Polecane posty

Jacek8l    1

@jacek, i tu dochodzimy do sedna sprawy bo pieniądz to nie jest coś w co trzeba wierzyć... W ogóle pikladanie wiary w cos jest po prostu slabe... No chociaż przy dzisiejszym systemie bankowym nieco wiary trzeba mię :D

 

Jak to się mówi ... ateizm kończy się w chwili gdy Twój samolot zacznie spadać. Całe narody upadały przez zgubienie wiary, nasza Polska była jednością nawet wtedy gdy znikała z mapy własnie dzięki wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ty znasz choć  trochę  historię? A jak myslisz dlaczego  Polska zniknęła z map? co było tego przyczyną? 

Własnie brak  zgody , jedności , zazdrość .Polacy nigdy nie byli jednością .

I nigdy pewnie nie będą 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

I tu się z tobą zgodze
Jak komuś w życiu coś się udało to reszta społeczeństwa zazdrości i ją to boli cieszyła by się jak by coś nie tak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Przedkim ja mam się tłumaczyć ?

Moja rada idzcie do swojej miłości i pomarzcie ( pewnego dnia) :-)

nikt nie wymaga tłumaczeń z Twojej strony, chodzi o to że jeśli wiele osób coś mówi to może warto rozważyć bo może mają rację, może mają może nie mają ale ponoć człowiek jest istotą rozumną i powinien myśleć a nie trzymać się reguł które ktoś mu wbił do głowy lata temu, świat się zmienia, ludzie, poglądy.

 

no i kolego pomyśl czy tobie przypadkiem nie myli się zazdrość z współczuciem, może sam się oszukujesz, może ludzie właśnie ci współczują tego, że patrzysz na świat przez pryzmat samych pieniędzy a nie myślisz o rodzinie, może dają ci do zrozumienia... a Ty błędnie to odczytujesz.

nie musisz tutaj dyskutować, po prostu sam usiądź i uczciwie pomyśl nad tym, rozważ. Jesteś rozsądny to wiesz że myślenie to podstawa.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

mariuszd93 Przyczyną była i zawsze jest polityka i chęć władzy czyli cała śmietanka a nie naród. Brak zgody czy jedności jest zazwyczaj wpajany ludziom w imie zasady "dziel i rządź" ale Polacy to mądry naród, oczywiście że mamy swoje wady ale kiedy było kiepsko np. w czasach zaborów, każdy był dla siebie bratem i siostrą, podziemie było mocno rozbudowane i działało tak dobrze, że gdyby wyjść z tym (prasą, administracją itd.) na światło dziennie to Państwo mogło by bez problemu funkcjonować. Nie wiem w jakim otoczeniu żyjesz ale zastanów się nad zmianą kumpli. Świat się zmienia, mamy Polaków na całym świecie którzy już nie zarabiają groszy i pomimo wpajanego eurosocjalizmu to jest masa ludzi którzy potrafią robić biznes nawet w kraju i jeśli jest wśród tych myślących jakaś zazdrość to jedynie taka że "sasiad ma śmigłowiec, musze zwiększyć wydajność żeby tez sobie kupić" i to jest pożądana w kapitalizmie zazdrość.

mariusz i Lucke: najgłupsi zawsze będa zazdrościć, plotkowac itd. i jak się koledzy oglądacie na nich to daleko nie zajedziecie bo Was będą trzymać za nogi.

maxresdefault.jpg

Edytowano przez Jacek8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

z racji że mój tata nie ma syna, zostałam na gospodarsrwie i pracuje razem z nim :-) i dobrze mi z tym ;-)

 

Jak będziesz chciała założyć rodzinę to się zaczną dylematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93 Przyczyną była i zawsze jest polityka i chęć władzy czyli cała śmietanka a nie naród. Brak zgody czy jedności jest zazwyczaj wpajany ludziom w imie zasady "dziel i rządź" ale Polacy to mądry naród, oczywiście że mamy swoje wady ale kiedy było kiepsko np. w czasach zaborów, każdy był dla siebie bratem i siostrą, podziemie było mocno rozbudowane i działało tak dobrze, że gdyby wyjść z tym (prasą, administracją itd.) na światło dziennie to Państwo mogło by bez problemu funkcjonować. Nie wiem w jakim otoczeniu żyjesz ale zastanów się nad zmianą kumpli. Świat się zmienia, mamy Polaków na całym świecie którzy już nie zarabiają groszy i pomimo wpajanego eurosocjalizmu to jest masa ludzi którzy potrafią robić biznes nawet w kraju i jeśli jest wśród tych myślących jakaś zazdrość to jedynie taka że "sasiad ma śmigłowiec, musze zwiększyć wydajność żeby tez sobie kupić" i to jest pożądana w kapitalizmie zazdrość.

 

mariusz i Lucke: najgłupsi zawsze będa zazdrościć, plotkowac itd. i jak się koledzy oglądacie na nich to daleko nie zajedziecie bo Was będą trzymać za nogi.

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

Polacy  mieli  zrywy do  walki , ale  jak już  coś wywalczyli  - to  przez dążenie  do własnej korzyści  to  tracili .

Historia ma na  to liczne przykłady, 

Polska  w 16 wieku była jednym  z największych mocarstw Europy, waśnie magnaterii dążącej  do własnej korzyści  to  zaprzepaściły. 

Waśnie  trwaja  zawsze  ,między politykami o władzę,  a miedzy maluczkimi  o miedze  , o  drogę 

Powiedzenie  - " gdzie  2 Polaków  - tam 3  zdania " Wiele mówi  o mentalności  narodu .

w  czasie  zaborów każdy się  bratał? nic  bardziej  mylnego , również były różne  frakcje  , zwalczajace  się  nawzajem 

 

Nie  jestem osoba podatna  na  opinie  kumpli , mam  swoje  zdanie , nie idealizuj  obrazu  - bo  to  z góry  skazane  na porażkę 

 

O  czym ma świadczyć  ten obrazek?   ładnie wyglada ale co  z tego ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Kolego Jacku lepiej w ta stronę nie brnij, bo tu Mariusz akurat ma racje, gdybyś liznal nieco dokładniej historie to mógłbyś sie za głowę złapać co się u nas wyprawiało. Choc z naturalnej przyczyny nie jest to powód do dumy i przez to na historii skrzętnie pomijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka    17

zamiast gadać o dziewczynach to Wy tylko kasa i polityka... jakby to miało coś wspólnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Oooo widzę i moje Pysiaki się pojawiły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cześć Kasia pamiętam Ciebie :)

 

Linka no cóż poradzisz ,jak chłopaki podrywac nie umieja to politycznie sie chcą wykazac :P,

A pamiętasz o naszej kawie ?Nadal aktualna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Z całym szacunkiem Panowie grego, mariuszd93 ale historii się nie liże, za to kobiete można więc proponuje się zająć tematem. Idealizuje sie również kobiety a nie historie. Zdjęcie pokazuje że pomimo różnic które sa oczywiste w kazdym środowisku potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie i tak było w podziemiu czy jak walczyliśmy u boku Napoleona.  Skoro nie jesteś dumny z historii Polski grego to nikt Cię nie zmusza ale to conajmniej nienaturalne i najwidoczniej ogladałeś kobitki na lekcjach historii że nie wiesz co jest a co nie jest na niej pomijane. Lub też za bardzo uważałeś bo poziom historii w szkołach jest żenujący, dobrze że są ludzie którzy naprawiają ten błąd i prostują wiedze jak np. kanały yt: Historia bez cenzury, Irytujący historyk, Michalkiewicz itd. Czy z którymś z nich się nie zgadzacie? Żeby było w temacie to film historyczny związany z kobietami:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Walczyliśmy u boku Napoleona  owszem .

Ale  to nie  tylko szarża  pod  Samosierrą 

A czy  wiesz  że  polskie  legiony były użyte przez  Napoleona,  do  tłumienia ruchów niepodległościowych  we Włoszech? 

Wiesz że  Napoleon wyznaczał polskim  oddziałom najcięższe  zadania ? że  ponosili  największe  straty? 

Myślisz że  Napoleon  robił to  z miłości  do  Polaków?  z  sentymentu? Robił  to żeby zyskać  mięso  armatnie, bo postanowił utworzyć Imperium . Żeby tego  dokonać musiał pokonać  naszych  zaborców i Polacy  byli wyrachowanym  wyborem .

 

 

Polacy potrafią  zjednoczyć  sie  w podziemiu mówisz ? 

Masz choc blade pojęcie  ilu Polaków  zginęło np   w  czasie  2  wojny  nie  w walce  z Niemcami  , czy Rosją , tylko w  walkach bratobójczych np. między NSZ  a   AL/GL?

Ile  osób cywilnych  zginęło  z  rąk  rodaków i  z  i  NSZ , I  z GL/AL   bo mieli inne  poglady? 

NP

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiv7NuLptTSAhXEaxQKHY9dAKwQFggcMAA&url=https%3A%2F%2Fzolnierzeprzekleci.wordpress.com%2Fwalka-nsz-z-glal-na-lubelszczyznie%2F&usg=AFQjCNFAdVwtpIFL0kmcEalANnoqx1J0mA&sig2=cqLGOO57RIlQkRUyvH26kg

 

 

Myślisz ze  patriotyzm polega na  wymachiwaniu flagą  na  demonstracjach?  Ty zmień kupmli - to może przejrzysz na oczy

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Gdzie ja powiedziałem ze nie jestem dumny z naszej historii? jestem, ale po prostu nie calej. Jedno nie ulega wątpliwości, ginac za ojczyznę to potrafiliśmy jak mało kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no fakt ,tylko oni za nią gineli w imie nadziei na lepsze jutro a inni ja sprzedaja bez skrupułów  do dzis

Panowie  odpuście,

lużny temat i niech taki zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

o jedną już widzę dziewczynę do wzięcia :) 

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nie wiem czy na tego typu forach jakaś znajdziesz :)

 

Co racja to racja, bardziej to wygląda na jakiś gay club... :lol:. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Wcześnie w  tym roku zaczynają mężów szukać...

 

Duży popyt mała podaż ale że aż klubowo się zrobiło to niewiedziałem :huh:

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

mariuszd93 ja o kobietach a Ty z widłami do mnie :) kto Ci powiedział że ja jestem patriotą? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

oj tam oj tam, zaraz z widłami... Prosiłem tylko nie idealizuj - bo nie zawsze było honorowo i chwalebnie i chciałem to pokazać. dobra szukajcie tych dziewczyn- bo widzę że znowu się pogubiły.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tyle tu komentarzy, że  oszaleć można, aby nadążyć. A wypowiedziała się tu jakaś kobieta?

 

W ostatnich miesiącach raptem może ze trzy, ale uprzedzę Twoje kolejne pytanie o powód... Skoro tylu rolników szuka swoich zgub to raczej musi być po temu jakiś powód i juz masz odpowiedź czemu tu piszące cokolwiek kobiety można by zliczyć na palcach jednaj ręki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj