Tobiasz912

Case MX90C

Polecane posty

Tobiasz912    1

Witam.

 

Chcę kupić Case MX90C, znalazłem ciekawą oferte, pojechałem obejrzeć. Ciągnik wyglądał w miarę ok lecz  przy gaszeniu dochodziło  do metalicznego rumotanie ze sprzęgła bądź skrzyni. I teraz pytanie czy te modele tak mają, czy to coś poważnego i jaki ewentualny koszta naprawy ?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Tobiasz912

Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

My mamy Case'a Maxxuma 5130 (ta sama skrzynia biegów) i u nas nic takiego nie słychać. Może jakis zewnętrzny element jest luźny i dzwoni. Jaki przebieg ma ten ciągnik i z którego roku?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

może być wybity amortyzator między silnikiem, a skrzynią. Koszt około 1500zł o tyle dobrze, że nie trzeba rozjeżdżać, tylko trochę sie pogimnastykować. Ale czy to na pewno to to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak, ale na wolnych obrotach też go powinno słychać, albo któreś łożysko jest zajechane

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho_22    0

witam

mx90C ma silnik perkinsa nie ma ramy i aby wymienic drganiówkę nalezy go rozpołowić jak przy naprwaie sprzegła

w moim siedzi tlumik drgan sretnych wykonany z gumy wiec nie ma mowy o metalicznym dzwieku i w 90% tak siedzi taki sam wiec dzwiek nie pochodzi od niego lecz cos innego jest odkrecone/ nadmiernie wypracowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

No też właśnie, dlatego trochę strach pchać się w coś takiego... 

 

@krzycho_22 poleciłbyś te serie ciągników ?  Jak Ci w spalaniu wychodzi i awaryjności ?

 

Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho_22    0

kupiona uzywka pracowala juz 2 sezony padl czujnik w siedzeniu i cewka od rewersu

spalanie: jak dajesz 2200 obrotow to duzo ale jek do 1800 jest dosc oszczedny.

4 polbiegi bez sprzegla przyspieszaja prace i jej komfort.

a ma 3600 godzin 2006 rok przebieg rzeczywisty wiec raczej do 10000 nie powinno sie popsuc cos kosztownego

widzialem takie z przebienirm 12000 to juz nie chcial bym go miec 

skrzynie biegow i polbiegow to mocna konstrukcja stosowana w takiej samej formie w maszynach o mocy 135 KM wiec zapas jest spory. pompa z ls i zmiennym wydatkiem, swietny do tura ale najwiecej zalezy od tego jakiego kupisz, jak bedzie zameczony przez francuza/anglika/niemca to bedzie sie psuł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Chciałem go raczej jako pomocniczy, dużo transportu  i lżejszych prac.


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj