Polecane posty

Gość   
Gość

Do tego własny duży dom, ogródek z mnóstwem kwiatów, miejsca sporo, jest gdzie wyjsć do miasta nie daleko aby się nie odcinać, i właśnie stabilizacja, może nie jakieś wariackie kokosy ale nie ma co narzekać, i w przypadku rolnika robisz to co lubisz a nie masz szkołę a zasuwasz gdzie indziej i się nie realizujesz. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Zetorlublin-Krakow tak,ale te dziewczyny to dopiero za miesiąc,studia ruszą to się tam dopiero zacznie :) Anglicy-buuuuuu,prymityw(mega),ale macie racje,Polska wieś się zmienia i już się zmieniła,hmmm może nie wszędzie i nie dosłownie,ale tak jak Darek pisze kto nie przysnął,a i pracki się nie boi to to obejście już ma swój smak,hehehe tak pozytywnie piszemy,i już często dobrze nas odbierają wiec skąd (niby)problem z kobietami?Sam jeszcze brne w kawalerskim stanie gdzie nigdy nie miałem i nie mam problemu z kobietami,hmmm czym człek starszy ,to i rozsądku więcej,i się patrzy np. na ewentualnych tesciow,a na teściową szczególnie,bo to może coreczka d*pcie dostać za mamcią :) itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie szufladkujmy ludzi, że jak dziewczyna interesuje się rolnictwem to zdziwienie? a przecież panowie też są kucharzami, fryzjerami i projektantami mody :) Tu sprawdza się powiedzenie z jakim przystajesz takim się stajesz... bo wątpię czy bym lubiła samochody i zapach benzyny gdybym nie miała braci a gdybym od dziecka nie miała styczności z rolnictwem to może bym się go bała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale tu nikt nikogo nie szufladkuje im więcej pań będzie tym lepiej dla nas panów rolników, i bardzo fajnie ze się nie boicie pracy na roli i w ogóle :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zacharskiego czytałem ponad tydzień ale to przez kolegów :D i troche trudno dostac A tak szczeże to bardzo mało czytam kilkanascie ksiazek na rok. A jak nie beda dobre to co mi zrobisz? :D

 

Kilka lat temu czytałem nie pamiętam dokładnie tytułu <siła podświadomości> książka robi taką wode z mózgu że po godzinie czytania człowiek się zasanawia cały dzień

 

"Wtargniecie" E.Sender też jest dobre i daje do myślenia...

 

a może"potęga podświadomości "? jakbyś pamiętał autora byłby łatwiej poszukać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

wskazałem palcem c 330 i mówie ten ciągniczek dzisiaj jest tyle wart co twój samochód za piec lat on bedzie wart tyle samo a ty audi oddasz na złom i powiedz jaki sens tyle kasy dac za auto?Troche go zatkało pózniej tylko pytał to ile są warte pozostałe ciągniki i zrozumiał że wieś wcale nie taka biedna więc może te dziewczyny też poznały wartośc maszyn rolniczych a jest to bardzo prawdopodobne bo w mediach ostatnio bardzo dużo sie otym wspomina chociaz kto wie może to poprostu je kręci :D

 

Czekaj, bo ja chyba nie zrozumiałem czegoś..30tka jest warta więcej od audi :)? Najstarsze model audi z quattro jest dużo więcej wart niż 30tka, a jeśli on wydał tyle kasy, jak to napisałeś to raczej z nowszych ma, więc o co Ci chodzi :) ? Nie wiem ile 30tka jest warta, ale po za 20 tyś raczej nie wyjdzie - jeśli po kapitalce malowaniu jak nowa..

 

Nie szufladkujmy ludzi, że jak dziewczyna interesuje się rolnictwem to zdziwienie? a przecież panowie też są kucharzami, fryzjerami i projektantami mody :) Tu sprawdza się powiedzenie z jakim przystajesz takim się stajesz... bo wątpię czy bym lubiła samochody i zapach benzyny gdybym nie miała braci a gdybym od dziecka nie miała styczności z rolnictwem to może bym się go bała :)

 

Panowie kucharzami, fryzjerami i projektantami mody - to już od lat jest :)

Kobiety na polu w 21 wieku to zupełnie coś nowego (przynajmniej w moich okolicach) żadnej nie widać na polu, znajomi z wioski, gdzie mam dziadków i pola mają dziewczyny, ale wszystkie noo...co mam powiedzieć wymalowane, ubrane do miasta naszykowane czekające w aucie aż przyjdzie do auta i pojadą gdzieś. Czasem przywiezie jakaś wode na pole czy cokolwiek co tam potrzebują, ale tak żeby jedna z drugą trzecią stała na polu, udzielała rad, pomysłów na to jak przykładowo, naprawić, odkręcić zaczepić itp itd to po prostu...nie no ja się uśmiechałem z zdziwienia jak słyszałem ich teksty (nie żadne głupie nic takiego pomysłowe bardziej) a one na mnie patrzyły i się też uśmiechy xD i głupio było, ale że to były żniwa na zasadzie "trzeba z pola uciekać jak najszybciej" bo granatowe chmury, wiatr w każdej chwili burza to na szybko.

Najbardziej mnie jedna rozwaliła jak powiedziała "Claas to nie jest kombajn wszystko masz na 1 drążku (joystick) i placami ustawiasz 5 kamer, czujniki wilgotności sama technika, a tu trzeba mieć doświadczenie i instynkt jak mają chłopaki na bizonach, że trzeba ręcznie sita ustawić, wiatr i chodzić dookoła, a nie siedzieć na wygodnym siedzeniu z klimatyzacją na 21 stopni i obserwować wszystko z kabiny" i potem dobrała się do fendta 714 "ten traktor też, żadnych biegów do zmieniania dajesz gaz i drążek do przodu i traktor sam jedzie, a redukowanie biegów...0 sprzęgła przegazowania silnika i zmiany na niższy bieg wszystko zsynchronizowane, a tutaj.? i dźwięk też zupełnie inny mają te silnik u Marka wyje te 6 cylindrów, a u Cb taki....płynny równy, fakt, że głośniejszy, ale taki no jak chodzi nowy silnik"

Ojciec kolegi się zaczął śmieć kumpel też powiedział swojej (jego dziewczyna to akurat była) "tak kochanie masz racje" xD a ja no co.. szczęka mi opadała.. :) swoje zrobiłem na usłudze i pojechałem dalej.

Rozmowa wszystko było na luzie, nic nie porównywaliśmy, żadnego przechwalania, sama zaczęła dziewczyna nawijać, bo 16tka nie dała rady wyciągnąć mnie Claas medion 450, więc dzwoniłem po wujka i przyjechał i po 2 próbach wyciągnął, więc wyglądało to trochę jak próba mocy, więc zaczęła bronić maszyny chłopaka.

Dla mnie taka sytuacja była pierwszą jaką doświadczyłem na polu podczas koszenia i usługi u kogoś. Moja kobieta zawsze przyjeżdża na pole, ale jak mówię, przywieźć coś do zjedzenia jak cały dzień na polu i do późnej nocy, jeździła już ciągnikami, kombajnami, więc dla niej to akurat już nic nowego, ale jakieś obce dziewczyny i to ich zainteresowanie to coś nowego więc żadna dyskryminacja czy coś :)

 

Ale oczywiście rywalizacja się pojawia we wszystkim tak jak i tu... Chłopaki widzieli je na polu i oczywiście gaz w podłogę w ciągnikach na prostej drodze z 3 tonami na malutkiej przyczepie xD 32-3 bieg byle silnik wyje i okazuje zainteresowanie wzrokiem xD wiadomo nie ma co się dziwi, dziewczyny bardzo ładne (seksownie nie napisze, bo nie moja kategoria wiekowa) po..22-23 lat max widać młodziutkie.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mietek co ty szukasz faceta na gospodarkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Na gospodarce każde ręce się przydadzą ale bez dwoch zdań kobieta i nic innego :lol:


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Farmer najstarszy model audi z quatro jest wart mniej niż silnik c 330 :D modele powyżej 2000r kosztujątyle co rozklekotana c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Darek tęskniłeś za mną :D

Mietek do h*ja wafla to Ty pisałeś do mnie jako Angel czy jak, hahahaha. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

I gdzie tu sprawiedliwość że za stary 30 letni ciągnik idzie kupić 4-6 letnie auto


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Mietek do h*ja wafla to Ty pisałeś do mnie jako Angel czy jak, hahahaha. :P :lol:

Chyba Cię łoś pokąsał :blink: ja to pisałem do @daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to mnie uspokoiłeś :P nie wnikam w takim razie w Wasze stosunki. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Farmer najstarszy model audi z quatro jest wart mniej niż silnik c 330 :D modele powyżej 2000r kosztujątyle co rozklekotana c 330

 

A jakie audi ma kuzyn? 4 czy wyżej? Jak 4 to ok, się zgodze, ja myślałem, że 6 i wyżej :) z tych nowszych o 2000 r nawet nie myślałem, to fakt z 2000 roku i wyżej to 20-30 idzie kupić w dobrym stanie 30 xD

Pisząc Ci cytat myślałem o a6 i a8 po lifcie 2006 i wyżej - nie no jak się pochwalić chciał autem to myślałem, ze takim :) to już 2 c330 bym szło kupić za ta audice xD wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie on był bardzo zaskoczony że się pojawiłem :D

to akurat miało być pod postem Rolstudenta (bo pewnie wesele się przeciągnęło xD) tylko Tomek wcześniej ode mnie wyprodukował posta :)

co nie znaczy że za Tobą się nie stęskniłem ;) też chyba z tydzień nie byłeś tu

 

No to mnie uspokoiłeś :P nie wnikam w takim razie w Wasze stosunki. :P :lol:

żadnych stosunków nie było zboczuchu he he

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie teraz właśnie spokojniej trochę, żniwo zakończone, wszystko wywiezione, poorane, z innymi pracami już tak gonić nie trzeba, troche luzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

A my jeszcze mamy 10ha do wysiekania,a pogoda jak na złość do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koleżanko @wozak głowa do góry lato jeszcze wróci :P Pogoda rzeczywiście w tym roku spłatała figla niektórym.

Ja już zacząłem orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Kolego @KRISS75 staram się nastawić optymistycznie lecz sam wiesz że to zboże jest już paszowe a teraz jeszcze kwestia wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wesele trwało chyba do środy a do niedzieli to kaca leczylem. A teraz grypa mnie dopadła. Tak ze rano tylko ogarniam mieszanie paszy i szybko do łóżka sie kurowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj