Polecane posty

Madzia20    16

Hmm.. więc ja się nie wypowiadam na ten temat :)

 

A co do kobiet i materialistek ja jestem cholerną materialistką i nie owijam jak inne że gdzie tam itd :)

A pomimo mojego podejścia materialistycznego i oszczędności nie mam faceta bogatego..i jakoś nie mam zamiaru swojego na takiego zmieniać :)

 

W ogóle tak w sumie się zastanawiam co takiego ciężkiego kobieta na wsi ma robić hmm... w polu nie musi robić, przy żniwach przy dobrej technice pracy lub dodatkowy pracownik też nie, jak zwierząt nie ma to luksus, jak są to albo robi mężczyzna albo no musiałaby też ona. Zajmowac się domem czy na wsi czy w mieście też trzeba.. Więc przy dobrych wiatrach kobieta na gospodarce nie musi za dużo robić. Mam znajomych gdzie żony nawet placem nie tykają w rzeczy gospodarskie i tylko domem się zajmują. Nie ma np.ziemniaków dużo, zwierząt to w sumie nie muszą za wiele robić. Chyba że lubią mieć ogórdek, jakieś kury.

 

Wiem że mogę zostać za to spostrzeżenie zostać zbesztana :) ale popatrzcie obiektywnie lub może powiecie mi co tam u was na wsi kobiety robią na roli?

 

Bo np.ja lubię robić więc dzisiaj o 6 rano kopałam ziemniaki, wazyłam itp.,zniwa będą więc łopata i lecimy :) jakieś karmienie kur, praca przy świniach nie problem. Ale gdy nie ma zwierząt to na prawdę nie ma aż tak wiele do roboty.

Edytowano przez Madzia20
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Hallo Ania , hallo Gdzie ona jest?

 

No nie dopadli ją, byli szybsi od Chucka Norrisa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@endzit to byli faceci w czerni :lol:

Co Ty, nasze ustalenia do wiedzy ogolnej a wiesz czym to grozi :P

Brakiem kawalerów w kraju,a co tam nawet na całym świecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Skoro tak uważasz może i racja Zamykam gębę i wyrzucam klucz do studni i nie powiem która to studnia.. o nie nie

 

Idę wykorzystać tę wiedzę, niczym szmatę do podłogi A co tam

 

Pozdro dla wszystkich szukających Oby i wam było dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Moja zajmuje się domem i dzieckiem, w polu nie robi, przy obrządkach jak mnie nie ma to porobi to co pilne, traktorem jedzie przy zwózce kostek, ma kurki na głowie i ogródek. Życie raczej jak w bajce tyrać i rano wstawać do pracy nie trzeba. O i zimą w centralnym napali.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

O..i popieram kolegę :)

 

chociaż nie wiem, może dlatego że od dziecka na roli mieszkam inaczej na to patrzę ale nie wydaje mi się aby dziewczynie z miasta było trudno coś takiego zrobić.

Zresztą są dwie kategorię dziewczyn i trzeba trafić na te odpowiednie nie ma podziału czy ta ze wsi czy z miasta

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a ja powiem tak...

ostanimi czasy jak byłem w znanych mim stronach, pewien znajomy, którego szanuję i lubię powiedział mi tak:

"Tomek, co ja tobie mogę powiedzieć... no wiesz, z tymi babami to jest popier....."

co jak co ale chłop miał racje.... prosto zwięźle i na temat...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

Hmm, co można twojemu koledze poradzić ( i chyba wszystkim innym którzy mają z tym problem), może jak nie ogarnia "bab" to niech sobie znajdzie faceta. Zero problemów z niedyspozycjami, humorami, "nie mam się w co ubrać" i temu podobnymi. Same korzyści: spokój ma, pobzyka i jeszcze się z nim napije. Rozwiązanie prawie idealne :D:P :lol:

 

Ale nie cytujemy ostatniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

jest takie powiedzenie baba to stworzenie boże i powinno spac w oborze lecz ze wzgledu na kształt pupy chłop zabiera ja do chałupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Och , Wy mocna ,słaba płeć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bóg ci zesłał mnie

Byś miał kogoś w noc i dzień

Bóg ci zesłał mnie

I sie z tego tylko ciesz !!! ;p;p

 

Słowa pewnej piosenki Renaty Przemyk :D

http://www.youtube.com/watch?v=sSADM5Jb38s

Z wami jest ciężko, ale bez was jeszcze gorzej :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ,bo z nami źle ,ale bez nas jeszcze gorzej... :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do przysłowia "Z babą zle ,bez baby jeszcze gorzej"

Mozna odnieść to:

Dziad przybija gwozdzie do deski,baba przychodzi i mówi:

-założ okulary bo w palec się uderzysz-mówi baba

-nie uderzę się-odpowiada dziad

-zobaczysz jak nie założysz to się uderzysz-powtarza baba

-ale ja naprawdę się nie uderzę-mowi dziad

-rób co chcesz ale i tak wyjdzie na moje-mówi baba i odchodzi

Dziad myśli"Z babami same kłopoty,tylko denerwują człowieka"

po chwili uderzył się w palce i rozległ się przerazliwy krzyk.

Wychodzi baba z domu i pyta:

-I co chcesz okulary?

-chcę,chcę jak mozna jeszcze to plaster i wodę utlenioną-mówi dziad.

A po chwili dodaję:

-Jednak z babą zle ,a bez baby jeszcze gorzej :)

Edytowano przez ania25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Chłopaki za mocno przejmujecie się rolą to dziewczyny muszą zacząć o nas /o Was/ walczyć przecież ich jest wiecej-musi to do nich w końcu dotrzeć bo inaczej powiększą grono starych panien.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziewczyny ,koniec łatwych facetów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

I tu się zdziwisz w moich stronach starych kawalerów to na jednej ręce policzę a panien bez liku do wyboru do koloru. Kawalerowie z wyboru przeważnie brudasy i niedouczeni, Panie skoleji bo miały wygórowane wymagania, przebierały, wybierały, czekały na księcia z bajki, nie obejżały się a ich czas minął i teraz przydałby się byle jaki aby był ale już i tych niema.

słyszeliście o trzech przedziłach wieku kobiet?:

18-25lat żaden inny tylko ten

25-30lat jakiego będę chciała takiego będę miała

po 30 byle jaki aby był.

Tak to mniej więcej w życiu wygląda.

Edytowano przez Siwy7406
  • Like 1

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

To zależy od kobiety jednym nie przeszkadza to że jej mąż będzie w chlewni za***przał a innym tak...

ale są takie które z przyjemnością jeszcze Tobie pomogą oczywiscie nie mówię o chlewni ani polu :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

To ze ich jest wiecej to nie znaczy ze beda sie o was zabijac.

Popierwsze jak bedziesz siedział pod sklepem lub jakies mordowni to nawet na ciebie nie zwroci uwagii

Po drugie nie sprzedawac jej bajeru o gospodarce

Po trzecie gdzie i z kim ile wypiłes

Jeszcze jedno wiekszosc dziewczyn ma bardzo wysokie mniemanie i duze oczekiwania ale niestety nie patrza w lustro poza malowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie problem jest się z kimś związać,tylko najpierw musi byc to odpowiednia osoba z ktorą będzie się chciało spędzić reszte zycia.Nie te czasy że dziewczyna 18lat i juz się żeni i zaklada rodzinę ,dziś dziewczyny maja większe ambicje(studia,osiągniecie czegoś na początek) a używanie dziś słow "stara panna" lub "stary kawaler"jest nie na miejscu. O starej pannie mozemy mówić gdy jest po 35 roku zycia i bardzo by chciała wyjść za mąż ale nie ma kandydata.W przypadku kobiety do 35 roku zycia/lub takich ktore świadomie rezygnują z małzeństwa na rzecz związku partnerskiego lub stanu wolnego,określenie stara panna jest używane przez ludzi tzw.zaściankowych.Bez urazy dla takich osób....ale rzadko się spotyka te okreslenia u normalnych ludzi.Raz- ze względu na poglądy,dwa-elementarne niewpiepszanie się w cudze sprawy.

A facetom jest łatwiej ,bo 40letni facet z powodzeniem znajdzie sobie wolną 25latkę....

Bo 40letnia pani za 25 latka juz nie wyjdzie.Ale nie twierdzę że się to nie zdarza.Zdarza się.I dobrze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

prawidła dotyczące podaży kawalerów i popytu na nich tak samo sprawdzają się jak ceny żywca wieprzowego czy owoców.

Porzeczek jest mniej niż w zeszłym roku, zapasów w chłodniach czy mroźniach nie ma a cena nie przekracza 2 zł.

Pogłowie trzody jest najmniejsze od lat 50 XX w. cena wg prawideł ekonomicznych powinna oscylować w granicach 10 zł a wynosi ciut ponad 5.

Na jednego meżczyznę przypada w Polsce ponad 1,1 kobiety. gdzie jest moje 1,1 kobiety pytam się!?!?!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko zobacz w jakim wieku jest ta nadwyżka kobiet. Mnie emerytki mało interesują.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Z twoja kobieta jest jak z wiara teoretycznie jest ale nikt jej nie widział.

Ewentualnie jakis pan ma kochanke lub dwie i zajmuje tobie przypadającą kobiety tylko zadaj sobhie pytanie dlaczego on ma dwie a ty zadnej??

Edytowano przez bezeta10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj