Polecane posty

Famer21    6

Farmer ale te co sa wolne ladne i wogole fajne to szukaja niewiadomo kogo i na takiego prostego czowieka nawet nie spojrza :(

 

Na mnie spojrzały, a żaden ze mnie casanova i wielce wygadny nie jestem ;) Zresztą nie wiem jak to wyglada, ale przecież aż tak źle być nie może ;p Wiadome chłopak chce mieć piekna dziewczyne, dziewczyna przystojnego chłopaka, ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

...ale trzeba probowac i sie nie zalamywac :) ale z tego co widze to wiekszosc szuka ksiecia na bialym koniu(czytaj w czarnej bmw albo mercu ) i najlepiej z pieknym grubym i pelnym portwelem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Ja tam wole faceta w dużym kombajnie :D

 

Może być Claas Compact? :D Nie grzeszy bajerami, zwykła prosta budowa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

:D

poznałam i starszych, naprawdę beznadziejne przypadki... a w temacie, to pewnie większości z Was, mężczyźni, zależy na tym, aby kobieta potrafiła zrobić obiad, pranie, posprzątać i przypilnować dzieci... czyż nie tak? potrzebny jest Wam kompan do pracy, skoro większość z Was ma w pełni zmechanizowane gospodarstwa?

 

No właśnie. Tak to jest, że jak już się trafił jakiś to po prostu nie było to. I tyle. Nie ma co rozpamiętywać starych czasów. No a rola kobiet taka już jest :) Zrobić obiad żadna filozofia ;D

 

Do pracy w polu? Nie rękoma fizycznie nic wszystko maszynami. Zresztą musiała byś się trochę nauczyć żeby umieć samym traktorem jechać jeśli pomoc byś chciała - przynajmniej u mnie, bo mamy traktor z automatyczną skrzynią niby proste tylko drążek w przód i jedzie, ale.. :)

No kobieta to żeby poprostu w ramach nie nudzenia się zrobiła ten obiad, posprząta, dzieci tak jak piszesz ;)

Hmm, wiesz ładniutka jesteś, nie powinnaś mieć trudności z znalezieniem chłopaka, jak możesz w nich przebierać ;) po za to można poznać po nim jaki jest czy jest tym odpowiednim - chyba nie :) ?

 

Eh no wiadome, bez zaufania nie ma związku.. Żadna nowość. Ja mojej pewny, że nie zdradzi, ona mnie też, bo bym tego nie zrobił napewno..

 

Jakie tam ale :) Jeśli oczywiście by chciała któraś pani pojeździć to wcale to skomplikowane nie jest :D Na pewno by sobie poradziła.

A przy tym nawet nie wiecie ile frajdy miałam z tego, że mój tata dał mi zatalerzować 5 ha pola :D Może i ludzie się dziwnie na mnie gapili co ja tam robię, ale ważne, że mi się podobało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak teraz się porobiło z tymi dziewczynami że trudną im zamieszkać na wsi na może macie jakieś namiary które mają chęć na gospodarce zamieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

Z tego co kojarzę to dziewczyny mają dość przestarzały stereotyp o tym jak wygląda życie na wsi ;) może przez to jest problem , że wieś się im źle kojarzy... Moja była koleżanka zostawiła swojego faceta rolnika tylko dlatego że w trakcie żniw nie mógł pojechać nad morze na 2 tyg . :huh:


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No właśnie. Tak to jest, że jak już się trafił jakiś to po prostu nie było to. I tyle. Nie ma co rozpamiętywać starych czasów. No a rola kobiet taka już jest :) Zrobić obiad żadna filozofia ;D

 

 

 

Jakie tam ale :) Jeśli oczywiście by chciała któraś pani pojeździć to wcale to skomplikowane nie jest :D Na pewno by sobie poradziła.

A przy tym nawet nie wiecie ile frajdy miałam z tego, że mój tata dał mi zatalerzować 5 ha pola :D Może i ludzie się dziwnie na mnie gapili co ja tam robię, ale ważne, że mi się podobało ;D

 

Ojjj chciałbym Cie zobaczyć przy tym talerzowaniu :) Dałbym Ci jeszcze fendta 716 na bliźniakach w agregacie uprawowo-siewnym, nie było by Cie w tym traktorze widać :D Albo lepiej Classa lexiona 560 :D :D sam się uczyłem go obsługiwać 3 godz nim zajażałem wszystkie kontroli, zegary, komputer itp.. :D

Ale wiesz mi to, że potrafisz sama traktorem i talerzówką w polu to jak na dziewczynę to bardzo imponujące jest. Wiadomo dla chłopaka nie ma w tym nic trudnego..

 

natalia123 - już chyba wiem czemu była koleżanka :/ Bez jaj. Moja mi nawet o wakacjach przez żniwa nie mówi nic, bo wie, ze dla mnie najlepsze wakacje jakie mógłbym mieć to właśnie praca w polu przez żniwa, po 10 godz dziennie w kombajnie czy traktorze..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

Famer21 tak na pewno już była, na szczęście znajomych można sobie wybrać ;)


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

natalia123, to chyba dobrze dla niego , ze go zostawiła, bo by chłopak miał tylko z nia problemy, widac widziała tylko swój napudrowany czubek nosa i nic więcej...

 

Wiece, rolnictwo to jest jednoczesnie dar Boży, a za razem przekleństwo ludzi tam pracujących... bo Rolnikiem nie mozna być 8godz 5-6 dni w tygodniu...( nie mam na mysli ludzi pracujących w rolnictwie jako pracownicy, bo to co innego, mam na mysli typowych rolników którzy maja swoje gospodarstwa) Rolnictwo to jest powołanie, i to trzeba porostu kochać robic, bo wiadomo jak jest z opłacalnoscią.... <_< bo wiadomo że czasami jes tak że wydatki sa większe niż przychodzy, ale tak to już jest że ci którzy oddają się z pasją rolnictwu jednoczenie rezygnuja z życia towarzyskiego( nie całkowicie, ale najpierw robota potem przyjemnośc, nie ważne że lato czy święta, jak trzeba to trzeba robić) Jeśli ktoś chce być rolnikiem to wiadomo, że coś musi w życiu poświęcić..( a najcześciej jest to zycie osobiste) No i wiadomo, że dla Rolnika, Rolinczki gospodarka jest na 1 miejscu, bo z tego mamy chleb... a jak pokazują nam przykłądy z życia, nie wszystkim to się podoba, bo niektóre dziewczyny, chłopaki chcieli by być na tym 1 miejscu,a my po prostu nie możemy spełnić tego.... niestety, ale wybieramy rolnictwo i związek się rozpada... Ja to przechodziłem, cały czas mi wypominała, ze nie mam czasu , że gospodarka ważniejsza... ale dobrze że się to skonczyło...

Porostu szukajcie dziewczyny która to zrozumie i bedzie was wspierała w tym co robicie i do czego dążycie bo to jest najważniejsze, mieć osobe która bedzie przy waszym boku i bedzie wspierac w tym co robicie,a nie jeszcze mieć o to pretensje.. ja osobiscie to gdyby mi dziewczyna tak wypominała to rozstałbym się od razu po pierwszym takim wyskoku... i nie wazne jak by była piekna...

więc nie kierujcie sie tylko uroda, kierujcie się tym czy druga osoba was rozumie i to co robicie...

Mi sie udało tak trafić... I dziekuje Bogu za to że mogłem spotkac taka Cudowną osobę jaka jest Martina... Ona mnie rozumie doskonale, jak dzwoni ona do mnie albo ja do niej i któreś nie ma czasu nawet rozmawiac, to nie ma z tego wielkiej tragedii... porostu dzwonimy kiedy indziej... i co najważniejsze, spotykamy się wtedy kiedy kazde z nas zrobi to co było w jego obowiązkach... Ja musiałem zrobić żniwa aby módz do niej pojechać, a jade w tym tygodniu, natomiast Martina też miała swoje obowiązki w domu i nawet jak ja miałem czas przed żniwami aby do niej pojechac, a nie pojechałem, bo wiedziałem, że bede jej przeszkadzał, a wiadomo ,że w zwiazku nie chodzi oto aby sobie przeszkadzać, ale aby wspierać się na wzajem w tym co się robi... i nie ma zadnego żalu o to że któreś nie ma dla drugiego czasu... bo porostu rozumiemy sie....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Rolnictwo to jest powołanie, i to trzeba porostu kochać robic, bo wiadomo jak jest z opłacalnoscią.... <_< bo wiadomo że czasami jes tak że wydatki sa większe niż przychodzy

 

Nie inaczej. Mi się znajomi z początku dziwili i śmiali, że w polu robie, bo mieli w głowie stereotyp "burak z widłami przy kupie gnoju, czy w polu", a jak kilka razy przejechali i zobaczyli jak ta praca na serio wygląda to do dzisiaj co żniwa 1-2 zawsze z chęcia przyjeżdża pomóc (to ze mną kosi zboże, traktorem podjeżdża to wysypywania w ruchu, czy prasowanie, zwożenie bel itp.) Oczywiście wujek im zawsze coś da zarobić, bo trzeba przyzać, pomagają bardzo np. do wysypywania nie muszę zatrzymywać się tylko w ruchu wysypuję zboże..

 

Co do opłacalności - to jest tak, że do 20 ha pola ta opłacalność jest minialmna, tzn. jeśli się wie jak uprawiać, zasiać, pielęgność kiedy co i jak to na tym plusie jest człowiek, ale przy 20 ha pola to zysk jest minimalny.. Wujek ma (ten u którego bardzo często jestem) ponad 130 ha nie wiem dokładnie, bo dużo dzierżawy, swojego ok 90ha i z tego pola to jest serio kasa i aż się chce robić od rana do nocy i czasem noce, a nie do Chorwacji na wakacje ;)

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

@Farmer21 to zależy, czy masz 20ha i masz hodowle, czy masz 20ha obsiewasz zbożem, i wszystko idzie na handel, bez wiekszych wydatków.. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jaka powinna być ta idealna dziewczyna? proszę każdego z panów o podanie 5 jej najważniejszych cech.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Ależ proszę bardzo :)

1 piękne oczy abym za kazdym razem kiedy w nie spojrzę to utonę w nich...

2 ładny głos, abym słuchał go godzinami...

3 cudowny zapach ciała( bez perfum), aby był moim uzależnieniem i afrodyzjakiem jednoczesnie ;)

4 wyrozumiała, szczera, abysmy rozumieli sie bez słów

5 i urocza, nie mylić z Pieknem, abym mógł wpatrywać się w Nią jak w obrazek...

6 dodam , że powinna miec jeszcze to "coś" co bedzie powodowało, ze bede wracał do niej myślami oraz bedzie powodowało, że bede chciał byc TYLKO przy Niej..

 

 

A Martina ma to wszystko, co mógłbym sobie wymarzyć :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zawsze mi się przypomina (sorry Winnetou-właścicielu praw autorskich ) :

"

icon2.png Wymagania kobiet i mężczyzn :)

A. Mężczyzna powinien być:

1. przyjacielem

2. partnerem

3. kochankiem

4. bratem

5. ojcem

6. nauczycielem

7. wychowawcą

8. spowiednikiem

9. powiernikiem

10. kucharzem

11. mechanikiem

12. monterem

13. elektrykiem

14. szoferem

15. tragarzem

16. sprzątaczką

17. stewardem

18. hydraulikiem

19. stolarzem

20. modelem

21. architektem wnętrz

22. seksuologiem

23. psychologiem

24. psychiatrą

25. psychoterapeutą.

 

B. Ważne też są inne cechy. Należy być:

1. sympatycznym

2. wysportowanym ale

3. inteligentnym ale

4. silnym

5. kulturalnym ale

6. twardym ale

7. łagodnym

8. czułym ale

9. zdecydowanym ale

10. romantycznym ale

11. męskim

12. dowcipnym i

13. wesołym ale

14. poważnym i

15. dystyngowanym

16. odważnym ale

17. misiem ale

18. energicznym

19. zapobiegawczym

20. kreatywnym

21. pomysłowym

22. zdolnym ale

23. skromnym i

24. wyrozumiałym

25. eleganckim ale

26. stanowczym

27. ciepłym ale

28. zimnym ale

29. namiętnym

30. tolerancyjnym ale

31. zasadniczym i

32. honorowym i

33. szlachetnym ale

34. praktycznym i

35. pragmatycznym

36. praworządnym ale

37. gotowym zrobić dla niej wszystko [np. skok na bank] czyli

38. zdesperowanym [z miłości] ale

39. opanowanym

40. szarmanckim ale

41. stałym i

42. wiernym

43. uważnym ale

44. rozmarzonym ale

45. ambitnym

46. godnym zaufania i

47. szacunku

48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,

49. wypłacalnym.

 

 

C. Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby:

a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany

B) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej czasu niż danej kobiecie

c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie była i co robiła

d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.

 

 

D. Ważne jest aby nie zapominać jej:

1. urodzin

2. imienin

3. daty ślubu

4. daty pierwszego pocałunku

5. okresu

6. wizyty u stomatologa

7. rocznic

8. urodzin jej najlepszej przyjaciółki i ulubionej cioci.

 

 

Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.

 

 

A teraz druga strona medalu. Uszczęśliwić mężczyznę jest zadaniem daleko trudniejszym, ponieważ mężczyzna potrzebuje:

1. seksu i

2. jedzenia

 

 

Większość kobiet jest oczywiście tak wygórowanymi męskimi potrzebami mocno przeciążona. Zaspokojenie tych potrzeb przerasta siły naszych pań.

Wniosek :

Harmonijne współżycie można łatwo osiągnąć, pod warunkiem, że mężczyźni wreszcie zrozumieją, iż muszą nieco ograniczyć swoje zapędy i pohamować swoją roszczeniową postawę! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@jaro, czy to jest 5 przykładów?????

 

@rolniczko, oj bardzo się mylisz, oj bardzo... nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak znaleźć dziewczyne która posiada te wszystkie cechy.... bo jak jest ładna to nic mnie do niej nie ciagnie, albo głos mi się nie podoba... czasami znajduje sie tą osobę na drugim koncu Polski, która posiada te wszystkie cechy... :) a to jest bardzo wymagające... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jak mieszkam na wsi, tata ma działalność gospodarczą zamiast rolnictwa to jak na to patrzycie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@jaro ja spełniam te wszystkie wymagania a nawet więcej :lol: dobry jesteś musimy piwo wypić :lol:

@farmer21 co z tego że masz ponad 100ha jak martwisz się jak utrzymać dom i rodzine, ja w tej chwili mam niecałe 20ha i się nie obawiam narazie B) ,jak dla mnie w rolnictwie liczy się zdolność kombinowania i pracowitość ty siejesz zboże , a np. z warzyw bez obaw wyżyjesz przy tym areale co ja,a także "zdolności i zajęcia" pozarolnicze co jest głównym moim źródłem utrzymania :P

a wracając do tematu dla mnie najważniejsza jest uczciwość, wierność i zaufanie sobie na wzajem, a reszta jeżeli te warunki są spełnione napewno będą :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

A jak mieszkam na wsi, tata ma działalność gospodarczą zamiast rolnictwa to jak na to patrzycie dziewczyny?

 

 

Najważniejsze jakim człowiekiem jesteś, a nie czym zajmuje się Twój tata :)

 

Nie jesteś rolnikiem, ale mieszkańcem wsi owszem :) Nie widzę w tym żadnego problemu, chociaż pewnie niektóre laski widzą.

Osobiście, większość moich kolegów jest ze wsi :) I uważam, że są naprawdę świetnymi ludźmi :)

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj