Polecane posty

jacus    3048

znowu ja http://pbc.gda.pl/Content/23929/Biernacka_Paulina_doktorat.pdf.

dyskusja byla o alkoholach a ja akurat mialem pod reka artykul o piwie, a o wodce bylo o obnizeniu zawartosci %  i niedlugo nie bedzie wodki-min 38 % alkoholu- tylko rozne napoje. poprzez podwyzke akcyzy firmy zaczely kombinowac.

chinski miod to nie chemia. a cukier to  na drzewach tylko w kanadzie rosnie, chyba ze sobie stewie posadzisz i bedziesz mial naturalny


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak przeczytałeś ten artykuł to możesz wskazać strony gdzie opisane jest stosowanie dodatkowej chemii w alkoholach? Bo dość dużo czytania żeby znaleźć.

 

Obniżenie zawartości % w wódce to nie stosowanie chemii tylko sposób na ominięcie wyższej akcyzy. Co jest w tym strasznego i niezdrowego dla konsumentów tego trunku?

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Zamiast zainteresować się zawartością kobiety ,to tylko o alkoholu  piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz koleżanko Wozak ,alkohol jest bardziej uzależniający jak kobiety .     :D  Ciekawe jakby zrobił podziała mężczyzn na dwie grupy . W jednej grupie byliby ci panowie co wolą % ,a w drugiej ci co wybraliby kobiety . Jak myślisz ,która grupa  byłaby  większa ?    ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ehhh bo tak się już utarło w tym naszym społeczeństwie.Jak jest jakieś spotkanie,impreza czy zabawa to większość bez wódki nie może się obyć.

Ja bym należał chyba do mniejszości w drugiej grupie i jest mi z tym dobrze.Pozdrawiam wszystkich pijących za mnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Żadne pierd, zabijesz i co nic nie da moja rada jedna kara za mała jest, jak by była kara 50tyś po pijaku oduczyło by się towarzystwo momentalnie pić i siadac za kółkeim

to też może być za mało ,odszkodowanie na poczet rodzin poszkodowanych w kwocie rzędu kilkuset tysięcy zł(z licytacji komorniczej pojazdu którym sprawca spowodował wypadek , pojazdów zarejestrowanych na niego i innego majątku posiadanego przez sprawcę

jak pijany zabije kilka osób to tylko karę śmierci (publiczną egzekucję) za to bo i tak mamy za ciasno w więzieniach (można tak potraktować wszystkich którzy mają kilka ofiar śmiertelnych czy zabójstw na sumieniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

@Meg5 z pewnością większość stanowiła by grupa panów którzy preferują alkohol ...i dlatego tak uparcie piszą o nim a kobiety zeszły na drugi plan... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Tez jestem ciekawy tego postu twierdzacego ze w wódce jest chemia... i poddajesz sie czy udowodnisz daremw?

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Pije wode niegazowaną,praktycznie tylko żywca.Hmm taki zywic niegazowany a dokładniej smakowy ma tyle kalorii w 100g co wodka w 50g.Oczym niedowiarkowie chemii tu piszą!!!!?Jak natura nas obdarzyła tak cierpimy.Jedni mają kaca inni nie.Nie pije ajkoholu własnej produkcji bo w mym rejonie raczej nikt nie pędzi.Nie wiem czy to po prostu nie jest jednak regionalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zamiast zainteresować się zawartością kobiety ,to tylko o alkoholu piszecie

Może zawartość dobrej butelki wódki jest ciekawsze niż kobieta?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A widział ktoś jakies kalorie kiedy w wodzie mineralnej, no chyba że kranówka chlorowana to może być a tak to gdzie, z cytrynką to już tak kalorie sa :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Może zawartość dobrej butelki wódki jest ciekawsze niż kobieta? 

Dla uzależnionego ,na pewno  .. ;)

Odnośnie miłośników bimbru . Już kiedyś o tym pisałam ,ale chyba w innym temacie ,że bimber jest szkodliwy dla zdrowia ! 

 

 

Należy pamiętać jednak o niebezpieczeństwach związanych z bimbrem.  W domu nigdy nie uda się uzyskać dobrej jakości wódki, ze względu na ograniczone możliwości destylacji. Źle przedestylowany zacier zawiera m.in. silnie trujący metanol, którego dawka śmiertelna wynosi zaledwie 10 g, a mniejsza ilość powoduje ślepotę. Etanol jest łatwo palny - nie poleca się przeprowadzania destylacji w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Ponadto zapraszam do lektury artykułu o szkodliwym działaniu etanolu na organizm człowieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

zetorlublin-toś Ty chyba pisior,czytanie Ci obce

Meg5-nie mam okazji pic ale cos raczej przeginasz.Pewnie się trochę oczytałaś w prasie Rydzyka.Za chwile powiesz ze jednak jajeczka i kuciaki z fery są naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dla uzależnionego ,na pewno .. ;)

 

A to tylko alkoholicy spożywają ten zacny trunek?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ,nie tylko alkoholicy ,ale sam gdybałeś ,że zawartość wódki może być ciekawsza od kobiety .   Naprawdę różnie można to odebrać . 

PS  ''Jedni  jedzą aby żyć ,inni żyją aby pić ''   ;)  

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie spotkałaś na swojej drodze mężczyzn którzy są tak interesujący, że najwyżej oglądanie obrad Sejmu może być gorszym wyborem?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Nie myślałam że kobieta jest w oczach mężczyzn niczym  do alkoholu,a kto was wspiera w trudnych chwilach,,,pomaga ,doradza, gotuje i oczywiście pomarudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Nie spotkałaś na swojej drodze mężczyzn którzy są tak interesujący, że najwyżej oglądanie obrad Sejmu może być gorszym wyborem? 

Wysłuchać mogę każdego ,ale nie każdego  muszę  rozumieć ,ani tym bardziej porównywać  do czegokolwiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wysłuchać mogę każdego ,ale nie każdego muszę rozumieć ,ani tym bardziej porównywać do czegokolwiek.

To wspólczuję albo zazdroszczę cierpliwości do ludzi. A co w takich porównaniach jest złego?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Meg5-nie mam okazji pic ale cos raczej przeginasz.Pewnie się trochę oczytałaś w prasie Rydzyka.Za chwile powiesz ze jednak jajeczka i kuciaki z fery są naj...

 

Zamiast mi coś zarzucać ,lepiej poczytaj o bimbrze ... ;)   Tylko nie wieczorami ,bo i tak nie zrozumiesz co czytasz . :rolleyes:  :D  

 

 

 

To wspólczuję albo zazdroszczę cierpliwości do ludzi. A co w takich porównaniach jest złego?

W porównaniach w sumie nic . Tylko do czego nieraz porównujemy ,to jest zastanawiające .  

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Meg5-przecie pisze ze nawet nie mam okazji wypic tego trunku,heh,ja o zdrowych jajkach Ty o tym co pijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Jak przeczytałeś ten artykuł to możesz wskazać strony gdzie opisane jest stosowanie dodatkowej chemii w alkoholach? Bo dość dużo czytania żeby znaleźć.

 

Obniżenie zawartości % w wódce to nie stosowanie chemii tylko sposób na ominięcie wyższej akcyzy. Co jest w tym strasznego i niezdrowego dla konsumentów tego trunku?

 

@Krassus napisz kto opisuje dokładnie jakiej chemii urzył do produkcji żywności czy alkocholu ? Alkochol nieraz jest produktem ubocznym przy producji farb , rozpuszczalników i po zabutelkowanu ludzie go wypiją , gorzelnie upadają bo cena za sirytus z gorzelni jest poruwnywalna do ceny wody mineralnej a nikt nie może sprzedawać takiego alkocholu bez akcyzy na bazarku .

 

Pare lat temu można było kupić „sól sporzywczą " (drogową) która była produktem ubocznym przy produkcji nawozów i czy było na opakowaniu napisane skąd ta dobra sól pochodzi a ogulnie nie było słychać aby ktoś umarł od sporzywania tej soli . Był też przypadek ze zdechłymi krowami które pomysłowy rzeźnik przerabiał na wędliny i też nie pisał z czego te pyszne wędliny robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie myślałam że kobieta jest w oczach mężczyzn niczym  do alkoholu,a kto was wspiera w trudnych chwilach,,,pomaga ,doradza, gotuje i oczywiście pomarudzi...

Może właśnie tego marudzenia się boją co niektórzy,więc wybierają buteleczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Meg5-przecie pisze ze nawet nie mam okazji wypic tego trunku,heh,ja o zdrowych jajkach Ty o tym co pijesz

Na pewno te jajka  są/były zdrowe ? Po Twoich  wczorajszych postach ,odnoszę wrażenie ,że Ty jakieś zatrucie miałeś . :rolleyes:  :D   

Smak bimbru znam ,ale wierz mi nie pijam czegoś takiego .   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj