Polecane posty

Ja może i wygrywają ale co z tego że taki to zaraz wszystko przechleje i przeleci i nic z tego nie ma

cza inwestować jak się wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Racja wygra przehula i po kasie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na swój los nie narzekam prowadzę taką formę działalności że jeszcze zysk nawet spory jest, kredytu też nie brałem bo na razie go nie potrzebuję wystarczy mi to co mam no chyba ze się żonka znajdzie i będzie chciała coś więcej to nie ma sprawy zawsze można wziąć jakoś się odda. Co do zapier... nie powiem bo jak mi przychodzą miesiące kwiecień, maj, czerwiec to nawala się po 15 godzin na dobę ale tak muszę jak nie sprzedam towaru to nie będę miał kasy, powiem że nie wiem jak ludzie się utrzymują za 1500zł miesięcznie, ja bym nie dał rady. Nic trzeba pojeździć w teren może coś się znajdzie. Co do nieśmiałości też mam ten problem nieraz człowiek się zablokuję i koniec momentalnie brakuje mowy i tyle taka natura człowieka, czasem chciałbym aby to ona zrobiła pierwszy krok jak to się mówi :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

Często ludzie nie mający tak dużych pieniędzy po nagłym przypływie dużej sumy po prostu tracą głowę :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja myślałem że jestem nieśmiały ale jak widać nie tylko ja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba się ustawić na swoim a później można inwestować w dziewczyny które by chciały na gospodarce żyć i się jakoś utrzymywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Już raz to pisałem ale powtórzę mnie jak dziewczyna się pyta czym się zajmuje To odpowiadam " Ze jestem prezesem a zarazem właścicielem firmy produkującej na najniższym szczeblu sektora rolno-spożywczego " :-) Resztę niech sama sobie dopowie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę że kolega ładnie wkręca dziewczyny że jest prezesem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Troszke trzeba pewnie każdy tu troszkę wkręcał :-) A zwłaszcza jak się dziewczyna podobała:-) A z drugiej stony czy wkręca ??? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofiaczek    83

Po pierwsze tak naprawdę nasze zainteresowanie druga osobą nie zależy ani od charakteru, ani od wyglądu, ale od feromonów. Ktoś nam się podoba i nie mamy na to wpływu :)

Po drugie ten kto szybko zdobędzie pieniądze, nie wie jak ma się zachować i wszystko traci (wyjazdy, alkohol, luksusy). Natomiast przedsiębiorcy, którzy dość długo pracowali na sukces, zarobione pieniądze nie wydają bez sensu (chociaż wiadomo, ze ich wymagania i zachcianki idą w górę), ale inwestują. To jest też zależne od wychowania w domu. Czytałam o tych różnicach w jakiejś książce, ale już nie pamiętam jakiej :D

Edytowano przez gofiaczek

 

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Punkt widzenia ważna sprawa. A kolega z wlkp??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Tak czytałem ostatnie wypowiedzi i różne myśli mi po głowie chodziły , i powiem szczerze że tak robię w polu i w lesie i tak dochodzę czasem do wniosku że na gospodarce można dorobici się tylko minimalnie , bo jak tak na trzeźwy rozum pomyśleci to w naszej branży inwestycja inwestycje goni , ale są też tacy że robią w polu bo robią i nic dalej nie mają , a są tacy że robią inwestują i mają już trochę lepiej ale inwestycjomi końca nie widaci , naprzykład prosta sprawa to paliwo trzeba oleje trzeba części do maszyn też trzeba i tak w kułko i kasa cały czas idzie , a żeby mieci coś dla siebie z tej roboty to trzeba wszędzie oszczędzaci , a najbardziej mnie rozwalają teksty jak ktoś mi gada a bo ty masz kombajn traktory maszyny i jeszcze unia ci daje a ty wiecznie jęczysz że jest ciężko noż kur.. tylko że taki cep niewie ile człowiek wiecznie do tego dokłada ale cóż jak ktoś ma do tego zamiłowanie to i tak mimo to robi dalej ;) A co do inego tematu to żeby żadnej pani nie obrazici to niektóre kobiety w dzisiejszych czasach to szukają frajera jelenia jak zwał tak zwał i nawet im gospodarka nie przeszkadza ale niech tylko będzie ci źle szło to powie ci nara i cię zostawi wciśnie jakąś bajke że coś tam nie tak było ale ok niech sobie gada , a są też takie że weszły by człowiekowi na głowe odrazu i najlepiej żeby chłop nic nie gadał tylko robił , może niektórzy mnie za to co teraz napisałem zbluzgają ale to zrozumiem bo to jedynie moje tylko moje przeżycia po części no i to co wiem od znajomych :)

Edytowano przez kasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do jelenia to jest prawda nie które panie tak myślą złapać faceta niech na nią robi ale faceci też się tacy zdarzają, wiadomo gospodarstwo to nieustanna inwestycja, bo albo to by się z przydało albo tamto, niestety trzeba wydać pieniądze żeby ułatwić sobie życie. Także Prezesi najniższego sektora spożywczego trzymajmy się i się nie dajmy. Ps. Kończę na razie i idę rwać bób bo na giełdzie jeszcze cena dobra jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Teraz dziewczyna patrzy by się ustatkować .

Dziewczyny teraz szukają atrakcyjnych , ustawionych i bogatych facetów.

jak jest ładna dziewczyna to się ceni i za byle jakiego faceta nie pójdzie.

Podobnie jest z facetami, jak facet przystojny to tez sobie byle jakiej dziewczyny nie weżmie tylko przebiera w najładniejszych.

 

Ogólnie to co się teraz wyprawia to szok.

 

To nie dawne czasy , jak chodziłem do podstawówki .

8 klas i inne zycie , pary dopiero powstawały gdzieś koło 18 roku życia.

A teraz? teraz to 15 lat mają i juz dzieci mają.

A w gimnazjum to już całowania i sex.

 

Moja chrześnica ma 15 lat a to co wyprawi to o pomste do nieba woła.

Jak jej zwróciłem uwage na fb , że się arogancko ubiera i że piersi ma na wierzchu to mnie usuneła i zablokowała :( :(

Za to na 18-tkę nie dostanie nic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Zawsze tak było że mężczyźni szukają atrakcyjnych kobiet aby w późniejszym czasie mieć zdrowe i ładne potomstwo, natomiast kobiety szukają zdrowych, ułożonych i przystojnych mężczyzn aby zapewnili im byt i przekazali dobre geny dzieciom, natury nie oszukasz :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

zależy jeszcze co ten pan prezes i przyszła pani prezesowa mają w głowach bo jak mają nie ten gatunek oleju co trzeba to na próżno szarpać i się użerać z gospodarkami bo predzej czy później i tak wyjdzie co z nich za gospodarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

To co się teraz dzieje nie jest dla mnie szokiem , bo kiedyś nie było takiego dostępu do internetu nie było takich telefonów jak teraz są , a jak były to mieli je tylko niektórzy ale do setna sprawy dzisiejsza młodzież po prostu jest całkiem ina niż kiedyś piją palą i bóg wi co jeszcze :D Kolego jak jest ładna dziewczyna to ona tylko zmienia facetów bo to się jej po prostu podoba ale też nie mówię że każda taka jest ;) A facet jak wyglonda no ok też będzie przebierał ale jednak dalej to facet i tak ma pod górke :P No tak zetorlublin7341 życie musimy sobie ułatwiaci ale to kosztuje a są takie tęmpaki że tego nie rozumieją a myślą że my rolnicy żyjemy jak bogacze , ale powiedziałem paru gościom żeby zamienili się ze mną to się odrazu wycofali a w gadce to bochaterzy jak ciul ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowy    0

U mnie raczej nie ma takiego podejścia, że rolnicy to bogacze. U mnie raczej niestety jest na odwrót. Ludzie traktują rolników trochę z góry, sądzę że jesteśmy brudasami, tylko w gnoju i ze zwierzętami - strasznie mnie takie podejście denerwuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

No to widzisz u cb jest inaczej , u nas czasem ktoś tam głupio palnie z brudasem ale przeważnie jest temat unia hajs i że tylko narzekamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ale się ostatnio ożywiliście w tym temacie :)Czytam Wasze refleksje i myślę, że zawsze trudno było znaleźć druga połówkę , a w rolnictwie dochodzi problem kontynuacji dorobku pokoleń i obawa w jakie ręce to pójdzie.Wy się martwicie, ale Wasi rodzice to dopiero mają problem...

Mogę Was tylko pocieszyć, że prawdziwe uczucie może przezwyciężyć wiele przeszkód , niestety nie wszystkie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj