Polecane posty

matingus    107

może spotkanie Atlas Arena Łódź.centrum polski,każdy by miał równo.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

7-9 marca jeszcze trochę czasu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie ja mieszkam trochę z innej strony Łomży

a możesz powiedziec gdzie? okolice łomzy znam dość dobrze

Ślędzę to forum od dawna, dzisiaj wyjątkowo bardziej "aktywnie". Świetni ludzie, świetne tematy, może dlatego coraz więcej osób pojawia sie w tym miejscu ;)

to skąd Asiu jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Rolstudent mieszkam w Rybnie to jest między łomżą a zambrowem w kierunku rutek a często bywasz w Łomży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
Napisano (edytowany)

dość często, mam przyjaciela z Puchał i Konopek, no i te milano, odwiedzam od czasu do czasu

 

a ja w marcu do Holandii jadę, na szkolenie to targi odpadają, a zwykle Kielce odwiedzałem nawet organizowałem autobusy

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Joanna jest z Mazur, proste :D


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

pewnie się domyślisz, chłopak mieszka teraz w Zambrowie, i pracuje jako kierowca

 

mazury nawet jako połowa województwa jest większa jak reszta całych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

 

na dobranoc, macie i wieźcie sobie do serca te porady :D

 

czołem :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Hej wszystkim jestem tutaj od piątku a już mnie to zaczęło wkręcać i to coraz mocniej :P

Kolego to wkręca każdego kto ma coś sensnego do powiedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

o jarka poznałem jak studiował na zootechnice, razem śmigaliśmy do waw, a teraz dobrze się przyjaźnimy, byłem na jego weselu i odwiedzamy sie jak tylko jest czas, dobry kumpel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

nie udziargam :D tyle spamu nie ogarne tego :D ale ja się piszę na spotkanie tylko ustalic gdzie i moge jechać jak bedzie coś rolniczego to bedę sypać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

 

 

dość często, mam przyjaciela z Puchał i Konopek, no i te milano, odwiedzam od czasu do czasu

 

Milano popularne w świecie widzę :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
Napisano (edytowany)

No właśnie widzę że tutaj tylko z sensem wszystko jest pisane i to się chwali :)

 

Z sensem było pisane napierwzych 13 stronach :) teraz to już hyde park xD

 

A co do tematu.. Ja nie szukałem dziewczyny na gospodarke, a znalazłem miastową, która bedzie ze mna na wsi.. :) A jak przeczytała trochę temat to powiedziała "z miłości, i dziewczyna z miasta zamieszka na wsi i bedzie na owej gospodarce z ukochanym". To tak apropo tematu, skoro pytanie jaka ta dziewczyna ma być na tą gospodarke..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

malorolna nie kazdy ma gospodarke co dochody przynosi, wiec trzeba szukac innej pracy.

No właśnie , czyli tak czy siak wszystko kręci się wokół forsy tylko że niestety nie na każdej gospodarce da się zarobić i się nie narobić (chyba wyjątkiem jest mój serdeczny przyjaciel Szkopek z Sanik , przepija ziemię i dopłaty i ma całkiem lajtowy tryb życia , kilka razy dziennie potrafi zgona zaliczyć i wytrzeźwieć , w sezonie letnim nie straszne mu nocowanie w przydrożnym rowie, krzakach,opuszczonych ruderach , stodołach lub za sklepem ; Nie znalazł żony to się marnuje chłop i resztki jego dobytku) .

Jak tak dalej pójdzie to przyznam ci rację i zrobię jak piszesz , zakasze się rękawy w jakiejś robocie a gospodarki pójdą через в piz*u ku niezadowoleniu rodziców (i teściów)

Z dwojga złego (przystępy na wsi albo swoja bieda ) najbezpieczniej będzie wybrać to trzecie rozwiązanie lub dołączyć to gromadki spod sklepu.

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

a wyobraźcie sobie że nie znajdziecie nikogo, czy chcecie samotnie iść przez życie?? dla mnie to by była osobista życiowa porażka i brak spełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Fajna, tylko gdyby była selekcja od 18...

Pedro już niech Ci młodzi do 18 + tak nie przeszkadzają na dyskotece ,ponieważ Ty sam jesteś nieco straszy . Niepierwszy raz się spotykam z czymś takim ,że młody człowiek (20-21 lat ) ,a rówieśnicy mu przeszkadzają ,ponieważ +/- 5 lat to są rówieśnicy dla Ciebie . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj