wloczykij

Obwoźni zbieracze folii

Polecane posty

wloczykij    1

Witam,

 

Na przestrzeni kilku lat zauważyłem, że pojawiło się bardzo dużo zbieraczy folii - w przeciągu miesiąca aktualnie przyjeżdza do nas 3 dostawczaki i konkurują wrecz o tą folię po belach. Ciekawi mnie taka rzecz - wiem, że najłatwiej zapytać byłoby u źródła ale wątpię że uzyskam rzetelną odpowiedź - po co oni zbierają oni to folię? Bo raczej nie charytatywnie i nie utylizują jej, tylko pewnie mają z tego jakieś pieniądze i to chyba niemałe skoro nagle tyle osób zaczęło sie tym interesować. Bede wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Troszkę siedzę w pobliżu branży tworzyw sztucznych i miałem do czynienia nieco z przerobem zużytej folii. Wbrew pozorom wcale nie robi się na tym kokosów. Może przy dużej ilości jest na tym i jakiś zysk. Czysty odpad foliowy można łatwo sprzedać w granicach 50 gr do 1.50 za kg a brudny od 5 do 30 gr kg. Póżniej jest proces mycia, zagęszczania i granulowania. W miarę czysty granulat sprzedasz za 2,5-3,5 zł/kg a zabrudzony może 1.5 zł. Niby się wydaje że przebitka spora ale kup maszyny, linie, zatrudnij ludzi i na małą skalę nic z tego nie wyjdzie. Ci co biorą tą folię na pewno jej nie przerabiają. Znam gościa co jeździ po moim terenie i kupuje folie, potem je segreguje w domu i segregowaną sprzedaje do firmy przerabiającej. Mówił mi, że rocznie zostaje mu z tego interesu 6 tys zł, ale robi to przy okazji rozwożenia materiałow budowlanych którymi handluje.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Rzeczywiście jest jak mówisz, akurat dzisiaj także przyjechali po folię i ich spytałem - sprzedają na przerób na granulat do chin, na skupie mają 30gr. za kilogram takiej folii, czyli na takim żuku wejdzie strzelam że 200-300 kg, to jakaś stówka dziennie, może dwie. Czyi przy dobrych dostawcach tej zużytej folii czyt. nas można na tym jeszcze jako tako wyjść :) Ale to tylko taka hipotetyczna kalkulacja i nie miarodajna bo wiadomo że trzeba liczyć paliwo, ew. pracowników i inne koszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj