Polecane posty

MarekUA    961

ja słyszałem że takie "bara bara " dl polityków, gwiazd prezesów banków kosztuje ok 10 tyś zł ale to już nie znam adresów tych domów publicznych :) a kto bogatemu zabroni :) :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a murzynki tańczą na uszach i klaszczą cyckami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

LoL TYle n fofum jestem i pierwszy raz widze ten i pokrewnu mu tematy. Ale chyba z tymi murzynkami to już zboczyliscie z tematu przewodniego, aczkolwiek to klaskanie, hmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

dopiero wróciłem z Pracy patrząc co nie którzy wypisują to śmiać się chce że Piękna dziewczyna to przy krowach chodzić nie będzie a tu się mylisz jeden z drugim, mnie interesują tylko Piękne dziewczyny tak zwane Księżniczki takie które nie będzie miał byle jaki chłopak tak że dziewczyny same mnie podrywają na tych dyskotekach chociaż Jestem jak to nie którzy określają tylko ĆIEĆIEM i że mogę mieć każdą dziewczyne to moja sprawa i tak z reguły mało Biorę na Dyskotekę narzeczoną nieraz przyjedzie na 2 godziny i odjedzie a po dyskotece to co wyprawia się z dziewczynami to lepiej nie mówić jak dziś ale tego już nie bede pisał haha i powiem tak kto odwarzy się podrywać dziewczynę ochroniarza odpowiedz prosta nikt było już takich śmiałków wielu to potem mieli problemy ze zdrowiem . Ktoś tu napisał że ochroniarza na dyskotece pobili haha dobre to taki co z ochroniarzem zadarł to już długo nie po żyje już mnie kiedyś 2 chciało tak załatwić to i się schowali to szukaliśmy ich z Kolegami około 1 godziny ale jak znalazłem to sam osobiście im się odwdzięczyłem nie bede pisał jak nawet było nas 10 ochroniarzy a tylko 2 śmiałków to do dziś jak mnie zobaczą to dalekim łukiem omijają haha Pacany . Śzukałem takiej narzeczonej abym mógł się pochwalić swoją Justynką wszystkim i zazdroszczą wszyscy mnie mojej Narzeczonej a czy będzie pracować przy krowach i w Polu Justyna to już mój w tym Problem już pomalu przyzwyczają Justynę do Pracy w Polu na początku a pózniej do obory przyzwyczaję poznałem moją Justynę jeszcze w Technikum Mechanicznym jak kończyłem a Justyna była wtedy w 2 klasie liceum to policz ile już lat jest zemną i jeszcze sama teraz namawiała mnie żebyśmy w tym roku ślub wzieli jeszcze przed Żniwami w tym Roku odbedzie się ślub tak więc wtedy to już na zawsze będzie moja Justyna ma 20 lat pd 3 lat jesteśmy Parą i niech tak zostanie. Nigdy nie Planowałem być na wsi ale Brat nie chciał zostać siostra też do Miasta trafiło na mnie mam już na siebie zapisane gospodarstwo i nie lubie Pracować na Wsi ale jakoś Pracuje w Polach i w Oborze i już się przyzwycziłem trochę żałuje że mam takie Życie ale cóż .

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Normalnie niesamowite to co piszesz-nikt oczywiście nie zgłosił faktu pobicia na policję, nie przeprowadzono żadnej obdukcji...a może mieszkasz w Somalii-co ? :D .Ogarnij się człowieku bo jak to mówią-bajać to my a nie nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A może on pracuje w zakładach mięsnych na nie na ,,dysce".

Ja miałem taki przypadek parę lat temu. Ochroniaż chciał jak to mówią solówkę ze znajomym, no i poszli. I ten wielki ochroniaż wywinoł takiego pieknego orła na trawniku że prawie brodą się przykrył. Z tym że po tym zajściu dostaliśmy po łbie i auto zmasakrowane. Oczywiście ściągneliśmy policję i karetkę też bo znajomy stracił przytomność. Cała sprawa znalazła się w sądzie i ten cały prowodyl beknoł za naprawę auta i pokrył koszty leczenia znajomego. I od tej pory to oni go omijają jak jest na tego typu zabawie. A ja jak widzę jak patrzą na znajomego te mięśniaki to śmiać mi się chce.

Nie stety mamy takie czasy że do myślenia trzeba używać mózku a nie bicepsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

trochę żałuje że mam takie Życie ale cóż .

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Jacek456788 to pochwal się Twoja jakże piękną narzeczoną i pokaż jej foto, bo tutaj nikt CI nie wierzy..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

dopiero wróciłem z Pracy patrząc co nie którzy wypisują to śmiać się chce że Piękna dziewczyna to przy krowach chodzić nie będzie a tu się mylisz jeden z drugim, mnie interesują tylko Piękne dziewczyny tak zwane Księżniczki takie które nie będzie miał byle jaki chłopak tak że dziewczyny same mnie podrywają na tych dyskotekach chociaż Jestem jak to nie którzy określają tylko ĆIEĆIEM i że mogę mieć każdą dziewczyne to moja sprawa i tak z reguły mało Biorę na Dyskotekę narzeczoną nieraz przyjedzie na 2 godziny i odjedzie a po dyskotece to co wyprawia się z dziewczynami to lepiej nie mówić jak dziś ale tego już nie bede pisał haha i powiem tak kto odwarzy się podrywać dziewczynę ochroniarza odpowiedz prosta nikt było już takich śmiałków wielu to potem mieli problemy ze zdrowiem . Ktoś tu napisał że ochroniarza na dyskotece pobili haha dobre to taki co z ochroniarzem zadarł to już długo nie po żyje już mnie kiedyś 2 chciało tak załatwić to i się schowali to szukaliśmy ich z Kolegami około 1 godziny ale jak znalazłem to sam osobiście im się odwdzięczyłem nie bede pisał jak nawet było nas 10 ochroniarzy a tylko 2 śmiałków to do dziś jak mnie zobaczą to dalekim łukiem omijają haha Pacany . Śzukałem takiej narzeczonej abym mógł się pochwalić swoją Justynką wszystkim i zazdroszczą wszyscy mnie mojej Narzeczonej a czy będzie pracować przy krowach i w Polu Justyna to już mój w tym Problem już pomalu przyzwyczają Justynę do Pracy w Polu na początku a pózniej do obory przyzwyczaję poznałem moją Justynę jeszcze w Technikum Mechanicznym jak kończyłem a Justyna była wtedy w 2 klasie liceum to policz ile już lat jest zemną i jeszcze sama teraz namawiała mnie żebyśmy w tym roku ślub wzieli jeszcze przed Żniwami w tym Roku odbedzie się ślub tak więc wtedy to już na zawsze będzie moja Justyna ma 20 lat pd 3 lat jesteśmy Parą i niech tak zostanie. Nigdy nie Planowałem być na wsi ale Brat nie chciał zostać siostra też do Miasta trafiło na mnie mam już na siebie zapisane gospodarstwo i nie lubie Pracować na Wsi ale jakoś Pracuje w Polach i w Oborze i już się przyzwycziłem trochę żałuje że mam takie Życie ale cóż .

Może w wielkim skrócie: "krowa która dużo ryczy mało mleka daje"


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja Pier..le jak żyje takiego p*****a nie widziałem! Ta justynka to pewnie go mami a jak Go nie ma na horyzoncie to robi to samo co On. Przypomina mi się motyw z filmu Testosteron i żona bohatera którgo grał młody Stuhr. Ha!Ha!Ha!

Przepraszam bohater którego grał Karolak lepiej tu pasuje!!! Zresztą każdy kto oglądał to wie o co chodzi i się domysli siły przekazu.

 

Opanuj się człowieku, krytyka a obraza to są dwie różne sprawy!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Ja to bym tak określił kolega ma swój świat i swoje klocki... Tzn krowy :) Dzisiaj za pobicie można pójść siedzieć... Tutaj nawet nie chodzi czy ona jest piękna czy nie:) bo za parę lat i tak będzie wyglądać i zachowywać sie jak twoja teściowa cóż geny:) A gdy bielmo przestanie oślepiać to wtedy wychodzi zołza:) Także wygląd to nie wszystko:P a wredny charakter może zepsuć sielankę życia i zatęskni się za kawalerskim stanem Bycia: :D , ale wtedy już jak to mówią górale po chłopie ;)

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ania25 dziewczyno z gospodarki i na gospodarkę jak zauważam jesteś mocno zorientowana w tych tematach ale czyżbyś sama miała problem z facetem dla siebie? Bo niedługo czas minie na : jakiego będę chciała takiego będę miała a przyjdzie na byle jaki aby był.

Tak zajadle krytykujesz innych, a swoje komentarze względem koleżanki z forum uważasz, że są na miejscu? no to gratuluje wychowania!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

@Mat912 Ty jesteś chyba z innej epoki, że takie wyrażenia uznajesz za obraźliwe. Nawet niemasz pojęcia jak młodzi ludzie między sobą rozmawiają, o czym i jaki używają zwrotów. Na moje wychowanie narazie nik nie narzeka ani żona ani dzieci nawet znajomi.

To nie była obraza to było określenie charakteru, szacunku do drugiego czlowieka i poziomu inteligencji.

 

Zresztą cała ta konwersacja jest bezpłciowa i odbiegająca od tematu.

 

Wiadomym jest nie od dziś, że praca na wsi jest co raz mniej popuralna wsród mlodych ludzi szczególnie kobiet. W moim przypadku to żona pochodzi z gospodarki a ja jestem z "zewnątrz". Spodobało mi się choć było w tedy było mnóstwo świń /chodowla w cyklu zamkniętym/ wniosłem świerze spojrzenie na całą technologie i pracę w gospodarstwie i Teść nam przepisał gospodarstwo choć miał syna piewrorodnego ale ten miał w d*pie ciągnął tylko kasę i ani myślał pracować jak przystał na rolnika.

 

Tak zajadle krytykujesz innych, a swoje komentarze względem koleżanki z forum uważasz, że są na miejscu? no to gratuluje wychowania!!!!!!!!!!!

 

To nie jest komentarz to pytanie z argumentacją z życia wziętą.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Nikogo nie krytykuje ale każdy ma swój gust wzgeledem wyboru dziewczyn i nikogo nie obrażam jeśli kogoś obraziłem to przepraszam . Nie miałem jeszcze takiego zdażęnia sam Właściel klubu każe nam być rygorystycznym wobec takich Matołów ktuży demolują klub lub zaczepiają innych lub też biją się to jest moja praca teraz pieniądz rządzi światem a wam nic do tego a to że jestem zazdrosny o dziewczyne to normalne i nie pozwole na to aby byle Cham Bajerował Narzeczną i gdyby tak się zdażyło że ktoś podał był mnie na Policjie to Justynka by Powiedziała że W jej Obronie musiałem interweniować i to że jakiemuś szmaciarzowi gdy zaczepia moją Narzeczoną to wtedy zapraszam go ze sobą i zawsze wygrywam .kiedyś już tu pisałem że w Wielkanoc 2011 walnoł w mój rozrzutnik motorem miał 320km\h jak licznik się mu zacioł miałem troche problemów ale śledztwo zostało umorzone .co mogą zrobić Rolnikowi jak to trafiło w okresie prac polowych każdemu może się zdazyć

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

To nie była obraza to było określenie charakteru, szacunku do drugiego czlowieka i poziomu inteligencji.

 

Zresztą cała ta konwersacja jest bezpłciowa i odbiegająca od tematu.

 

 

 

 

 

To nie jest komentarz to pytanie z argumentacją z życia wziętą.

1. No to ładnych słów używasz do określeń charakteru, ale niestety u mnie one co innego oznaczają.

2. Jeśli konwersacja jest odbiegająca od tematu, to po co ją dalej podgrzewasz swoimi postami?

3. Pewne komentarze, czy jak wolisz pytania są poprostu nie na miejscu, czy Ty tego nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Głupie tłumaczenie. Policjanów może i znasz ale prokuratora już nie koniecznie.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskafka    5

porzyruwnywać

to mnie najbardziej urzekło... a może chodziło o słowo przyorywać?

 

 

HEHE, a dla mnie patrząc na styl pisowni Jacka to On ma jakieś 10 maks 12 latek :) :) :) A i gratuluje Tobie kolejnego Audi :P Ehhhh chłopie co Ty za bzdury wypisujesz.... Że za jakiś czas się dorobisz lepszego Audi?? Przecież już miałeś A4 chyba nawet w cabrio no i A6 :P ehhh ciekawe tylko w jakiej skali je masz?? 1:24 ??

nic dodać, nic ująć. dla mnie to też jest jeden wielki fake i tyle.

 

a co do targów to ja nie wybrałam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Siwy7406 nie mów nikomu że się w innej epoce urodził,każdy wie jak się dzisiejsza młodzież wyraża,jakiego słownictwa używa,ale nie upodabniaj się do dzisiejszych młodych ludzi,lepiej być sobą,niż udawać kogoś kimś się nie jest.Co młodym pasuję to nie starszym. Wieku nie da się oszukać,z każdą wiosną lat przybywa a nie ubywa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Widzisz @ania25 ja jestem sobą w 100% niemam potrzeby się chwalić, popisywać czy podawać się za kogoś innego. Nie jestem skoleji stary i niemuszę się że tak powiem w waszy oczach odmładzać, rozumiem dzisiejszy świat i młodych ludzi mam 2 rodzeństwa w waszym wieku / brata i siostrę/ i umiem z nimi rozmawiać i w pewien sposób zaspokajać ich potrzeby.

Mam prawo do wyrażania swej opini i negować to co niewłaściwe i szkodliwe a czy to się Komuś podoba czy nie to już jeggo sprawa.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dopiero wróciłem z Pracy < .............. > przyzwycziłem trochę żałuje że mam takie Życie ale cóż .

 

Aaa i wszystko jasne... no i trzeba mieć dużo pustego miejsca w głowie by taką filozofie wchłonąć.

 

Nikogo nie krytykuje ale każdy ma swój gust wzgeledem wyboru dziewczyn i nikogo nie obrażam jeśli kogoś obraziłem to przepraszam . Nie miałem jeszcze takiego zdażęnia sam Właściel klubu każe nam być rygorystycznym wobec takich Matołów...

 

Jednak miałem racje że nie jesteś cwany, za szybko zrezygnowałeś z kamuflażu. Niestety ale w poście którego część znajduje się powyżej, przez nie uwagę poprawnie skleciłeś kilka zdań i to cię demaskuje.

 

Teraz niech tylko któryś z administratorów sprawdzi IP kompa jacka czy nie pokrywa się z IP któregoś z użytkowników, bo prawdopodobieństwo multikonta jest duże. Nie sądzę by ktoś obcy od tak zalogował się na AF i rżnął na tyle ograniczone stworzenie.

 

Mam prawo do wyrażania swej opini i negować to co niewłaściwe i szkodliwe a czy to się Komuś podoba czy nie to już jeggo sprawa.

 

Oczywiście że tak. Prawo do wyrażenia opinii ma każdy i jest to prawo konstytucyjne! A nie którzy mod. mając duże możliwości w nawiązaniu do ochroniarza jacka to możliwości z fizycznego punktu widzenia, postępując w ten sposób moim zdaniem ograniczają wolność słowa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Jeśli chodzi o dziewczynę to jest cieżki temat. Jak wszyscy wiedzą kobiety są z Wenus. A więć kosmitki :P . No żart oczywisćie, ale chodzi o to, że kobiety różnią się od mężczyzn i nie trzeba tu nikogo przekonywać. Nawet film jest "Baby są jakieś inne". Dziewczyna na gospodarkę to poważny problem dziś. Poznasz dziewczynę , spotykacie się, jest wam z nią dobrze, ona też szczęśliwa, do momentu gdy zapyta się ona ciebie gdzie pracujesz. Ty jej na to "mam gospodarstwo/ hektary/ ziemię/jestem rolnikiem. Te dwa słowa z twoich ust będą wręcz przekleństwem lub zbawieeniem. Jak narazie mi przytrafia się to pierwsze. A już 6 przypadków z rzędu miałem, ostatni miesiac temu i depresja na miesiać gwarantowana gdy podchodzisz do tego poważnie. Grunt to się nie załamywać. Dziewczyny nie lubią grzecznych i milutkich chłopaczków. Trzeba im przypominać że masz męską rękę. Wtedy czują się dziewczyny jak przy męźczyźnie a nie przy "koleżance"/ Trzeba od czasu do czasu opier...lić ją i tak ma być. Nie bić. Nie warto oglądac sieza paniusiami z miasta z centymetrową warstwą szpachlu na twarzy, szkoda smsów i zmartwień. A gdzie ich szukac??? internet, dyskoteki??? nie mam pojęcia :// wciąż jestem sam...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

kolega marcinfff właśnie w kilku zdaniach przedstawił esencje tego tematu... Bo wszystko to prawda Zawód rolnika stał się mało popularny a większość niewiast chce od życia czegoś więcej jak krowy, świnie, czy też hektary,., I ja im się nie dziwię bo naprawdę trzeba mieć powołanie do tego zawodu...

A co wam powiem jeszcze śmieszniejszego poznałem dziewczynę bardzo bardzo ładna ale nie tapeciara taka naturalna, mądra, roztropna i rozmawiamy o pracy i w ogóle a ona na to że chce robić to co robi teraz czyli pomaga przy bydle mlecznym... No ja krów nie mam, ale pewnie by pasowała na żonę taka kobieta co nie ? Oczywiście ma wady... a główny to charakter ja jestem rozrywkowy i ogóle dusza towarzystwa jakieś tańce, imprezy to ja pierwszy .. a ona zachowaniem przypomina siostrę zakonną piwko wypije jedno ale dalej sztywna i ciężka sprawa. Z drugiej strony jak dziewczyna jest bardzo ładna i sama to musi coś z nią zawsze być nie tak... Ale cóż może coś się wyklaruje bo kilka wesel w tym roku mam a wstyd nie iść... A pokazać się też trzeba żeby wstydu nie robić że kobiety nawet nie potrafię znaleźć oj panowie ciężkie czasy nastały trzeba się ładnie do panien uśmiechać żeby coś poderwać :unsure:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MarkuUA to nie prawda że dziewczyna jak jest ładna i sama to z nią jest coś nie tak,wez. pod uwagę że cała wina nie leży po jednej stronie: kobiety,mężczyzna musi mieć dobre podejście,a chamski podryw w tym wam nie pomaga,a raczej odstrasza.A to jakich chłopaków dziewczyny lubią to zależy od charakteru,jedna lubi "misia" do przytulania,kochania z przy którym jest doceniana,a druga "Szpanera" do pokazówki przed znajomymi,za którym pózniej wylewa łzy jak krowa,bo zamienił ją na lepszy model :PA jeszcze inna docenia co innego,ale i tak najważniejsze jest to co masz w srodku i jak potrafisz to okazać drugiej osobie

Edytowano przez ania25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że dziewczyna ma ,,misia,, , wcale nie musi oznaczać że nie chce mieć ,,szpanera,,. Może wbrew swej woli wybrała ,,misia,, , ale za to może spać spokojnie. Tylko jak długo? Za kilka lat dociera do niej że nie jest spełniona i to dopiero wtedy wylewa łzy jak krowa bo ma dylemat czy zostawić niby zaradnego męża który już nie jest tym romantycznym misiem z przeszłości czy dalej żyć w rozterce i co najwyżej pocieszać się po przez ,,odwracania kota ogonem,, we własnej świadomość słowami takimi jak: ,, nie jest źle bo przecież mogłam trafić na pijaka; mógł mnie bić albo i dzieci; mogłam zostać starą panną; przecież mam dom rodzinę jesteśmy dość zamożni czego ja głupia więcej chcę?! ,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj