Polecane posty

daremw    128
Napisano (edytowany)

Sama jazda ciągnikem nie jest ciężką pracą, lecz jak spędziszw nim cały dzień w polu to jednak zmęczenie się pojawi na pewno choćby nie wiem jak był on komfortowy. No a trzeba wziąć pod uwagę że w ciągniku spędza się kilkaset godzin rocznie. Trzeba też brać pod uwagę to że gospodarstwo to nie tylko jeżdżenie ciągnikiem

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

to nie wiem co to za chłopy w Twojej okolicy,że taka dziewczyna jest sama...musisz wziąść sprawy w swoje ręce upatrz jakiegoś kawalera który by Ci odpowiadał i daj mu jakiś wyrażny sygnał bo może chłopaki się poprostu Ciebie boją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz27    0

to nie wiem co to za chłopy w Twojej okolicy,że taka dziewczyna jest sama...musisz wziąść sprawy w swoje ręce upatrz jakiegoś kawalera który by Ci odpowiadał i daj mu jakiś wyrażny sygnał bo może chłopaki się poprostu Ciebie boją ...

 

niestety na wsi kobiety rządzą ;) z doświadczenia wiem, że niestety kobiety muszą brać sprawy w swoje ręcę...bo chłopy to normalnie bez jaj się rodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a kobiety się rodzą z jajami? to u was jakieś dziwne okolice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Ja się urodziłam wprawdzie bez jaj ale czasem czuje się jak bym je miała :) dobra dobra to tylko przenośnia już tam nie uruchamiajcie fantazji :)

Wiem co to jazda ciągnikiem bo czasem też sie czuje jak po dyskotece jak pojezdze zwłaszcza mtz :) ale akurat w moim gosp nie ma pracy fizycznej duzo,

 

to nie wiem co to za chłopy w Twojej okolicy,że taka dziewczyna jest sama...musisz wziąść sprawy w swoje ręce upatrz jakiegoś kawalera który by Ci odpowiadał i daj mu jakiś wyrażny sygnał bo może chłopaki się poprostu Ciebie boją ...

ja jak już kogoś upatrze to sygnał jest taki wyraźny że aż chyba płoszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

No powiem Wam Chłopaki że prawda dziewczyny nie garną się na gospodarkę;)

Ja tam mam zamiar zostać na gospodarstwie ale na SWOIM nie iść na gospodarkę faceta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Po prostu @ Kasia nie chce się puścić matczynego cyca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

o nie nie nie:D nie wyobrażam sobie iść do faceta i żeby mi mówił co mam robić, albo że przy byle jakiej kłótni powiedział mi że przyszłam na jego i nie mam nic do gadania:D

Zresztą mam dwójkę braci ale raczej nie garną sie do pracy:D

Wiec Kasia zostaje na swoim:D bez matczynego cyca:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ale tak samo może powiedzieć facet- pójdzie do żony i jeszcze teściowa :o A po co bracia maja się garnąć do roboty - jak Kasia wszystko zrobi..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Oczywiście, Oczywiście facet dokładnie tak samo może powiedzieć:D Teee Teściowe:> Nie, no Kasia wszystkiego nie robi:D Muszę zostawić coś dla Nich do roboty:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

a ja tam lubię jeżdzić mtz..To jakie dajesz te sygnały że aż tak się boją te biedne chłopaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

no w moim odczuciu subtelne :) mtz to taki skrót myślowy bo dokładnie to jest Białoruś jumz ;) jak ja kocham ten jej rechocik :) nie do podrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Izolda może trzeba go huknąć w łeb ale tak porządnie, mnie jak by dziewczyna takie sygnały dawała to zaraz bym się nią zainteresował, właśnie drogie panie to jest to, wyraźnie i prosto z mostu a nie jakieś trzymanie wzroku, czy subtelne mrugnięcia czy to wasze przygryzanie warg, niektórzy są niedowidzący i nie widzą tego :blink: , a tak to proste pytanie ej słuchaj podobasz mi się i rób z tym co chcesz ale nie spiernicz tego, i od razu życie nabiera barw i kolorów nie :lol: . Jak ktoś tu napisał kiedyś jest równouprawnienie, a mężczyźni to słabsza płeć i więc trzeba pomóc, nie. Moja kuzynka mi powiedziała tak pracowała na stacji i spodobał jej się chłopak, który tankował paliwo, widziała go często, i tak z miesiąc się przemęczyła i zaprosiła go na chrzciny u siostry, dziś są para i za 2 miesiące ślub. Najlepsze to mówi tak jakby nie zrobiła tego pierwsza to by się chyba nie doczekała a tak to ma co chce. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Tomek wziełam sobie Twoją rade do serca i nast razem tak zrobie :D

 

hukne :P od razu dwa razy żeby lepiej zadziałało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Izolda ale tak żeby go zaćmiło a w tedy weź go zacznij cucić i pytaj czy się nic nie stało, zaręczam ci ze jak się ocknie i zobaczy ciebie cos z tego będzie, metoda może drastyczna ale powinna pomóc, tylko go nie zabij, tak delikatnie ale z wyczuciem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No tak, pałą w łeb, postronkiem za jaja i przed ołtarz to zadziała na pewno jeśli się facet za mocno nie ocknie i nie powie "nie" w ostatniej chwili ;) także Izolda masz już doskonały patent xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biala513    68

No tak, pałą w łeb, postronkiem za jaja i przed ołtarz to zadziała na pewno jeśli się facet za mocno nie ocknie i nie powie "nie" w ostatniej chwili ;) także Izolda masz już doskonały patent xD

 

Niezły pomysł! Chyba także będę musiała go wypróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To może dobrze że mam daleko do Ciebie bo bym wpadł w sidła przyszykowane przEz siebie samego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj