taki przypadek ,kobieta była od wszystkiego ,bo facet był do niczego ...Jemu rola pantoflarza była bardzo na ręka ,bynajmniej głowa go nie bolała ,chyba że po % ,bo to akurat była jego pasja .

baziula    6

Oczywiście, ludzie często akceptują swoje role z czystej wygody. Z perspektywy obserwatora wygląda to tak "Jaka ona dla niego dobra, w niczym mu się nie przeciwstawi". A tak naprawdę ona jest CWANA I WYGODNA.

banan575    104

To jak u mnie, Ja rzadze. :D

Chcialam zeby mi kupil zmywarke, to nigdy mu nie mowilam kup mi zmywarke tylko myj gary!! tylko dokladnie , i chyba mycie sie mu znudzilo albo moje slowa myj gary, no to kupil mi zmywarke . :lol:

Meg5    344

Tobie ,czy sobie ? :D Jak on mył ,to chyba jednak sobie wygodę zrobił B)

baziula    6

"Myj gary!!! tylko dokładnie." Twój mąż musi mieć spory interes w tym małżeństwie że znosi takie grubiaństwo. :D

KTO mów "ja rządzę" ten oszukuje sam siebie. To on rozgrywa wszystko tak, byś myślała że ty rządzisz. I to jest majstersztyk

Edytowano przez baziula

banan575    104

@Meg jeden ciort sobie czy mi, ale zmywarke kupil, teraz ja spokojnie moge myc :D

Meg5    344

Nie ,teraz to zmywarka może spokojnie myć ... :D

baziula    6

Daj spokój Meg. Kto widzi czubek własnego nosa.... to widzi czubek własnego nosa.... :D

Meg5    344

Czasem trochę zdrowego egoizmu jest potrzeba każdemu człowiekowi . Jak się będzie tylko uległym ,to szybko otoczenia to wykorzysta i wyjdzie z założenia ,że możesz się obyć ,bez tego czy tamtego . Także od czasu, do czasu trzeba tylko na swój czubek nosa popatrzeć :) Tak dla równowagi i żeby na głowę nie weszli .

baziula    6

Dlatego koleżance banan zazdroszczę. I ogromnie ją podziwiam.....Jest dla mnie wzorem, do naśladowania :)

Meg5    344

No to teraz nam koleżanka banan w piórka obrośnie :rolleyes: Taki komplement ...Banan nie sknoć tego prestiżu ;):P

bezbarwny    33

To jak u mnie, Ja rzadze. :D

Chcialam zeby mi kupil zmywarke, to nigdy mu nie mowilam kup mi zmywarke tylko myj gary!! tylko dokladnie , i chyba mycie sie mu znudzilo albo moje slowa myj gary, no to kupil mi zmywarke . :lol:

'' ja rządze'' :lol:

Moja droga , tak Ci się tylko wydaje. Twojemu mężowi nie zmywanie garów się znudziło , a Twoje ciągłe gderanie :lol:

Gdy Ty myłaś - jazgotałaś , że masz już dość , że znowu te gary , a czemu ich tyle itd....

Gdy mąż mył , też jazgotałaś.

No to chłopina ulżył swoim cierpieniom :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tobie ,czy sobie ? :D Jak on mył ,to chyba jednak sobie wygodę zrobił B)

Pewnie że sobie :D i tak Baśkę sposobem przekręcił. :P ale mył gary? :blink: :D

Meg5    344

Oj Mat ,Tobie się nie zdarzyło choć talerzyka po sobie umyć ? ^^

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Talerzyk owszem, :P rycerze nie myją garów. :P

baziula    6

Po takiej "grzecznej zachęcie" MYJ GARY TYLKO DOKŁADNIE. To każdy facet aż pędzi do zlewozmywaka:) a zwłaszcza szanujący się rycerz :)

Edytowano przez baziula

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się