Skocz do zawartości

Polecane posty

Ansja    309

Grego uważam,ze lepiej jest mówić wprost konkretnie co sie myśli,jakie sie ma oczekiwania czy tez,ze cos nie odpowiada.Wówczas nie ma nieporozumień.
Owszem wiadomo,ze jest lepszy komfort gdy mężczyzna sam z siebie jednak się wykazuje i nie trzeba go tak całkiem na wszystko naprowadzac.Jednak tez myślę,ze obie strony powinny współpracować i rozmawiać o wszelkich watpliwosciach i upodobaniach,jest lepsze porozumienie.Zamiast sie obrażać i później miec pretensje bezpodstawne.

Niestety należę do tych kobiet,które nie siedzą z zalozonymi rękami i sie uzalaja nad sobą jakie to są samotne i nieszczęśliwe,a poza ich pokojem reszta świata nie istnieje i maja tylko widok kolorowych paznokci izolujac sie od zewnetrznego świata oraz poza światem wirtualnym nic więcej nie istnieje.
Dodam jeszcze,ze jednak warto sie trochę rozejrzeć i wówczas okazuje się,ze ktoś nas znajduje i staje się bardzo bliski.

Edytowano przez Ansja

grego    218

Aby tylko znowu nie przeginać z tą bezpośredniością na samym początku, bo to faktycznie odstrasza.

aletes    52

Odstrasza to facet w rurkach ;) ale rzeczywiście wolę tajemnicze osoby i skromne, ale nie zamknięte w sobie :) - A wy czego szukacie na pierwszym spotkaniu w drugiej osobie?

grego    218

Dobre, ale trudne pytanie. Ja się nigdy nie nastawiałem, że mam się dopatrywać czy nastawiać na konkretne cechy u drugiej osoby i tym samym ją klasyfikować w pewien sposób. Raz mi jedna zaimponowała swoją bezpośredniością, swobodą i odwagą, ale to jak byłem nieco młodszy, później znowu stoicyzm i właśnie lekka tajemniczość tez mi sie podobała. Najważniejsze czy dało się porozmawiać czy sam musiałem nawijać ;). Ale typowe randki, czy spotkania z nieznajomymi w tym celu to sobie wybiłem z głowy lata temu, bo to bez sensu.

...

Edytowano przez grego

grego    218

Ktora czesc? Bo dzisiaj na procencie jestem, wiec mogłem sztrzelic byka...

Edit
Oki... Mogło to zostac źle zrozumiane jednak.

Edytowano przez grego

robo1980    42

Ja na pierwszym spotkaniu to mam taki cel ,żeby dziewczyna jak najwięcej się uśmiechała bo to jest klucz do sukcesu i następnego spotkania.Jestem też spontaniczny bo jeżeli dziewczyna mówi że jej zimno to ją przytulam [nie miałem jeszcze nigdy kontaktu z pięścią ,nie mówię tu ,że są to sytuacje na porządku dziennym ale się zdarzają przynajmniej u mnie.]

Ansja    309

Sa dziewczy,ktore sue zawsze usmiechaja a sa i takie ktore przyklejaja sztucznie usmiech aby sie przypodobac tylko.
Mysle,ze przedewszystkim nie narzucac swoich upodoban i nie stawiać wynagan wygorowanych oraz okreslen czego sie juz na wstepie znajomości oczekuje.

Kiedyś poznalam faceta,ktory sie bardzo naprzykszal.Mial od razu wizje malzenstwa zaraz na poczatku znajomosci i czulam sie sztucznie przy nim,Kazde moje postepowanie i poglady byly krytykowane przez niego.A gdybym jeszcze powiedziala dokladnie co jest moim takim hobby i bardzo mnie ciagnie do tego z pewnoscia uslyszalabym mnostwo pouczen i zakazow.Czesem nawet takich ktorzy juz z determinacja szukaja sie ciezko pozbyc.Nic nie pomaga i trzeba szukac juz sposobow bardzo drastycznych.Posunac sie do drobnego klamstwa aby sie skutecznie go pozbyc.

Edytowano przez Ansja

Ywa    499

Pierwsze spotkanie damsko-męskie jest bardzo istotne. Decyduje czy akceptujemy daną osobę czy nie?

Ja strasznie zwracam uwagę na maniery  :P  może to chore, ale nic na to nie poradzę.

Wybaczam pierwsze potknięcie, bo zazwyczaj to stres. Jednakże powtarzająca się sytuacja jest znamienna i już daje mi pewien obraz/wątpliwość.

Pamiętam nawet wyraźnie mężczyznę  z przed kilkunastu lat i to co mnie zabolało, a mianowicie szedł przede mną i nawet przez drzwi.

Do tej pory włącza mi się automatycznie lampka jak spotykam się z czymś takim. O!!! to nie gentelman i być może nie szanuje swej matki.

Jednakże wszystko z umiarem, bo kiedy ktoś przesadza to sztucznie wygląda. A wszystko powinno być naturalne, od samego wychowania :)

Ansja    309

Dobre maniery kazdemu potrzebne.Rowniez uwazam,ze otwieranie drzwi kobiecie przez mezczyzne to raczej naturalna czynnosc.
Wszystko raczej powinno przebiegac spontanicznie i bez wymuszania czego kolwiek na samym sobie,bo wtedy to jest juz udawanie.

Ja nie mam zadnych wygorowanych wymagan.Mam sie podobac taka jaka jestem i z wygladu i charakteru oraz sposobu bycia,pracy jaka wykonuje.
Jezeli jednak patrzy sie wylacznie na bledy drugiej osoby i sie to jej wytyka pozniej to jest dyskryminacja i ponizanie.
Niekiedy wymagania sa czesto od drugiej osoby a od samych siebie juz nic.Zero checi tylko czekanie na laurach.Przymykac oko trochę na pewne niedoskonalosci i z cierpliwoscia.
Znam chlopaka,ktory tak zaczal sie starac dla dziewczyny,ze az nauczyl sie sam z siebie piekne i smakowite torty piec.Wiec mozna jesli sie chce.

grego    218

Tak, zdecydowanie narzucanie się na samym początku, czy snucie wizji wspólnego związku jest jednak źle odbierane, ja to zresztą opanowałem do perfekcji i nigdy z takich "randek" nic nie wynikało :lol:. Raz dziewczyna pod koniec spotkania spytała się czy już z nią będę... :unsure: . Nawet nie tyle, że się wystraszyłem co mi nieco ciśnienie siadło, bo i za bardzo już starać się nie było o co :P. No trochę mnie zaskoczyła...heh. Ale to są szczegóły po których się też nie zrażam, wszak musiałem wrażenie zrobić :P. Po pierwszym spotkaniu odrzucił bym po prostu świrów, wymalowane blachary nie potrafiące wypowiedzieć składnie kilku zdać i chyba tylko od tego jest pierwsze spotkanie.... Teoria o tym, że na pierwszym spotkaniu ma zaiskrzyć jest dla niedojrzałych emocjonalnie osób i raczej sobie można tylko krzywdę tym zrobić, bo oprócz wyglądu nie wiele o człowieku można sie dowiedzieć w godzinę. Ale jako standardowa lakoniczna wymówka dobra na każdą sytuacje :P.

aletes    52

Ja tam myślę, że chemia powinna być już na pierwszym spotkaniu wyczuwalna- ba nawet jestem tego pewna-jak nic nie iskrzy- to szkoda czasu ;)

grego    218

Ja tam myślę, że chemia powinna być już na pierwszym spotkaniu wyczuwalna- ba nawet jestem tego pewna-jak nic nie iskrzy- to szkoda czasu ;)

Ale chyba sama przyznasz, że to płytkie myślenie...? Nastawiać się na kogoś po kilku minutach znajomości..., równie dobrze może wszystko udawać ;). Zresztą tak najcześciej to bywa.. Ale pewnie młodziutka jeszcze koleżanka jest to można wybaczyć tą naiwność, dorośniesz ;). No i najważniejsze czego się właściwie szuka  hihi :P.

Mam znajomą co jej tez szybko kiedyś zaiskrzyło...i po 9 miesiącach niespodzianka, a gościa ani śladu  :lol:  . Dziewczyna po 30 i wciąż sama jak palec... ;)

Jak mówiłem takie randki to jest bezsens, choćby dlatego, że można trafić na taką, która oczekuje w sumie sama nie wie czego i sprowadza to do magicznej chemii ;), Chociaż przyznam, że nigdy nie miałem okazji takiej spotkać, ale się sporo o tym słyszy ;). Chemia, chemia, chemia na pierwszyem spotkaniu musi być. Dla mnie to po prostu nie poważna i tyle. Tak z ciekawości faceci tez tak myślą?

Edytowano przez grego

Sean    229

Pamiętam nawet wyraźnie mężczyznę  z przed kilkunastu lat i to co mnie zabolało, a mianowicie szedł przede mną i nawet przez drzwi.

Do tej pory włącza mi się automatycznie lampka jak spotykam się z czymś takim. O!!! to nie gentelman i być może nie szanuje swej matki.

Jednakże wszystko z umiarem, bo kiedy ktoś przesadza to sztucznie wygląda. A wszystko powinno być naturalne, od samego wychowania :)

A to nie był ten czasem     :P    :D     

https://youtu.be/WIR0Yhtc4Iw?t=3234

Mam znajomą co jej tez szybko kiedyś zaiskrzyło...i po 9 miesiącach niespodzianka

Musiało być zwarcie na linii wtyczka - gniazdko.       :P

aletes    52

Nie nastawiam się po paru minutach i niczego płytko nie traktuje :P trzeba jednak ''coś'' poczuć? Jeżeli to źle -to ja nie chce dorosnąć ;)

grego    218

Nie nastawiam się po paru minutach i niczego płytko nie traktuje :P trzeba jednak ''coś'' poczuć? Jeżeli to źle -to ja nie chce dorosnąć ;)

Też kiedyś mówiłem, że nie chcę dorosnać i nie podziałało :P. A nastawianie się, że jednak musisz to "coś" poczuć juz na pierwszym spotkaniu to czym jest jak nie nastawianiem się na coś... ;) Ehh, plączesz się w zeznaniach :D.

Czyli jesli nie jest źle na pierwszym spotkaniu, ale po prostu facet Cię nie oczaruje, że będziesz miec miękkie nogi to więcej nie dajesz mu okazji do zapoznania się?

Ja co prawda sobie juz dawno odpuściłem, jednak całkiem furtki nie zamknąłem, może gdzieś kiedyś kogoś przypadkiem poznam czy to w pracy czy na wakacjach lub spadnie jakaś na spodochronie na moje pole, a jak nie to jeszcze lepiej :P . Ale powiem jedno, jeśli już to raczej będzie to z czystego rozsądku i pragmatyzmu, bo kto to widział wiązać sie z nierozsądku :lol:.

Edytowano przez grego

aletes    52

''Ludzkie potrzeby pozostają pierwotne – nie idą z duchem czasu, wręcz przeciwnie, są niemalże atawistyczne, przeszkadzają w tym naszym ja-pier**lę-halina-nie-zdążę pędzie. Usiłujemy odciąć się od wpajanych nam przez stulecia schematów funkcjonowania, a jednocześnie podświadomie tęsknimy za nimi, bo reprezentują stary, zastany przez nas od małego porządek.Kiedyś to albo się ludzie w sobie po prostu zakochiwali, albo nie. Nie to, co teraz. Prawda?''

grego    218

A szkoda, że samą końcówkę wkleiłaś, wcześniej też ciekawie pisali ;). Jeszcze tylko należało by wyjaśnić co to w ogóle jest miłość..., już to kiedyś kwieciście zrobiłem  :P .

Ale w sumie z drugiej strony, jak marzysz o tej magicznej miłości to tez nie chcę Ci tych marzeń wybijać z głowy, bo widać młoda jeszcze jesteś ;)

Edytowano przez grego

aletes    52

Fajne artykuły mają :)
Swoją drogą czy romantyzm ma coś wspólnego z wiekiem???

MasterRoj    81

Wiadomo kobiety spotkania odbierają troszkę inaczej  niż faceci na to nic nie poradzim.

Patrząc pragmatycznie to nawet nie musi ci się podobać byle miała odpowiednie cechy czy tam umiała to i owo zrobić i już.

Ansja    309

Chyba raczej to zalrzy od kogos charakteru.

Wymaganie by co dzien jesc kolacje przy swiecach i otrzymywanie bukietu kwiatow przestaje byc romantyczne.Lepiej to wyglada gdy sporadycznie otrzyma sie jakis zaskakujacy upominek.

Wowczas sprawia on wiecej przyjemnosci i daje radosc.

Edytowano przez Ansja

grego    218

Czy bezpośrednio z wiekiem to nie wiem, bardziej o dojrzałość chodzi, która toeretycznie z wiekiem powinna się zwiększać, ale i z tym różnie bywa, pewnie kwestia doświadczeń i świadomości. A z tym romantyzmem to uważaj, bo nadmiar lub źle pojmowany może wiele wypaczać i szkodzić ;).

P.S. Swoją drogą, czasem książka zaczyna byc ciekawa i wartościowa jak ją zaczniemy czytać, a nie oceniać po okładce ;).

Edytowano przez grego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się