Skocz do zawartości

Polecane posty

Migotka    22

no widzisz ;pjak moi rodzice cos sprzedaja to często tez przyjezdzaja tacy "ślepi na wszechświat" poza dana maszyną świata nie widza haha

chociaż ostatnio zjawil się u mie taki przypadek, że przyjechał pan z synem, miał kupywac pług, a w końcowym efekcie zaproponował , że kupi pług ale razem z tależówką, albo ze jest tez druga opcja- jesli umówię sie z jego synem, czasami ludzie wiele rzeczy róznie interpretują ... ;)

suzuki21l    5

albo młoda skąpo ubrana rolniczka(lato) wychodzi by zaprezentować sprzęt , a MR każe by przyprowadziła ojca, bo nie może się skupić , i dobrze obejrzeć

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup maszyne,żone zyskasz gratis :lol:

Famer21    6

Umówcie sie u Paweła Korbanka to traficie oboje napewno :D

suzuki21l Twoja sis i jej koleżnka z wioski, znajome z miasta, typowe miastowe, a że kontakt z nimi miałem taki, że no hmm.. są na tyle ogranięte, że zachować sie potrafią żeby dziadkowie jakichś ale nie mieli odnośnie ich kultury (wiadomo starszyna na wsi ;p ). No więc ciekawie było :D 2 laski 170 talia osy, pełne płuca :D , i tyłeczki hih. Kumple eh no kazdy próbował :D

Migotka    22

haha Suzuki21l - to wiesz co mam propozycje, kolejnym razem po zakup maszyn wpadaj do mnie, podstawie Ci jakąś sąsiadkę i dokonamy od razu transakcji ;p;p

suzuki21l    5

o miodzio, odezwe się po żniwach , będę szukał ciągnika RENAULT bądż FENDT 105-125KM, agregat , i pług obrotowy do tego, no i oczywiście w Dolnośląskim, tylko no wiesz, jak pisałaś, przy oględzinach FENDTA nie wiem czy zdołam odwrócić wzroku

a może inaczej, w ciepły weekend wpadnę tam do was TDMką , na pewno znasz takie osoby co nie mają jak, z kim i gdzie

Migotka    22

no wiesz ale pamietaj że nie ma nic za darmo ... :P

za przeprowadzenie na moim terytorium dwóch transakcji róznego "pokroju" biorę ekstra prowizję ;)

oddasz motor i będziemy kwita, bo od rodziców to do końca życia sie nie doczekam haha ;p

ewentualnie możesz mi przepisac kilka dodatkowych ha :)

*** żartowałam nie jestem żaden materialista-terrorysta, chociaz z tym terrorystą ... może ... :rolleyes:

suzuki21l    5

o kurczę , i w dodatku jeszcze lecą na ha, no bajka, mojej ukochanej (YAMAHA TDM) nigdy nie oddam,

wiesz co ja od swoich również nigdy bym nie dostał, przyjemności we własnym zakresie, na prawko na zakup ostatniego moto przeznaczyłem końcówkę premi MR ,

uciekam , muszę na śrutować zboża dla byczków, się kończy

endzit    26

O śnieg pada !!

A nawiązując do głównego tematu to dawno tu nie pisałem.. O jakich myszkach wy piszecie?? !

Ja tam u siebie tępie gryzonie czym popadnie - ( bez reklamy preparatu)

Prawda jest taka że zmiany rzeczowo-finansowe, światopoglądowe i kulturowe na wsi wyprzedziły nawet najbardziej śmiałe prognozy i mamy dziś to czego tak przez całe lata zazdrościliśmy swoim sąsiadom z zachodu - Niemcom, Francuzom.. Otóż dogoniliśmy ich super świat wraz całą otoczką- na polach Johny, fendt-y, N-H Classy i in. Ceny gleby podwoiły się lub potroiły, opłacalność spadła do zera, dochód tworzą bezsensowne dopłaty i dotacje, napędzające sztucznie i kreujące coraz wyższe żywności dla odbiorców finalnych. \Gospodarstwa jak małe folwarki, od jednego do drugiego coraz dalej także w sensie towarzyskim, sąsiedzkim( to co kiedyś wyróżniało nas- wsi spokojna wsi wesoła) Dobrobyt i bogactwo miesza się z ciągła pogonią za tym aby było więcej i więcej, tylko gdyby tak się zatrzymać i pomyśleć to po co? Czy mamy więcej jniż jeden żołądek? Czy to jest szczęście, gdy niektórzy w sezonie nie mają czasu usiąść , w spokoju zjeść i odpocząć - tylko w biegu lub w polu W swoim John Deere!

Pokrywa się również z tym że, im bardziej kocha się pieniądze tym dalej do drugiego człowieka. Zobaczcie ilu bogatych niemieckich farmerów szuka drugiej połówki przez biura matrymonialne lub w naszym kraju. Czyżby i nas to osiągnięcie cywilizacyjne doganiało? Upadek relacji międzyludzkich zatacza coraz szersze kręgi i staje się pomalutku smutną normą . Zbliżając ten wywód do tematu forum trzeba zauważyć , że w relacjach na płaszczyźnie damsko-męskiej w wydaniu dajmy na to - sielskim- anielskim również następuje mała degrengolada.

Na wsi wyłaniają się nowe grupy i co gorsza zaczyna być zauważalny rozdźwięk pomiędzy nimi .

1. Bo czy bogatemu farmerowi wypada iśc w kontury i smalić cholewy do panny której rodzice mieszkają na wsi ale nie żyją z pracy na roli albo są Przepraszam za wyrażenie - małorolni?

2. Mam takie doświadczenie ,że z gospodarstw które są rentowne i produkują na rynek jeżeli jest większa liczba dzieci w takiej rodzinie to jest 1 następca ( facet) a jeżeli ma siostry to są kształcone na te dajmy farmaceutki, prawniczki itp i nie w głowie im powielanie schematu ich matki.

3. O prawdzimym szczęściu mogą powiedzieć farmerzy którzy posiadają trzy cyfrową liczbę hektarów i kilka zielonych czterokołowych maszyn w garażu zazwyczaj tacy mają wzięcie, nawet przepraszam ponownie - niewysublimowanych intelektualnie dam o kolorze blond akredytujące się życiorysem miejskim

4. Niestety ale zawód rolnika czy profesja może będzie adakwatniej - zaczyna tracić gdyż nasze damy poprzez internet, prasę i telewizję mają wpojone równouprawnienie i coraz częściej wyzwolenie. Człowiek chce być wolnym, nie mieć ram, a życie na wsi niestety takie ograniczenie nakłada, bo nie można jechać na urlop gdyż są żniwa - No tak ale wtedy jest najlepsza pogoda i można sie opalić ! Albo : Po co tkwic na tej wsi - Tu jest nudno W mieście to są rozrywki! Lub znowu kiedy indziej: Kochanie idę do pracy Będę pracować w gminie lub w Banku Spółdzielczym nie ważne za ile Ważne by się wyrwać z tej dziury. Tu się nic nie dzieje- nawet nikt nie umiera!

Możne na tym poprzestanę narazie Jeżeli kogoś uraziłem - przepraszam. Jeżeli ktoś zarzuci mi szowinizm lub stronniczość -trudno. Będą i tacy co będą mi współczuć - Ty to człowieku musisz mieć bagaż życiowych doświadczeń! bo zazwyczaj tak mam w życiu że Ci którzy dobrze mnie poznają wiedzą co i jak. Mój materialny charakter wypowiedzi jest trochę przerysowany, aczkolwiek słuszny.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Migotko ja to o motorze nie marzę ale chociaż żeby ktoś chciał mnie raz przewieźć, poczuć ponoć wiatr we włosach ... :D

@endzit widzisz ludziom uda się zdobyć więcej niż do tej pory mieli i jak to się mówi 'apetyt rośnie w miarę jedzenia', chcą więcej, więcej, przez to mniej czasu dla bliskich i tak się ludzie oddalają,...chociaż nie zawsze tak musi być

co do myszek zapewne chodziło o takie kuszące swoim spojrzeniem :D

Edytowano przez Profil usunięty

Migotka    22

Suzuki- nie martw sie na ha nie lecę swoich mi starcza ;p

co do tego dłuższego tekstu - hmm- CYTAT: "" :o o prawdzimym szczęściu mogą powiedzieć farmerzy którzy posiadają trzy cyfrową liczbę hektarów i kilka zielonych czterokołowych maszyn w garażu zazwyczaj tacy mają wzięcie, nawet przepraszam ponownie - niewysublimowanych intelektualnie dam o kolorze blond akredytujące się życiorysem miejskim""

O prawdziwym szczęściu tylko przy trzycyfrowej liczbie ?? - u mnie takie gosp. jest , mam same siostry i jakos nie widze tłumu wylewających mi się adoratorów rolników, ale jesli chodzi o te blond panie ( przyrumienione i jeszcze skwierczące po wyjściu z solarium,), to fakt - takie panie zawsze maja wzięcie, bo każdy facet chce móc "pochwalić się swoim nabytkiem" ... ,dlatego te szare mysze nie maja możliwosci wybicia się , bo pomarańczowe "piłki nożne " zawsze będą wybierane jako pierwsze

wyjaśnienie *** : w moim słowniku "piłki nożne", oznaczają te napompowane jak wy to nazywacie zderzaki , którymi tak bardzo się zachwycacie :P

ps mam nadzieję że za moje teksty nikt mnie nie zamorduje z premedytacją (bo wolałabym obudzic się żywa) pozdrawiam :rolleyes:

Edytowano przez Migotka

damianzbr    972

@endzit coś pokręciłeś, jak to dogoniliśmy zachód pod względem materialnym? Czy Ty jadąc przez PL widzisz na co drugim polu po 2 albo 4 lexiony, bo ja nie...? Piszesz jak byś miał na prawdę przerąbane, piękno jest powszechne, rodzimy się z tym albo kupujemy więc dla chcącego powiedzmy nic trudnego natomiast ważna jest atrakcyjna osobowość i energia życia, a czytając Twoją wypowiedź wnioskuję że z tymi ostatnimi masz problem brak urlopu i trauma przed każdym wyjazdem nowym JD w pole.

Fakt, jestem z tych co współczują...

GoRAL1    63

koledzy ja tak troche z boku

czytajcie co pisza dziewczyny ,zastanówciesie jak one myśla (nie wymyślajcie skomplikowanych teori) , a ten temat nie bedzie wam potrzebny

akowicz111    125

Dziewczyna jaka by nie była,jak będzie myślała głową a nie ...upą to nie tylko na Classa,John Deera ale i na Vistulę KZB 3B poleci.

rafff24    26

Co myślą?... hmmm, tego chyba nikt nie wie, nawet najstarsi górale ;) najlepiej widać co myślą w czynach

człowiek może o sobie niewiadomo co myśleć, wiele mówić, ale o tym jaki jest świadczą czyny, i dotyczy to nie tylko kobiet.

Edytowano przez rafff24

GoRAL1    63

o czym marza dziewczyny

nam sie wydaje że o kasie ale to jest troche innaczej

DZIEWCZYNY NIE ZROZUMCIE MNIE ZLE

młoda dziewczyna marzy o miłości dziewczyna po30 o sexsie , a o kasie to dopiero po 50

damianzbr    972

aha i jeszcze jedno proszę pisać , bo chętnie poczytam i nie ugryzę

Co pisać, gdzie i do kogo?

lazik11441    17

o czym marza dziewczyny

nam sie wydaje że o kasie ale to jest troche innaczej

DZIEWCZYNY NIE ZROZUMCIE MNIE ZLE

młoda dziewczyna marzy o miłości dziewczyna po30 o sexsie , a o kasie to dopiero po 50

heh dobrze napisane :D

romek6340    203

Co pisać, gdzie i do kogo?

Jej pewnie chodzi o kontynuowanie rozwijającego się tematu aby poczytać i może się pośmiać ze sposobu myślenia niektórych osób :P

Filipoo    14

akowicz111 - miałem Vistule KZB 3B i miałem takie zdarzenie-

kumpel po mnie wpadł do domu, dali jedziemy, no to bez zastanowienia ubrałem się( było coś po 23), pojechaliśmy i przyjechaliśmy po pewnym czasie do niego, oczywiście nie jechaliśmy sami, była jego bratowa i jej siostra i nasza była sąsiadka, po powrocie do niego trochę wypiliśmy i ta była sąsiadka mówi- jak ja bym chciała coś w swoim życiu przeżyć- to pytamy co? co??, - chciałabym aby jakiś młody chłopak jadąc kombajnem zatrzymał się i mnie podwiózł do domu, albo najlepiej żebyśmy pojechali na zabawę... wszyscy tam zgromadzeni oczywiście na mnie filip dawaj do domu po "kumbajn" hehe pamiętam to jakby to było wczoraj ^^ a ta sąsiadka to nawet ładna 26 lat wtedy miała ^^ a pech chciał ze nie było aku w vistuli ,bo jakby były to na 99% bym pobiegł do domu i bym odpalił i dawaj do sąsiada po sąsiadkę:D:D:D:D

@Migotka - mnie te zderzaki nie interesują, ani piłki do kosza :D mi musi pasować w dłoń nie za duże nie za małe, ale jędrne :D :D

Famer21    6

za***iście snieg pada, a My jęczmien zasiali tydzien temu ;/ i w noc mróz jednak bedzie.

janusz20    105

Nie no Piłek do nogi to ja w realu nie widziałem... w TESCO też nie... ale takie do ręcznej to już coś... bo i PING-PONGI sie zdarzają. ale to tylko taki szczegól.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się