Polecane posty

am1609    0

strasznie mi szkoda tej dziewczyny :( z tego co mówili w tv radziła sobie jak mogła gospodarzyła sama i taka tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

przy takich maszynach to się tylko podchodzi przy zgaszonym ciągniku.ja jestem bardzo uczulony na takie sprawy bo w okolicy były dwa wypadki śmiertelne z rozrzutnikiem.a kolega z innego województwa opowiadał jak facet dwójke dzieci zawinął taką prasą ,to od razu się powiesił a żona jak wyprawiła im pogrzeby.ja nie mam czasu na tv mama mi teraz mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo taka prawda jest że człowiek nie zna dnia ani godziny niestety i nie wiadomo tak naprawdę czy rano się z łóżka wstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

to całe szczęście że się nie zna bo by się człowiek ciągle bał że to już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@robo1980 masz racje zapchany podbierak w prasie rolującej powinno sie czyścić przy zgaszonym ciągniku ;) ale zima by cie zastała jak byś tak robił .

Ja czyszcze podbierak przy pracującej maszynie , wiem że nie można tak robić ale tak robie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Mironeks- ja też tak robiłem kilka lat temu ale widziałem już kilku ludzi w prasie i wierz mi wolę godzinę dłużej prasować ale żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Widzę że już jesteście w temacie, właśnie miałam o tym napisać... Masakra. Czemu tak jest że tylu darmozjadów za przeproszeniem łazi po tym świecie a taka dziewczyna tak beznadziejnie zgineła? odechciewa się wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wystarczy jakiegoś kija lub rurkę wozić ze sobą i tym popychać a nie mogą/ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

niestety podstawowe zasady BHP trzeba zachować, nadgorliwość jednak niewskazana. mi osobiście chyba ze dwa razy zapchał si€ podbieracz przez długie lata ale nawet mi nie przyszło do głowy żeby przy włączonej prasie czy nawet zapalonym ciągniku coś z tym zrobić. sąsiad miał inną przykrą sytuację... było to już trochę lat temu ale syn chyba 6-7 lat podszedł do wałka w ruchu i zaczepił się ubraniem, zakończyło się natychmiastową śmiercią pierworodnego, także czy to prasa czy to jakikolwiek element ruchomy uważać trzeba i patrzeć co się dzieje wkoło. była też sytuacja że cięto drzewo na krajzedze przy drodze i... sąsiad krowy zganiał do obory i jedna wpadła na osobę przy krajzedze, zakończyło się na szczęście tylko przecięciem samego ścięgna u palca, odrobina pecha i równie dobrze można by było stracić głowę. także uważajmy, życie jest jedno, zwłaszcza jeśli mamy rodzinę bliską bo uważać trzeba nie tyle dla siebie co dla nich właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

Parę lat temu w identyczny sposób zginął mój kuzyn również prasa sipma i też odpychał podbierak nogą...to jest sekunda i po wszystkim. @Xawier- miałem kijek to ostatnio mi go rozwaliło w prasie :D i musiałem co praktycznie balot odpychać ręcznie ( przy wyłączonej ) 1 ha prasowałem 4 godziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

my tez jak mieliśmy sipmę to ciągle się zapychala szczególnie przy sianie i przy najblizszej okazji szybko się jej pozbyliśmy

i zawsze jak chłopaki prasują to ja cała w nerwach

 

a ludzie czasami nie myslą i kiedyś jedną babke opitoliłam. byłam z mężem kupywaliśmy przyczepę, facet pokazywal że wywrot działa takim gromiastym ciągnikiem cofał a jego teściowa przyprowadzila synka bo do taty chcial i zostawiła takiego malca (2 latka może miał) kurde w ostatniej chwili go złapalam bo chciał pobiec do ciągnika, masakra nie moglam dojśc do siebie potem jak pomyślalam co się moglo stać. a babka na to: przeciez nic mu nie jest! ręce opadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Widzę że już jesteście w temacie, właśnie miałam o tym napisać... Masakra. Czemu tak jest że tylu darmozjadów za przeproszeniem łazi po tym świecie a taka dziewczyna tak beznadziejnie zgineła? odechciewa się wszystkiego...

 

Dlaczego zgineła ? Bo była pracowita zaradna uczciwa mimo swojej tragicznej sytuacji rodzinnej chciała jakoś żyć nie dać sie biedzie ,walczyła do końca .

Mnie zastanawia zastanawia jedna sprawa dlaczego jej nikt nie pomagał z dalszej rodziny , sąsiadów ,znajomych a wszyscy w koło wiedzieli o jej tragicznej sytuacji gdyby ktokolwiek był na polu z nią na pewno do takiej tragedii by nie doszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Parę lat temu w identyczny sposób zginął mój kuzyn również prasa sipma i też odpychał podbierak nogą...to jest sekunda i po wszystkim. @Xawier- miałem kijek to ostatnio mi go rozwaliło w prasie :D i musiałem co praktycznie balot odpychać ręcznie ( przy wyłączonej ) 1 ha prasowałem 4 godziny ;)

 

A co by było gdybyś zamiast tego kija wsadził nogę? Łatwo przewidzieć... Mi za dzieciaka obcięło dłoń w nadgarstku przy sadzeniu ziemniaków ale lekarze z szpitala im. dr Biziela w Bydzi jako tako poskładali to do kupy i sam jestem przewrażliwiony na tym punkcie więc wiem jak to jest przeżyć to a i znam osobiście ludzi który ulegli wypadkom. Chwila i Cię nie ma!! Uważajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to nie ma reguły takie jest fatum i tyle lecz wiadoo jak ktoś wkłada łapę do prasy jak ta chodzi to sam się prosi o wypadek. Tej dziewczyny bardzo mi szkoda jak ktoś napisał walczyła o swoje o to aby przeżyć i mieć co do garnka włożyć tak jest że łotry to na świecie chodzą i krzywdzą ludzi a dobry człowiek to niestety często tragicznie kończy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Sasiad tej dziewczyny mówił wczoraj że jej pomagali np przy QQ, ale wiadomo jak to na wsi każdy ma swoją robotę i niekiedy nie wyrabia więc mało kto ma czas robić u sąsiada. Ja sobie nie wyobrażam jakoś tego jak ona dawała radę przez ten rok od śmierci ojca, przecież sam ból po stracie rodzica jest nie do opisania, a jeszcze całe gospodarstwo na głowie i chyba młodsze rodzeństwo. Dla mnie to jest prawdziwa bohaterka. Nie zasłużyła na taką śmierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

izolda jestem takiego samego zdania i tez mi strasznie jej szkoda, mówili też że to były jej 2 samodzielne żniwa i że koleżanką tam z nią byla ale nie wiedziala co zrobić :( szok a miała całe życie przed sobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jednych wciągają seriale lub filmy, innych prasa rolująca :P Takie życie

mam głęboko w d*pie czy za tego posta dostanę bana: słuchaj zasrańcu j**any jak nie masz nic ciekawszego do powiedzenia w tym temacie to zamknij ryj, tak to jest jak sie gówniarz do komputera dostanie. mam nadzieję że ciebie dotknie współmierna tragedia i chciałbym wtedy widzieć jak ci wysiada psychika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harmar    2

witam. jestem na tym forum od niedawna i czasem czytałem sobie ten temat.

 

Daremw w pełni cię popieram.

a Zbyszko88 powinien dostać bana za takie teksty.

nie wiem jakim trzeba być kretynem(sorry za słownictwo) żeby w ten sposób myśleć , nie mówiąc już o wypisywaniu takich tekstów na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać że niektórzy sobie żarty robią z czyichś nieszczęść tylko nie pomyśli ze jak jego kiedyś nieszczęście spotka to śmiać się będzie ostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonne    31

Ciekawa jestem co by on powiedział jak by jego takie nieszczęście spotkało czy najbliższą rodzinę... YHmm widzę już twoją minę i raczej wtedy nie było by Ci tak do śmiechu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak już moja lepsza połówka :) się wypowiedziała na ten temat znaczy coś w tym jest co napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj