Polecane posty

banan575    104

przykazanie nowe to nie zdradzaj..a na forum roznie bywa..oby w realu tak nie bylo..

:D :lol:

 

No bo widzis w rolnictwie niem a takiego przykazania nie zdradzaj bo roznie to bywa teraz w rolnictwie najwazniejsza jest dobra orka i jak u siebie sie juz zaoralo to i na usluge trzeba jechac orac


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Tylko nici z takiej orki jak sie nie sieje, zauwazylam ze w dzisiejszych czasach rolnicy zbieraja plon raz lub dwa razy i tyle


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Taki grypsik mam ;p

 

Aktorzy grający w filmach dla dorosłych wystepója w nich panowie max 4 lata a panie max 3 lata ;D chyba zuzycie materiału wystepuje ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

banan ale przynajmniej orze zawsze to lepiej niż ugorem zostawić bo ktoś inny może zacząć obrabiać :lol:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dobra dobra :P Zajmij się już nową bruzdą coby Ci się martwica nie wyorała

 

Żeś do mnie chodziła, na mnie się ćwiczyła, a teraz mi mówisz żeby inna mnie rozprawiczyła? :blink:

 

 

 

@Baziula bedzie co z @Krisem??

 

Bo jak co to jadym z @Matem na weselicho.

 

Baśka ano potańcujemy zbójnickiego, chętnie popacę jak Ty nózkami psebiros w tych swoich kierbeckach, ino co byś masełka nie zrobiła po tej śmietance. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

Hahah no znam Cię już na pamięć za chwilę się dowiem :" Pamiętasz miła tę noc w tartaku, jak twoje figi wisiały na krzaku....... albo te siuby na łące kiedy ze śmiechu zdychały zające?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Baziulka a pamiętasz Miła wesele u Szmita jak z harnasili my mu dwie morgi żyta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

O kurde takimi tekstami to Tylko dziewczyny z banina wyrwiecie ;D spoko jak kto lubi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Michał my nic nie musimy wyrywać, my już wyrwaliśmy. :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

@Baziulka a pamiętasz Miła wesele u Szmita jak z harnasili my mu dwie morgi żyta. :P

 

 

A o życie zapomniałam..... MAT to są Twoje stare numery i ja to znam..... już od czasów pewnego serialu, który rozgrywał się w innym temacie. Wtedy pisałeś że to MEgan była w tym tartaku........ to już któaś z kolei ................gawędziarzu:)

 

 

 

 

 

 

 

Oj nawyrywali, nawyrywali w polu chwastów.

Edytowano przez baziula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie wszyscy jak widzę ;p kawalerów tu mnogo i panien też ;p

 

Niektóre kobiety całkiem interesujące


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A o życie zapomniałam..... MAT to są Twoje stare numery i ja to znam..... już od czasów pewnego serialu, który rozgrywał się w innym temacie. Wtedy pisałeś że to MEgan była w tym tartaku........ to już któaś z kolei ................gawędziarzu:)

Rozgryzłaś mnie :P jednym słowem rozebrałaś mnie do naga :lol: Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta, gdzie spojrzy tam stoi dziewuszka, trala la la la la la. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a lo widzita, jesio @Megi sia zalapala :D

 

No nie nadarmo @Mat ma te cztery skiby

 

 

No ale jak mamy u @Baziuli baletowac to przymkne oko na to.

 

Baziula jak to u Was na weselichach jest??? jak z prezentami???? No pytamp zeby na krzywy ryj sie nie zalapac :D

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

Zazwyczaj ludzie do koperty dają i kwiaty. W Charsznicy byłam ze dwa lata temu to bardzo się dziwiłam, bo prawie nikt nie dawał kwiatów, ale koperta plus alkohol. Ale bawili się super, pierwsze takty muzyki i mało kto przy stole siedział. Od najmniejszego do najstarszego w TANY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Alkohol pożyteczna rzecz :D a taki badylek zwiędnie uschnie i do kosza jeszcze ile z tym problemu a buteleczki ustawiasz do spiżarni i co jakiś czas pobierasz :P u mnie siostra się hajtała w czerwcu i też zamiast kwiatów zażyczyli sobie Wino a teraz nie ma komu tego pić :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

a ja to bym chyba chciała czekoladki - no ale mogę sobie chcieć jak mi pedro wywróżył staropanieństwo :mellow: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie wracajmy do tego ja Ci dałem dobrą radę i przemyśl to...

A te czekoladki to by Ci tylko w biedra poszły ha ha :P wtedy byłoby większe prawdopodobieństwo że chłop by Cię zostawił ugorem :P

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

kto by się przejmował zbędnymi kg i co to za życie pełne wyrzeczeń z powodu figury pffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj