Skocz do zawartości

Polecane posty

Czernina to inaczej czarna polewka wspominana w Panu Tadeuszu jako zupa-znak podawana kawalerowi, któremu omówiono ręki panny.

Także panowie powinni unikać:)

grzegorzk4    60

Jak tylko będe gdzieś w okolicach Rawicza chętnie skorzystam z gościny. Co do czerniny to,że smaczna uwierze na słowo,raczej nie dał bym się przekonac do zjedzenia(chociaż kaszanke jem) :D

Tylko uważaj na ta czerninę, żebyś nie dostał tak jak Jacek Soplica w "Panu Tadeuszu"  dostał czarną polewkę :)

maniek183    8

a coś słodkiego też będzie ??? 

Gotowanie chyba nie wymaga zdolności nadprzyrodzonych i myślę, że mając przepis i chęci nie może być trudne. 

grzegorzk4    60

Czernina to inaczej czarna polewka wspominana w Panu Tadeuszu jako zupa-znak podawana kawalerowi, któremu omówiono ręki panny.

Także panowie powinni unikać :)

Popatrz o jednakowym czasie o Panu Tadeuszu przyszła myśl :)

biala513    68

Gorzej jak ktoś mi coś wymyśli a nie będę miała zielonego pojęcia jak to dane coś się robi :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja poproszę Eskalopki cielęce w grzybowym sosie.  :P

biala513    68

Ostatnio spisałam przepis na polędwicę w innym wydaniu ;) ale dobrze będzie też przepis na eskalopki w sosie grzybowym :)

mapo    7

Korsarz1: ale masz zachcianki ;) Wczoraj na ciebie dziewczyny czekały w innym wątku, ale się nie doczekały...

RafaKdziela    135

Ja poproszę o przepis na tort piętrowy co najmniej 5 piętowy każdy o innym smaku :D  a co tam Kostka możesz go zrobić ,to wpadnę na wyżerkę ;)

grzegorzk4 i czernina i panny z kawalerami i księga wprawdzie kulinarna, a skoro biała513 zachęca do jej wspólnego pisania, to i epopeja się z tego zrobi i ksiąg z dwanaście ma szanse  mieć i narodową będzie, bo forumowicze z różnych stron naszego kraju :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

korsarz to pewnie jakiś szlachcic :lol: cielęciną się zajada

Żartujesz, cielęcina ma być dla Pusi, ale tylko zadnia, tylko zadnia.         :P         :lol:      :lol:

Korsarz1: ale masz zachcianki ;) Wczoraj na ciebie dziewczyny czekały w innym wątku, ale się nie doczekały...

W tamtym wątku nie wszyscy umieją się bawić, tam straszne średniowiecze jeszcze panuje       :P     myślą że jak matka ugotuje sagan kartofli to na to znajdą żonę    łahahahahahaha        

Edytowano przez KORSARZ1

anka1    1

Żartujesz, cielęcina ma być dla Pusi, ale tylko zadnia, tylko zadnia.         :P         :lol:      :lol:

...........i to od 0,5 do 2 kg dziennie .  A na obiad będą ........pierogi  :lol: :lol:

Biała jakie serwujesz pierogi u siebie w książce ?? :)

Edytowano przez anka1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a robicie tam na północy prażonki takie w kociołku na ognisku

Wiesz robiliśmy nie tak dawno jeszcze, ale gdzieś od 500  lat  już nie jadamy wszyscy z jednego gara.     :lol:      :lol:

Milady, to ja zamówiłem dla Ciebie te eskalopki cielęce i wino, a Ty tu z pierogami wyskakujesz i kwaśnym mlekiem, zaczynasz mi wieśniaczeć, łahahahahahahaha

zamiast oryginalna, to robisz się bardzo prowincjonalna.         :lol:      :lol:

Edytowano przez KORSARZ1

biala513    68

Pierogi i na słodko i na słono ;) Czyli od owoców, sera, ruskich, z mięsem az do tych z kapustą i grzybami. I leniwe są też :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się