Polecane posty

Michalmeer    483

człowiek tak jak zwiazek potrzebuje emocji bez nich nic sie nie utrzyma taka nasza natura


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

@ Jakub nie wiem co powinieneś zrobić każda sytuacja inna... Powiem ci tylko chyba miałem łagodniejszą sytuacje tego typu, najzwyczajniej wysiadłem :lol: i powiem ci, że podziałało.

 

@ Domcia dawaj te cm a co mi tam jak ci to humor poprawi ;)

 

W wolnym czasie poczytać ale tylko to co naprawdę lubię, dłubanie w samochodach to kocham :wub: :wub: muzyka, dobry film pływanie coś w zimę trzeba robić poza obowiązkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domcia    6

 

 

 

takie opinie tu szłysze ąż mnie korci żeby tam zawitac taki troche piracki port ;D a obecnie gdzie jeżdziśz na imprezy moze ex albo cos w tym stylu ? ;)

 

zgadłeś :P Ex mieleszyn ;) jest kulturalniej, niż było w PACE, będzie mi jednak brakować tej muzy B) byłam teraz w święta - pełniutki klub, ale nie było w czym wybierać :P Miałam iść tam na sylwester, ale jednak zmieniłam plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniara97    77

W tych czasach niestety ciężko znaleźć dziewczynę która interesuje sie gospodarstwem aczkolwiek są takie. Większość dziewczyn w tych czasach patrzą tylko na to żeby dobrze wyglądać nałożyć tone tapety na twarz i nic poza tym , a do obory by nigdy nie weszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Aj jak miło zobaczyć dziewczynę na AF młodszą ode mnie ;) Aż kusi wykorzystać wcześniejsze rady banan575 :D Ale niestety nie ten region polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
W tych czasach niestety ciężko znaleźć dziewczynę która interesuje sie gospodarstwem aczkolwiek są takie. Większość dziewczyn w tych czasach patrzą tylko na to żeby dobrze wyglądać nałożyć tone tapety na twarz i nic poza tym , a do obory by nigdy nie weszły.

Napiszę to co kiedyś pisałem - po co dziewczyna do obory?

Tak naprawdę życie z rolnikiem może być ciekawe o ile nie ma się dwóch lewych rąk. Zobaczcie ile jest przepisów, podań do napisania, druków do wypełnienia, rachunkowość. Jak dojdzie jeszcze dziecko albo dwa i odbieranie z przedszkola szkoły to taka kobitka nie ma dla siebie czasu. A jak dwie lewe rączki to faktycznie tona tapety i do klubu, 30 mija .....

 

 

 

PS: czy ktoś w tym temacie już wrzucił link do tej piosnki?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wczoraj własnie była cleo w ex ;p sporo ludzi ale wiadomo ;) fajnie było troche ludzi sie poznało ;p za paka nie przepadałem , ex jest ok roz byłem w holidays i juz tam nie pojade ;p dużo wiesz o tych klubach blisko gdzieś musisz mieszkać ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dziewczyny i tak się boją takiego życia. Chłopak nawet najlepszy i który znajduje pasje w rolnictwie rzadko znajduje tą wymażoną dziewczyne. Z reguły zbiera to co zostanie. Takich które już wiedzą co to życie i rzadko kiedy maja większy wybór. Przepraszam że piszę o kobietach tak rzeczowo, Może nie wszystkie są złe ale niestety gdy mają wybór wolą wybrać kogoś innego niż rolnika... Albo zostająsame...

Edytowano przez krzysiek_pool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek29    0

panowie ogarnijcie sie! tak sobie cztam ten temat i mysle ze problem nie jest w dziewczynach tylko w Was. ja patrze na to z boku (nie jestem rolnikiem) zacznijcie traktowac rolnictwo jako WASZA prace a nie styl zycia. czy mechanik wymaga od swojej partnerki interesowania sie samochodami? czy zona stolarza musi lubic prace w drewnie. ja pracuje w lesie a moja zona nie potrafi rozroznic debu od buka i jakos mi to nie przeszkadza. druga sprawa chdzicie do dyskotekmi po to by szukac dziewczyny -blad. do dyskoteki idzie sie po to by sie dobrze bawic ze znajomymi. zamiast usilnie szukac zony skupcie sie nad wlasnym hobby. spedzajcie wolny czas na wypadach z przyjaciolmi do kina, na narty, basen, lyzwy itp zacznijcie zyc fajnie i ciekawie a druga polowka znajdzie sama nawet nie zauwazycie kiedy . Jesli cale zycie poswiecacie pracy (rolnictwu) i chcielibyscie by wasza przyszla partnerka zrobila podobnie to nie dziwie sie ze ciezko taka znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

panowie ogarnijcie sie! tak sobie cztam ten temat i mysle ze problem nie jest w dziewczynach tylko w Was. ja patrze na to z boku (nie jestem rolnikiem) zacznijcie traktowac rolnictwo jako WASZA prace a nie styl zycia. czy mechanik wymaga od swojej partnerki interesowania sie samochodami? czy zona stolarza musi lubic prace w drewnie. ja pracuje w lesie a moja zona nie potrafi rozroznic debu od buka i jakos mi to nie przeszkadza. druga sprawa chdzicie do dyskotekmi po to by szukac dziewczyny -blad. do dyskoteki idzie sie po to by sie dobrze bawic ze znajomymi. zamiast usilnie szukac zony skupcie sie nad wlasnym hobby. spedzajcie wolny czas na wypadach z przyjaciolmi do kina, na narty, basen, lyzwy itp zacznijcie zyc fajnie i ciekawie a druga polowka znajdzie sama nawet nie zauwazycie kiedy . Jesli cale zycie poswiecacie pracy (rolnictwu) i chcielibyscie by wasza przyszla partnerka zrobila podobnie to nie dziwie sie ze ciezko taka znalezc

 

Kolego, patrząc jak to sam określiłeś, z boku można dużo mówić i pouczać, ale trzeba wiedzieć że rolnictwo nie jest typową pracą, to jest sposób na życie zwłaszcza w przypadku hodowli, i żadne roboty tego nie zmienią, bo interesu musisz dopilnować inaczej on się rozsypie.


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

praca w gospodarstwie jest jedyną w swoim rodzaju .. ty nie masz 8 godzinnego dnia pracy .. nie mozna tego porównywać z innymi zawodami bo rolnik musi być i hdowcą weterynarzem .specem od uprawy nawożenia sródków ochrony roślin mechanikiem i do tego mężem i ojcem dużo tego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

Bo rolnictwo to nie 8 czy 10 godzin w dniu tylko nie kiedy 24 godziny a przy hodowli nie ma mowy o jakimś urlopie czy coś :(

sławek29 kurcze dobrze mówisz

Michalmeer zapomniałeś dodać że musi być księgowym ;)

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek35    0

Nie oszukujmy się, praca na roli jest wymagająca, zapachy czasami nieciekawe, a życie na wsi to nie bajka. Kobieta na wsi powinna wiedzieć, że czasami wstawanie o 5 rano czy wycieczka po zabłoconej drodze to chleb codzienny. Ale za to jest dużo pozytywów, przyroda, zwierzęta, mniejsza społeczność. Żadna pani nie powinna się nudzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

Witam...

Powracając do tego co powiedział kolega slawek29 ma racja jak najbardziej nie szukajcie dziewczyn w miejscach gdzie są tylko one nastawione na dobra zabawę czy uwodzenia chłopaków w celu podniesienia swojej wartości, takich chłopaków jest multum tzn klonów które co 5 sekund podchodzą i pytają z kat jesteś jaka szkoła i takie tam. Chcesz normalnej dziewczyny to szukaj ja w normalnych miejscach wypady np z chłopakami na basen, kina jakieś festyny. Tam lepsze tematy do rozmów bo możesz zapytać coś na temat danej sytuacji jaka was otacza i ona jeśli chce to sama z tobą będzię rozmawiać bo jesteś normalny a nie jakiś nachalny goryl jak innych 100 na zabawie którzy do niej podchodzą i pytają, jak się bawisz, z kąt jesteś to powiedziało przed tobą 1000 facetów, a z mojego punktu widzenia gdzie właśnie ludzie poznali swojego partnera nie na zabawie tylko w normalnych miejscach, to są szczęśliwi, bo jak masz normalna i rozumną kobietę to jak tylko będzie mogło to się nauczy i ci pomoże.

Także jeszcze raz nie jęczcie że nie ma normalnych dziewczyn bo są ale w normalnych miejscach a nie w zadymionych i głośnych lokalach, gdzie jest mnustwo klonów płci męskiej które chcą wyrywać, idziesz na zabawę z paczką żeby dobrze się bawić i poznawać ludzi. Jak będziesz towarzyski to na pewno poznasz za***ista dziewczynę (normalna, nie tapeciarę)

dobra trochę się rozgadałem, ale myślę że nie którzy przestawią swoje tory poszukiwań tego wam życzę w nadchodzącym roku fajnej mądrej i rozumiącej cię kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

Nie wiem czy warto zakładać nowy temat a jestem raczje świeży na agrofoto więc podepnę się pod ten. W Listopadzie do moich drzwi zapukali producenci polskiej edycji relity show "iRolnik szuka żony" nakręcili ze mną kawałek jednak nie podpisałem z nimi umowy. Słyszał ktoś o tym programie? co o nim myślicie ? a może ktoś się zgodził na udział w nim?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Aż kusi wykorzystać wcześniejsze rady banan575 :D Ale niestety nie ten region polski

Kolego podsunąłeś mi świetny pomysł :D Ja mam trochę bliżej...

 

A więc koleżanko @koniara97 czy nie potrzebujesz przypadkiem ziemniaków?? :D Jestem gotów podwieźć woreczek na spróbowanie :D

Smaczne, zdrowe, ładne, ekologiczne ziemniaczki o jakże wyszukanej nazwie Bursztyn ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj