Skocz do zawartości

Polecane posty

Cinek8541    75

wspólne gotowanie a i owszem, ja np od tygodnia robię sałatkę z zupek chińskich z kurczakiem w przyprawie do gyrosa (taki przepis studencki) jest pyszna ale czasu brak i rąk do pracy:D

niezły zbieg okoliczności ja już 2 tydzień na tym jadę...siostra przywlokła ten przepis nie wiadomo skąd,wcale nie jest to skomplikowane danie. :rolleyes: no ale ile można jeść to samo <_<

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niezły zbieg okoliczności ja już 2 tydzień na tym jadę...siostra przywlokła ten przepis nie wiadomo skąd,wcale nie jest to skomplikowane danie. :rolleyes: no ale ile można jeść to samo <_<

@Cinek8541 myślę, że bez względu na to jak coś się uwielbia może przestać smakować jedząc to notorycznie i nie musi to się tyczyć tylko jedzenia:D

damianzbr    976

@Cinek8541 myślę, że bez względu na to jak coś się uwielbia może przestać smakować jedząc to notorycznie i nie musi to się tyczyć tylko jedzenia:D

Nie zawsze. A chleb? I inne rzeczy takie mniej przyzwoite np. sex, wódka.

janusz20    105

No jakby ci przyszło baraszkować z panna przez długi długi czas to daje sobie głowę obciąć że byś ,,wymiękł" a chlać ile można. wszystko w granicach rozsądku.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Cinek rzodkiewki dodaję ale do wersji letniej sałatki :D

@damianzbr, z jednej strony nie podzielam Twojego zdania gdyż zarówno jeśli chodzi o chleb, sex i wódkę można zapewnić sobie w zupełności wszelakie urozmaicenie :D :D :D, pozostaje kwestia, iż zależy co kto lubi i co najważniejsze w jakiej ilości, a to już upodobania osobiste każdego człowieka :)

damianzbr    976

Nie o to mi chodzi. Zjecie cheeseburgerów 10, się znudzą na 12 godz. Zjecie bochenek, się znudzi na 12 godz. A następnego dnia możecie powtórzyć czynność. Gdyby często jeść te cheeseburgery to po pewnym czasie się znudzą całkowicie a nie tylko na 12 godz , a chleb przecież je się codziennie przez całe życie i jakoś nie znam nikogo co by mu się przyjadł. Z wódką czy seksem może być podobnie ale chleb zasługuje na szczególną uwagę w tej kwestii. Mówię tak na podstawie własnych doświadczeń. Kiedyś bardzo lubiłem śledzie(koreczki) i z tego powodu bardzo często je jadłem, teraz praktycznie nie mogę na nie patrzyć. A chleb jadłem już długo przed śledziami i do tej pory go jem i nie ma żadnych oznak co by mi się miał nudzić.

samczyk1991    82

Ja od ponad 3 lat codziennie po kilka razy wchodzę na af i mi się nie nudzi.

Damian masz rację :)

Słońce, a możesz zapodać przepisz na te danie z kurczakiem, bo dosyć hardkorowe połączenie i chętnie bym skosztował :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

SAŁATKA Z ZUPEK CHIŃSKICH:

Składniki:

3 zupki chińskie (rosołowe)

½ lub 1/3 kapusty pekińskiej zależnie od wielkości

2 papryki

1 puszka kukurydzy

1/3 pora

pierś z kurczaka

przyprawa do gyrosa

majonez-ilość wg. upodobań

Pokroić kurczaka na kawałki, obtoczyć w gyrosie, usmażyć. Rozpieczętować zupki, a makaron połamać dla rozdrobnienia (dość porządnie). Skroić paprykę w kostkę, pora, pekinkę. Wymieszać wszystko z kukurydzą, 1 saszetką sproszkowanej zupki i majonezem.

(ilość poszczególnych składników podałam z doświadczenia)

SMACZNEGO! ;)

wersja letnia może być, a czemu nie:D

Cinek8541    75

SAŁATKA Z ZUPEK CHIŃSKICH:

Składniki:

3 zupki chińskie (rosołowe)

½ lub 1/3 kapusty pekińskiej zależnie od wielkości

2 papryki

1 puszka kukurydzy

1/3 pora

pierś z kurczaka

przyprawa do gyrosa

majonez-ilość wg. upodobań

Pokroić kurczaka na kawałki, obtoczyć w gyrosie, usmażyć. Rozpieczętować zupki, a makaron połamać dla rozdrobnienia (dość porządnie). Skroić paprykę w kostkę, pora, pekinkę. Wymieszać wszystko z kukurydzą, 1 saszetką sproszkowanej zupki i majonezem.

(ilość poszczególnych składników podałam z doświadczenia)

SMACZNEGO! ;)

wersja letnia może być, a czemu nie:D

"Moja" sałatka trochę odbiega od Twojej,nie ma w niej kapusty,papryki ani też pora a i zupki tylko 2 :( Sposób wykonania też jest inny;w tym przepisie należy makaron+przyprawy z saszetek zalać wrzątkiem ale tylko tak aby zakrył makaron.Trzeba odczekać aż woda "zniknie"następnie (tak jak w Twoim przepisie)dodaje się do tego kurczaka+majonez+kukurydza+ogórek konserwowy+wspomniana wcześniej rzodkiewka ;) Potem to tylko odczekać aż wystygnie i to wszystko.

bon appetit

p.s

może należy zmienić tytuł tematu na jakiś związany z gotowaniem :P albo takowy założyć (no chyba,że już jest-w co osobiście wątpię).

qurczę obił mi się też przepis na "Rybę po japońsku"-b.smaczne...ale może nie będę zaśmiecał :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez Cinek8541

asiulka92    0

No jak ładnie gotowanie nam się rozwija :D

Nawet Panowie gotują , bardzo pozytywnie oby Wam ten stan nie zaniknął :)

Cinek8541    75

a jajecznica...albo woda na herbatę to dopiero moje popisowe potrawy( z tym drugim to żart )

andrzej2110    529

Kiedyś to ja piekłem ciasta. Potem jakoś brak czasu spowodował ze przestałem...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie może temat o gotowaniu i przepisach, zbieram argumenty Za i Przeciw, przeglądałam Hyde Park i nie ma takiego temaciku:D, były jakieś 2 poświęcone jadłospisom "rolnika" ale zamilkły jeszcze w 2009. Co o tym sądzicie i czy nie będzie to zaśmiecanie forum?? Bylibyście chętni udzielać się w nim??

@StasiekS Ty się śmiejesz, że stołówka:D, a ja na drugim roku studiów miałam pomysł na zarobek w akademiku - gotować dla określonego grona studentów :D ale z braku czasu skończyło się tylko na rozmyślaniach :(

Edytowano przez Profil usunięty

asiulka92    0

@Cinek nie każdy potrafi zrobić dobrą jajecznicę a podana przez mężczyznę do łóżka na śniadanie smakuje jeszcze lepiej :P

@Andrzeju a jakie te ciasta robiłeś :D?

Słońce jeśli chodzi o mnie jestem za :D

StasiekS    72
@StasiekS Ty się śmiejesz, że stołówka:D, a ja na drugim roku studiów miałam pomysł na zarobek w akademiku - gotować dla określonego grona studentów :D ale z braku czasu skończyło się tylko na rozmyślaniach :(

Pomysł dobry ale bardziej chyba byłyby lepsze tanie "zakąski" do napojów alkoholowych. Bo ile można pić pod chipsy i ciastka wódkę. I jeśli nie będziesz wiedziała co zrobić z daniami mięsnymi to daj znać to Ci pomogę rozwiązać ten problem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MmMMmmmmmmm jajeczniczka do łóżka :D ale mi smaku narobiłaś :(....marzenie :( (jeszcze taka na boczku, z aromatem, na domowym masełku mmmmm)

asiulka92    0

Smaczne to ja wiem chodzi mi o rodzaj :P

Słońce żaden problem wbijesz do mnie i zrobię Ci taką jejecznice ;D fakt nie będzie podana przez uroczego mężczyzne ale zawsze coś :D

Cinek8541    75

Słońce żaden problem wbijesz do mnie i zrobię Ci taką jejecznice ;D fakt nie będzie podana przez uroczego mężczyzne ale zawsze coś :D

pewnie babki kręcił...

to Ty zrób tą jajecznicę a ja podskoczę i mogę za kelnera być B)

widać,że poruszane tu przysłowie "Przez żołądek do serca" to działa w obie strony.... :D

Edytowano przez Cinek8541

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Serio Serio??:D, uważaj bo mi apetytu narobiłaś:P, a jak mnie ktoś zaprasza to nie omieszkam odmówić:P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się