Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotr3p    13

Są regiony w Polsce gdzie żniwa odbywają się pózniej :) u mnie jeszcze połowy żniw nie ma a ja również już bym chciał być po ;) lub chociaż dłuższą przerwę mieć :)

am1609    0

U mnie też przed żniwami sloma do połowy zielona i nie w szystkie ziarka dojrzałe, ale niektorzy koszą już jare pszenice a słomę mielą. Ja potrzebuję ziarno i słomę to czekam jeszcze. Bo narazie walczymy z sianem :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie jak się pogoda utrzyma to do końca tygodnia może być po zawodach.Tylko w robocie zostaną żniwa ,bo szef nie wyrabia w tym roku :D

daremw    128

w tym roku to pięknie sypie, wszyscy koszą więc i ja trochę ruszyłem ale słoma słabo dojrzała...

Malgo35    0

w ubieglym roku było podobnie:) ziemia 3i4 klasa ale nawozona obornikiem 70-80 ton na hektar i wapno dolomitowe:)oczywiście nie jednocześnie jedno i drugie:)

Edytowano przez Malgo35

rolstudent    94

No ja o takim plonie to mogę pomarzyć. Choc groch miejscami to i 6 ton łapał a jęczmień 7. Ale srednie dużo niższe. Ogólnie to zboże rewelacyjnie w tym roku plonuje. Moze jutrzo 3 pokos lucerny bede kosil. Dziś pada a do konca żniw zostalo 14 ha

Piotr3p    13

U nas też pięknie sypie sam owies 6,5 tony z ha na 3 klasie siany :D żyto 5 ton na 5-6 klasie z ha no tylko cena to już nie taka piękna...Ukraina nas za sypie dzisiaj jadąc samochodem widziałem około 15 tirów na Ukraińskich tablicach stojących w kolejce na Elewarr Kępno ;) znajoma która tam pracuje mówiła mi że codziennie podobnie jest.

rolstudent    94

Ja tam sie nie martwie. Wszysko lezy w magazynie a krowy przerobia ns mleko. Będzie lepszy pieniążek

Piotr3p    13

Ja sprzedaję tylko żyto lecz czeka na lepszą cenę w BIN-ach :P oby tylko cena nie była gorsza :D

Mironeks    6

@rolstudent nie byłbym taki pewny czy za mleko będą lepsze pieniążki ;)

Prezesi mleczarni zdzwonią sie na jakąś impreze i ustalą ile mogą zapłacić za mleko :D

rolstudent    94

Wiesz jak Putin powie mleko stop jak na jabłka to będzie kiepsko. Tylko ze ja mam zapewiony dobry bilans białkowo energetyczny. Pozwala mi to ograniczyc zakup gotowej paszy i śrut poekstakcyjnych. Slowem produkuje tanio i efektwnie mleko.

Mironeks    6

Tanio produkujesz mleko to nie znaczy że za darmo , jak byś napisał ile wydajesz na paliwo i nawozy to niejedna osoba na tym forum była by w szoku :blink:

rolstudent    94

No tylko ze to bedzie wszystko powiązane tanie zboże to i tanie nawozy. Bo ci z polic tego nie zjedzą jak rolnicy nie kupia. A jak będzie drogie to nie kupia bo za co. A tak to moze i te chore zapaly sie trochę uspokoja. Bo te wysoki ceny wszystkiego wcale nam rolnika nie służą

daremw    128

mi się w tym roku pojawiły spore nadmiary pasz, wszystko (zboże, kukurydza, trawa) ładnie obrodziło, plon około 1/3 lepszy niż co roku, krowy będą miały pod dostatkiem a i byków można wyjątkowo kilka zostawić :) szkoda tylko że ostatnio prawie nie padało i tylko skwar, dziś tylko porosiło. i dalej ma być upał ;/

mlodyhef    143

Niektórym doskwiera susza, a niektórzy młócić nie mogą bo ciągle pada..

Mam wrażenie, że chyba trochę zboczyliśmy z tematu :ph34r:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się