Skocz do zawartości

Polecane posty

daremw    128
Napisano (edytowany)

Przedkim ja mam się tłumaczyć ?

Moja rada idzcie do swojej miłości i pomarzcie ( pewnego dnia) :-)

nikt nie wymaga tłumaczeń z Twojej strony, chodzi o to że jeśli wiele osób coś mówi to może warto rozważyć bo może mają rację, może mają może nie mają ale ponoć człowiek jest istotą rozumną i powinien myśleć a nie trzymać się reguł które ktoś mu wbił do głowy lata temu, świat się zmienia, ludzie, poglądy.

no i kolego pomyśl czy tobie przypadkiem nie myli się zazdrość z współczuciem, może sam się oszukujesz, może ludzie właśnie ci współczują tego, że patrzysz na świat przez pryzmat samych pieniędzy a nie myślisz o rodzinie, może dają ci do zrozumienia... a Ty błędnie to odczytujesz.

nie musisz tutaj dyskutować, po prostu sam usiądź i uczciwie pomyśl nad tym, rozważ. Jesteś rozsądny to wiesz że myślenie to podstawa.

Edytowano przez daremw

Jacek8l    1
Napisano (edytowany)

mariuszd93 Przyczyną była i zawsze jest polityka i chęć władzy czyli cała śmietanka a nie naród. Brak zgody czy jedności jest zazwyczaj wpajany ludziom w imie zasady "dziel i rządź" ale Polacy to mądry naród, oczywiście że mamy swoje wady ale kiedy było kiepsko np. w czasach zaborów, każdy był dla siebie bratem i siostrą, podziemie było mocno rozbudowane i działało tak dobrze, że gdyby wyjść z tym (prasą, administracją itd.) na światło dziennie to Państwo mogło by bez problemu funkcjonować. Nie wiem w jakim otoczeniu żyjesz ale zastanów się nad zmianą kumpli. Świat się zmienia, mamy Polaków na całym świecie którzy już nie zarabiają groszy i pomimo wpajanego eurosocjalizmu to jest masa ludzi którzy potrafią robić biznes nawet w kraju i jeśli jest wśród tych myślących jakaś zazdrość to jedynie taka że "sasiad ma śmigłowiec, musze zwiększyć wydajność żeby tez sobie kupić" i to jest pożądana w kapitalizmie zazdrość.

mariusz i Lucke: najgłupsi zawsze będa zazdrościć, plotkowac itd. i jak się koledzy oglądacie na nich to daleko nie zajedziecie bo Was będą trzymać za nogi.

maxresdefault.jpg

Edytowano przez Jacek8l

izolda789    12

z racji że mój tata nie ma syna, zostałam na gospodarsrwie i pracuje razem z nim :-) i dobrze mi z tym ;-)

Jak będziesz chciała założyć rodzinę to się zaczną dylematy ;)

mariuszd93    489

mariuszd93 Przyczyną była i zawsze jest polityka i chęć władzy czyli cała śmietanka a nie naród. Brak zgody czy jedności jest zazwyczaj wpajany ludziom w imie zasady "dziel i rządź" ale Polacy to mądry naród, oczywiście że mamy swoje wady ale kiedy było kiepsko np. w czasach zaborów, każdy był dla siebie bratem i siostrą, podziemie było mocno rozbudowane i działało tak dobrze, że gdyby wyjść z tym (prasą, administracją itd.) na światło dziennie to Państwo mogło by bez problemu funkcjonować. Nie wiem w jakim otoczeniu żyjesz ale zastanów się nad zmianą kumpli. Świat się zmienia, mamy Polaków na całym świecie którzy już nie zarabiają groszy i pomimo wpajanego eurosocjalizmu to jest masa ludzi którzy potrafią robić biznes nawet w kraju i jeśli jest wśród tych myślących jakaś zazdrość to jedynie taka że "sasiad ma śmigłowiec, musze zwiększyć wydajność żeby tez sobie kupić" i to jest pożądana w kapitalizmie zazdrość.

mariusz i Lucke: najgłupsi zawsze będa zazdrościć, plotkowac itd. i jak się koledzy oglądacie na nich to daleko nie zajedziecie bo Was będą trzymać za nogi.

maxresdefault.jpg

Polacy  mieli  zrywy do  walki , ale  jak już  coś wywalczyli  - to  przez dążenie  do własnej korzyści  to  tracili .

Historia ma na  to liczne przykłady, 

Polska  w 16 wieku była jednym  z największych mocarstw Europy, waśnie magnaterii dążącej  do własnej korzyści  to  zaprzepaściły. 

Waśnie  trwaja  zawsze  ,między politykami o władzę,  a miedzy maluczkimi  o miedze  , o  drogę 

Powiedzenie  - " gdzie  2 Polaków  - tam 3  zdania " Wiele mówi  o mentalności  narodu .

w  czasie  zaborów każdy się  bratał? nic  bardziej  mylnego , również były różne  frakcje  , zwalczajace  się  nawzajem 

Nie  jestem osoba podatna  na  opinie  kumpli , mam  swoje  zdanie , nie idealizuj  obrazu  - bo  to  z góry  skazane  na porażkę 

O  czym ma świadczyć  ten obrazek?   ładnie wyglada ale co  z tego ? 

grego    218

Kolego Jacku lepiej w ta stronę nie brnij, bo tu Mariusz akurat ma racje, gdybyś liznal nieco dokładniej historie to mógłbyś sie za głowę złapać co się u nas wyprawiało. Choc z naturalnej przyczyny nie jest to powód do dumy i przez to na historii skrzętnie pomijany.

Linka    17

zamiast gadać o dziewczynach to Wy tylko kasa i polityka... jakby to miało coś wspólnego :D

MasterRoj    81

nie przejmuj się bo od czego by nie zaczynać to i i tak się na dziewczynach skończy :)

Tomasz78    287

Cześć Kasia pamiętam Ciebie :)

Linka no cóż poradzisz ,jak chłopaki podrywac nie umieja to politycznie sie chcą wykazac :P,

A pamiętasz o naszej kawie ?Nadal aktualna? ;)

Jacek8l    1

Z całym szacunkiem Panowie grego, mariuszd93 ale historii się nie liże, za to kobiete można więc proponuje się zająć tematem. Idealizuje sie również kobiety a nie historie. Zdjęcie pokazuje że pomimo różnic które sa oczywiste w kazdym środowisku potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie i tak było w podziemiu czy jak walczyliśmy u boku Napoleona.  Skoro nie jesteś dumny z historii Polski grego to nikt Cię nie zmusza ale to conajmniej nienaturalne i najwidoczniej ogladałeś kobitki na lekcjach historii że nie wiesz co jest a co nie jest na niej pomijane. Lub też za bardzo uważałeś bo poziom historii w szkołach jest żenujący, dobrze że są ludzie którzy naprawiają ten błąd i prostują wiedze jak np. kanały yt: Historia bez cenzury, Irytujący historyk, Michalkiewicz itd. Czy z którymś z nich się nie zgadzacie? Żeby było w temacie to film historyczny związany z kobietami:

mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

Walczyliśmy u boku Napoleona  owszem .

Ale  to nie  tylko szarża  pod  Samosierrą 

A czy  wiesz  że  polskie  legiony były użyte przez  Napoleona,  do  tłumienia ruchów niepodległościowych  we Włoszech? 

Wiesz że  Napoleon wyznaczał polskim  oddziałom najcięższe  zadania ? że  ponosili  największe  straty? 

Myślisz że  Napoleon  robił to  z miłości  do  Polaków?  z  sentymentu? Robił  to żeby zyskać  mięso  armatnie, bo postanowił utworzyć Imperium . Żeby tego  dokonać musiał pokonać  naszych  zaborców i Polacy  byli wyrachowanym  wyborem .

Polacy potrafią  zjednoczyć  sie  w podziemiu mówisz ? 

Masz choc blade pojęcie  ilu Polaków  zginęło np   w  czasie  2  wojny  nie  w walce  z Niemcami  , czy Rosją , tylko w  walkach bratobójczych np. między NSZ  a   AL/GL?

Ile  osób cywilnych  zginęło  z  rąk  rodaków i  z  i  NSZ , I  z GL/AL   bo mieli inne  poglady? 

NP

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiv7NuLptTSAhXEaxQKHY9dAKwQFggcMAA&url=https%3A%2F%2Fzolnierzeprzekleci.wordpress.com%2Fwalka-nsz-z-glal-na-lubelszczyznie%2F&usg=AFQjCNFAdVwtpIFL0kmcEalANnoqx1J0mA&sig2=cqLGOO57RIlQkRUyvH26kg

Myślisz ze  patriotyzm polega na  wymachiwaniu flagą  na  demonstracjach?  Ty zmień kupmli - to może przejrzysz na oczy

Edytowano przez mariuszd93

grego    218

Gdzie ja powiedziałem ze nie jestem dumny z naszej historii? jestem, ale po prostu nie calej. Jedno nie ulega wątpliwości, ginac za ojczyznę to potrafiliśmy jak mało kto...

Tomasz78    287

no fakt ,tylko oni za nią gineli w imie nadziei na lepsze jutro a inni ja sprzedaja bez skrupułów  do dzis

Panowie  odpuście,

lużny temat i niech taki zostanie :)

MasterRoj    81
Napisano (edytowany)

o jedną już widzę dziewczynę do wzięcia :) 

Edytowano przez MasterRoj

grego    218

nie wiem czy na tego typu forach jakaś znajdziesz :)

Co racja to racja, bardziej to wygląda na jakiś gay club... :lol:. 

MasterRoj    81
Napisano (edytowany)

Wcześnie w  tym roku zaczynają mężów szukać...

Duży popyt mała podaż ale że aż klubowo się zrobiło to niewiedziałem :huh:

Edytowano przez MasterRoj

Jacek8l    1

mariuszd93 ja o kobietach a Ty z widłami do mnie :) kto Ci powiedział że ja jestem patriotą? ;P

mariuszd93    489

oj tam oj tam, zaraz z widłami... Prosiłem tylko nie idealizuj - bo nie zawsze było honorowo i chwalebnie i chciałem to pokazać. dobra szukajcie tych dziewczyn- bo widzę że znowu się pogubiły.

Gaborrolnik    2

Tyle tu komentarzy, że  oszaleć można, aby nadążyć. A wypowiedziała się tu jakaś kobieta?

grego    218

Tyle tu komentarzy, że  oszaleć można, aby nadążyć. A wypowiedziała się tu jakaś kobieta?

W ostatnich miesiącach raptem może ze trzy, ale uprzedzę Twoje kolejne pytanie o powód... Skoro tylu rolników szuka swoich zgub to raczej musi być po temu jakiś powód i juz masz odpowiedź czemu tu piszące cokolwiek kobiety można by zliczyć na palcach jednaj ręki...

Ywa    499

Ryby i kobiety głosu nie mają:-)

;[

daremw    128

ten to sobie umie przerąbać wielu kobiet nie ma  a i te nieliczne go nienawidzą :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się