Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotr3p    13

@xDxbartekxx- będę kosił na dniach w miejscowości Gęsia Górka boję się tam jechać bo miałem tam na drodze nie przyjemności...

Piotr3p    13

@xDxbartekxx- znajomy tam dziewczynę znalazł i ja tam zawsze koszę coś mnie trafia jak mam tam jechać ( dziury jak na poligonie ) na drodze się wkurzę to pojadę przez Kępno i na Słupie pod Kępnem :D tylko chederu nie chce mi się zdejmować... ;)

Słupię pod Bralinem pomyłka się wkradła :P

Edytowano przez Piotr3p

Katryn    88

A u mnie już poplony wysiane ;) Jutro wysiew wapna , a co do pogody to dziś pokropiło jak ksiądz kropidłem :D A przydałby się deszczyk bo susza..... :(

Piotr3p    13

@xDxbartekxx- wiem, tylko tutaj od moich stron jadąc w Twoje strony jest sporo zakrętów i boje się by ktoś mi się w heder nie wpakował bo jeżdzą jak idioci ( już raz miałem taką akcje ale nie chcę tutaj pisać )... no ale cóż o godz 11 mam być na polu ;) nogi miękkie jak z waty mam :lol:

myciu    11

A u mnie już poplony wysiane ;) Jutro wysiew wapna , a co do pogody to dziś pokropiło jak ksiądz kropidłem :D A przydałby się deszczyk bo susza..... :(

u Ciebie susza a u mnie prawie w kazdy dzien pada dopiero w połowie 2 pokosu jestem a o żniwach ani nie mówie

Piotr3p    13

@xDxbartekxx- u siebie koszenie zakończone :D w Twoich stronach również ( miałem inspekcje pracy na polu ) były małe problemy również z kombajnem ( zapowietrzał się silnik ) ale opanowałem sytuacje ;) teraz pięknie leje znowu z 3-4 dni postoju ;[ jak tak dalej pójdzie z tą pogodą to żniwa we wrześniu zakończę ( w sam raz na dożynki Gminne 14 września ) :D

Piotr3p    13

@xDxbartekxx - pogoda barowa :D dzisiaj jadąc z Twoich stron w jednym gospodarstwie była niezła biba ( dożynki ) zostałem zatrzymany przez uczestnika imprezy oraz zaproszony na " jednego" :D ale odmówiłem :) ale tam pół wioski było :lol:

@rolnik115- bierz wszystko :lol:

Piotr3p    13

@Landfarmer- sam się zdziwiłem że tam taka impreza gdyby nie to że dzisiaj środa a nie sobota to bym pomyślał że wesele :lol: ale flaszkę dali :D

@xDxbartekxx- i to bardzo :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstawać piżmowce do roboty :D samo zboże się nie przeszufluje heheh

Mironeks    6

@izolda789 masz racje trza kosić suche tylko nie każdy ma mocne nerwy i wyczeka na słoneczną pogode bo ryzyko jest dość duże że nawałnica może zboże wymłucić :(

Rolnicy siali z myślą że zbiorą plony i będą mieli z czego żyć a koszty ponieśli :wacko:

mietek86    4

Ja z koszeniem nigdy się nie spieszę jak sypie 40 ton na jedną gromadę to musi być suche na polu bo to średnia przyjemność tyle przeszuflować deszcz jak zmoczy to i wysuszy :)

Mieciu jakby ci dolało znowu jak u nas wczoraj z 50 litrów na metr :blink: to byśmy pogadali czy się nie śpieszysz, matko jak dobrze że w niedzielę skończyłem, ogónie podobno zapowiadają że cały sierpień ma być taki a na długo terminowej druga połowa ma być mokra jak diabli a ja nic jeszcze słomy nie mam zwiezione :wacko:

Mironeks    6

@mietek86 zgadzam sie z Tobą jak zmoknie to i wyschnie ale czy na pole wiedzie kombajn to już nie był bym taki pewny ;)

Mieliśy taki przypadek na polu w zbożu stało 15 centymetrów wody i kombajnem skosiliśmy to pole , w tym roku tak by nie pojechał kombajnem bo za bardzo rozmięknięta

jest gleba :D :D

Wczoraj kolegi ojciec z przyczepą pełną zboża bał sie jechać scierniskiem i poleciał łąką , centralnie w największe bagno wjechał :D :D :D

Na trzy ciągniki z ledwością chłopaki wyciągli przyczepe :D :D :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się