Polecane posty

Mironeks    6

@rolstudent nie byłbym taki pewny czy za mleko będą lepsze pieniążki ;)

Prezesi mleczarni zdzwonią sie na jakąś impreze i ustalą ile mogą zapłacić za mleko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wiesz jak Putin powie mleko stop jak na jabłka to będzie kiepsko. Tylko ze ja mam zapewiony dobry bilans białkowo energetyczny. Pozwala mi to ograniczyc zakup gotowej paszy i śrut poekstakcyjnych. Slowem produkuje tanio i efektwnie mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Tanio produkujesz mleko to nie znaczy że za darmo , jak byś napisał ile wydajesz na paliwo i nawozy to niejedna osoba na tym forum była by w szoku :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No tylko ze to bedzie wszystko powiązane tanie zboże to i tanie nawozy. Bo ci z polic tego nie zjedzą jak rolnicy nie kupia. A jak będzie drogie to nie kupia bo za co. A tak to moze i te chore zapaly sie trochę uspokoja. Bo te wysoki ceny wszystkiego wcale nam rolnika nie służą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mi się w tym roku pojawiły spore nadmiary pasz, wszystko (zboże, kukurydza, trawa) ładnie obrodziło, plon około 1/3 lepszy niż co roku, krowy będą miały pod dostatkiem a i byków można wyjątkowo kilka zostawić :) szkoda tylko że ostatnio prawie nie padało i tylko skwar, dziś tylko porosiło. i dalej ma być upał ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Niektórym doskwiera susza, a niektórzy młócić nie mogą bo ciągle pada..

 

Mam wrażenie, że chyba trochę zboczyliśmy z tematu :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dziś popadało nareszcie, a jeszcze jutro też ma być, dobrze kapustka się przyjmie. Co do mleka podobno chcą od maja zdjąć limity prawda to jest czy nie

 

U mnie dziś popadało nareszcie, a jeszcze jutro też ma być, dobrze kapustka się przyjmie. Co do mleka podobno chcą od maja zdjąć limity prawda to jest czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

rolstudent jak dla mnie to ci z Polic mogą sobie zjeść te swoje nawozy :P do Polic mam 90-100km a nawozy droższe niż te ściągane z Polski :(

i tak to jest u nas że jak czegoś nie ma to cena jest i ludziska sami latają aby kupić.... tak jak u nas teraz z borówkami dużo jest to sprzedać ciężko i leśnych jagód dużo....

 

Kochani a taki plon żyta ze zwykłego czy heterozyjnego macie? Bo aż jestem ciekawa ile moje sypnie na 3 klasie, tylko że ja wszystko dla bydła zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem tak już dawno zrezygnowałem z Polskich nawozów saletrzak stosuję węgierski a inne to niemiecie i norweskie o dziwo lepsze i tańsze więc mam gdzieś Polskie nawozy skoro oni mają gdzieś polskiego rolnika. Dwa moze mnie zjeździcie na maksa ale powiem wam ze bardzo dobrze ze znosza limity, gdzie tu jest jakaś konkurencja żebym ja mógł chować krowy musze odkupić limit a tu będzie teraz spokój, skoro ja muszę z warzywami konkurować z innymi , to krowiarzom zdrowa konkurencja nie zaszkodzi tez. To jest jak ktoś z was musiałby kupić limit na ziemniaki jakby chciał produkować,, mleko normalny produkt do sprzedaży i nie powinien być blokowany przez sztuczne ograniczanie produkcji. Co do ziarna dzis facet z młyna przytargał z ukrainy 50 tirów po 45zł i jeszcze się śmieje że gdzieś ma nasze bo tamte lepsze, świnie w dół to hodowcy nie będą skupowć a widmo asf wisi w powietrzu dalej, jeszcze krążą źźródła żę pszenica będzie po 40zł a jak się patrzy na świat to europa ok a reszta słabo więc nie wiem czy ktoś sztucznie napędza czy co. wiem jedno jak będę miał oddać po 40zł to palę wszystko w piecach przynajmniej zaoszczędzę na opale w tym roku, :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Co do limitów to powinien byc wolny rynek.Mamy demokrację , każdy powinien mieć prawo do każdego rodzaju produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Anna Ale jakieś dzieci mają ubaw !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kasiu nie wszystko trzeba brać na poważnie ;) Jak ktoś czyta ze zrozumieniem wyczai kwestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Aniu owszem nie trzeba, ale po co zaśmiecać takim czymś stronę, gdzie ludzie chcą, szukają czegos do kupienia na poważnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

nie odbiegajcie od tematu,jak o innych tematach to sa odpowiednie watki i tam się udzielelajcie a nie tu o nawozach,mleku,itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

 

Kochani a taki plon żyta ze zwykłego czy heterozyjnego macie? Bo aż jestem ciekawa ile moje sypnie na 3 klasie, tylko że ja wszystko dla bydła zostawiam.

4b i 5 klasa sypnęło 5t /ha i ogólnie lepsze jak w zeszłym roku wszystko.

 

Am1609 i jak ten przetarg wyszedł? (chyba dobrze kojarzę że to Ty z mężem sie stresowałaś czy uda się wygrać chyba że coś źle mi się kojarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Marcin, nie wiesz że każdy temat zbliża ludzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@AnnaPalczewska- od razu mi się przypomniało jak my kupowaliśmy kombajn gdy facet powiedział że musi kombajn sprzedać bo córce wesele wyprawia i musi być szał we wsi :lol: i też był extra kombajn taki że po przejechaniu 5 km wystrzelił wał w silniku :D ale rekord nawet ładny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

Xawier to ja się stresowałam dobrze pamiętasz :) niestety przetarg przegraliśmy :( wygrała inna firma poniżej kosztów, i oni płacą ludziom po 6zł/godz a my po 10zł/godz i wozimy do pracy i z pracy do domu

 

Kazdy temat jest dobry nawet o pogodzie bo my z różnych części kraju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Przetargi za zwyczaj są ustawiane pod kąkretne firmy ,osoby a wygrała widocznie firma „obóz pracy" mająca ludzi z pierwszej łapanki :D bo kto dziś chce pracować za 6 złotych :blink:

A dziś u mnie wypogodzio sie jeszcze dziś poprasuje troche a koszenie od poniedziałku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To luzny temat. A jak bysmy tylko pissali o dziewczynie na gospodarkę to juz dawno by umarl śmiercią naturalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastereczka    0

Mironeks, Ja za 6zl poszłabym do roboty. Oczywiście szału nie ma, ale teraz jak nie pracuje zawodowo to zamiast siedzieć w domu to wole mieć te 6zł niż 0. Przynajmniej jest się między ludźmi i się nie dziwaczeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj