Polecane posty

leszekd    110

Fajne sprawy poruszacie w tym wątku jednak Ten kto nadał taki tytuł „Dziewczyna na gospodarkę” był chyba bardzo samotny i sfrustrowany. Za każdym razem jak otworze forum widzę temat „Dziewczyna na gospodarkę”. Moderatorzy zmieńcie ten tytuł bo to wygląda tak jak by już Ta nieszczęśliwa bez wyjścia trafiła za mąż za tego rolnika jak na katorgę skazanie. To tak wygląda jakby kupować traktor. Mtz będzie dobry na moją gospodarkę.

Jak widać nasze kobietki muszą pracować przy zwierzętach czy maszynach jednak to od nas zależy czy zechcą to robić bo praca jak praca każda dobra byle owocna. To nasz wizerunek mężczyzn rolników wpływa na to że kobietki się nami zainteresują lub nie. Czy „myjemy nogi do snu” czy nie czy zakładamy krawat do kościoła czy nie. Dzisiaj rolnictwo to biznes i spore pieniądze jednak bez odpowiedniego zaplecza nawet najlepszy biznes nie skusi młodej dziewczyny do bycia żoną nie zadbanego mężczyzny. I tak właśnie wychodzi że kobietki wolą robotnika z biedronki jak rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

Czy „myjemy nogi do snu” czy nie czy

:lol: to są tacy, którzy nie myją? :lol: a tak na poważnie to mnie irytują młodzi faceci ze wsi, którzy zaciągają jak stara baba i nagminnie przeklinają...możecie nad tym popracować, bo panny tego nie tolerują A czym my was irytujemy, piszcie śmiało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

przepraszam a co taki robotnik z biedronki ma do zaoferowania,w czym jest lepszy od rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najbardziej irytujące u dziewczyn jest strzelanie tzw focha jak się obrazi to nie będzie się odzywać aż jej przejdzie. A w czym kobieta najlepiej wygląda to powiem że w stroju Adama. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

Focha mówisz :lol: taka nasza natura, hormony robią swoje, my czasami same nie rozumiemy dlaczego chce nam się płakać bez większego powodu, albo wrzeszczeć na każdego napotkanego na naszej drodze, rada przeczekać i przymykać oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

A w czym kobieta najlepiej wygląda to powiem że w stroju Adama. :)

Chyba kobieta to w stroju Ewy - strój Adama nam cięzko by było wziąść :rolleyes:

 

agroMajka czasem to po prostu hormony, nie mów że nie wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wozak sam odpowiedz na to pytanie dlaczego jesteś na straconej pozycji względem robotnika.

A może kobietki napiszą dlaczego wolą robotnika od rolnika. Zakładamy że każdy kocha tak samo . mocno.

Jest jeden głos że niektórzy zaciągają jak stara baba – to fakt ale może takie ciągoty regionalne taka gwara. Robotnik biedronkowy również nie grzeszy salonową polszczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

Przestańcie się licytować na zawody, liczy się jakim jest człowiekiem, a nie gdzie pracuje, w biedronce, czy w oborze. A ta polszczyzna to taki detal, czasami taki chłopak nawet, jeśli zaciąga jak stara baba, jest wartościowszy od chłopaka z miasta po prawie czy medycynie. Liczy się coś takiego jak mądrość życiowa, dojrzałość. Kasa i ha też się nie liczą, dziś jest milionerem, a jutro możesz być spłukany, nie wspominając o możliwych chorobach, czy wypadkach. A jeśli jest pracowity, bystry i dostanie wsparcie kobiety może dorobić się od zera Swoją drogą to moja polszczyzna też nie jest wybitna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Ta strona zaczyna przypominać targ,każdy chce być lepszym nawet na słowa,Ja osobiście mam dość wczoraj cały dzień do 23godz. presowałam słomę,a dziś od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

Ta strona zaczyna przypominać targ,każdy chce być lepszym nawet na słowa,Ja osobiście mam dość wczoraj cały dzień do 23godz. presowałam słomę,a dziś od nowa.

Co za pojazd z samego rana...a prasowanie słomy to całkiem przyjemna robota, nie narzekaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

agroMajka extra praca działa usypiająco,każdej dziewczynie życzę takiej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

agroMajka extra praca działa usypiająco,każdej dziewczynie życzę takiej pracy :)

jakiś ukryty sarkazm? :P i lepiej nie życz dziewczynom takiej pracy, bo choć sama to robię uważa,że to nie jest robota dla nas, my jesteśmy powołane do trochę innych rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

a już myślałam że tutaj tylko ja za***rdalam od świtu do nocy a prasowanie skończyłam wczoraj więc dziś na pole nie wychodzę jedynie tylko do obrządku. Podejrzewam ze większość pań z tego forum nie ma pojęcia jak wygląda praca w polu i dlatego piszą co piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroMAJKA    0

Bystra to jest już nas dwie, ja wczoraj cały dzień robiłam agregatem na ściernisku :) u mnie w okolicy jestem wyjątkiem, fajnie,że inne laski też dają radę z maszynami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

agroMAJKA broń Boże napasłam szczerze żaden sarkazm,cieszę się że nie Ja jedna pracuje na ciągniku,życzę udanej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

U mnie wszyscy z okolicy już się przyzwyczaili do widoku nas na ciągniku tylko obcy się dziwi jak same kobiety mogą gospodarzyć a jak pytają czy same orzemy to na odpowiedz tak wpadają w niedowierzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazwam    0

Najbardziej irytujące u dziewczyn jest strzelanie tzw focha jak się obrazi to nie będzie się odzywać aż jej przejdzie. A w czym kobieta najlepiej wygląda to powiem że w stroju Adama. :)

Do focha u kobiet niestety musisz przywyknąć. My tą "cechę" wysysamy wraz z mlekiem matki :). Jestem pewna, że i Twoja Mama ją dobrze zna :)

...chyba Ewy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Podejrzewam ze większość pań z tego forum nie ma pojęcia jak wygląda praca w polu i dlatego piszą co piszą.

A wiele pań z tego forum ma właśnie pojęcie o pracy w polu i w gospodarstwie. Skoro tyle nas jest pracujących w polu to proponuję zorganizować konkurs umiejętności i pokażemy jak sobie radzimy z maszynami ;) Ja pierwsza się na to piszę :) Dodatkowo każda zaprezentuje swój strój roboczy na ciągnik i będzie bardzo ciekawie :D

 

A może kobietki napiszą dlaczego wolą robotnika od rolnika. Zakładamy że każdy kocha tak samo . mocno.

Jeśli obydwoje byli by w moim typie to i tak wybieram rolnika :) Mam wielki sentyment do rolników i rolnictwa :rolleyes:

A jeśli chodzi o dbanie o siebie przez mężczyzn to nie jest źle. Ostatnio stojąc w kolejce z rzepakiem miałam okazję poobserwować rolników a była ich masa można powiedzieć "rolnikonarium" :P i ich wygląd zewnętrzny i ubiór nie miał nic do zarzucenia :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwi mnie jedno, wszystko umiecie robić, praktycznie ideały na gospodarstwo, to czemu Jesteście same, a może zbyt wybredne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniello123    0

U mnie wszyscy z okolicy już się przyzwyczaili do widoku nas na ciągniku tylko obcy się dziwi jak same kobiety mogą gospodarzyć a jak pytają czy same orzemy to na odpowiedz tak wpadają w niedowierzanie.

.....bystra a gdzie taka "okolica" sie znajduje (musze to zobaczyc ) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd jesteście jaka część kraju sam bym z miłą ochotą popatrzył jak dziewczyna pracuje na traktorze bo u na s ciężko z takimi widokami raczej dziewczyny na widok pola to zwiewają tak aż się kurzy. Ja też już po żniwach, teraz tylko podlewamy dziś też zamiast kurczę na zabawę trzeba podlewać kapustę, ech pogoda nie rozpieszcza człowieka, dobrze że rzeka 200m za domem to chociaż z wodą nie ma problemu. Mówicie że focha przeczekać, a nie ma sposobu jak go szybciej udobruchać, nie wiem może słodki pocałunek coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6910    0

z ochotą poznał bym jakąś dziewczyne co lubi wieś i prace na gospodarstwie bo w moim rejonie polski to takich pań brak odwarznych Pozdrawiam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie no sam nie wróciłem bo kolezanka była kierowcą ale i tak waaarto było jechać ;D udana nocka ... jest ktoś tu z Wielkopolski ,oczywiscie chodzi mi tu p urocze młode odważne kobiety ? ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Zgadzam się z @MAT912

Wypowiada się tu tyle dziewczyn, wszystko pięknie i super. Ale gdzie takie dziewczyny są? Czemu jesteście same? Sam nie wiem czy ja jestem ślepy, czy wy drogie panie mieszkacie gdzieś ,,chen daleko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofiaczek    83

@MAT912, @bboyUrsus dużo kobiet wypowiadających się tutaj, pewnie szuka kogoś do siebie, a uwierzcie mi o faceta na gospodarkę równie trudno jak i o dziewczynę... Szczególnie, jeżeli pochodzą z mało rolniczego obszaru.

 

@Meg5 wieczorem po pracy, czyli o 22 w jedyne co można się wystroić to piżama... Ja nie mówię, że nie kąpię się codziennie albo, że nie używam balsamu. Ale często jest tak, że po całym dniu pracy jeszcze w upałach po prostu wieczorem nie ma na nic siły nawet, żeby zrobić kolację, a jeszcze żeby się stroić?

Męża nie mam, więc może i się na tym nie znam. Co nie znaczy, że nie potrafię się dobrze ubrać albo, że nie lubię ładnie wyglądać kiedy gdzieś wychodzę.

 

A ja uważam, że właśnie najlepiej wygląda się kiedy jest okryte trochę ciałka, a nie w stroju Ewy. To pobudza wyobraźnie :D

Edytowano przez gofiaczek

 

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj