simson2812

Budowa owijarki do bel

Polecane posty

simson2812    423

witam robił ktoś samemu owijarkę do bel bo wywalić około 4.5 tyś na byle plasteline to nie bardzo mam ochotę i przymierzam się samemu zrobić owijarkę przywióżł bym od kolegi fabryczną i bym się wzorował. robił ktoś coś takiego?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Zobacz w kategorii owijarki samozaładowcze bo tam kiedyś było foto samoróbki


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może lepiej kupić jakąś zwykłą używkę sipmy bo nawet jak  byś zrobił samoróbkę to dzisiejsza stal jest słabej jakości  :) Ja mam do sprzedania mało używane sprzedaje z powodu wymiany na nową samozaładowczą cena jest jeszcze do negocjacji http://olx.pl/oferta/sipma-tekla-CID757-ID8EAAB.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

może i jest słabej jakości ale to w przypadku występowania jakichś ponad wytrzymałościowych obciążeń ale wiem że jak dam masywniejszy materiał to wytrzyma 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

masz pomysł i wiedzę jak to wszystko złożyć? sprawdzałem cenę "silnika" hydraulicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

pomyśł mam na wzor bym przyprowadził od kolegi. silnik hydrauliczny już czeka kupiłem za grosze.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

to w takim razie zostaje Ci dobrać łańcuch 2 czy 3 zębami napinacze najtaniej teflonowe i styl obracanie łożyska lub kółka teflonowe ja w metal fachu mam kółka teflonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A ile jest rolek co się po nich obraca?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Jak kolega ma owijarkę,to i katalog części,a tam wiele można wypatrzeć... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Chciałem porównać czy wszystkie mają tyle samo.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

moja ma 3 i chyba wszystkie mają tyle
metal fach ma kółka teflonowe wiem ze sipma ma łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Dzięki za odpowiedzi.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

jak będziesz robił to rób abyś mógł omijać folia 700mm i kwestia jakiej wielkości rolki chcesz omijać pomysł o regulowanych bębnach ja tak mam. folia 700mm szybciej owijar i tylko 16 razy a koszt foli różnica w cenie około 30 zł ja nie reguluje na bębnach bo mam prasę walcowe więc balotow 120 na 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Dokładnie to folią 750. Odrazu chchiałem robić na taka folię bo kolega mi mówił że taniej wychodzi i szybciej jednocześnie. Starsze owijarki są głównie na 500 a obecnie kupić podajnik na 750 to trzeba dopłacać. A prasę mam zmiennokomorową ale nie będę większych robił niż 120cm .


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

na siano kiszone ok a słoma? ja w tym roku planuje owijac slome jedna warstwy i niedokładnie żeby zredukować koszty plandek do okrywania stogu z moich wyliczeń folia 750 wyjdzie mi około 130 rolek słomy za 370zl plandeka chyba 10x15 koszt około 250 zł ale duże wiatry i porozrywana i słoma zawilgnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zydor
      Coś mi zaczęło chodzić po głowie; w gospodarstwie jest jeden ciągnik z ładowaczem, sianokiszonki robię góra czterdzieści balotów rocznie i to jeszcze na dwa trzy razy - więc jednorazowo dziesięć  dwanaście sztuk, Klient dla usługodawcy ze mnie żaden, oczywiście ktoś tam przyjedzie i mi to owinie ale nie zawsze  wtedy gdy ja potrzebuję; wymyśliłem sobie owijarkę na silnik elektryczny od Babińskiego - mało tego, w tej chwili na olx jedna i cena koło 6kzł. Teraz pytanie zasadnicze czy jak kupię owijarkę stacjonarną jakąś tosię czy inną używkę ( można wyrwać nawet koło 3 tysi)  i postawię ja na równej nawierzchni to niesprzęgnięta  do ciągnika da radę owijać ( nie wywróci się itp); oczywiście zasilanie olejowe na przedłużonych przewodach będę podpinał każdorazowo - wiem jest to upierdliwe i dla Was niewygodne na dłuższą metę męczące ale czy owijarka niesprzęgnięta z ciągnikiem mechanicznie da radę owijać, zdejmuję i ładuję sam.
      pozdr
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
    • Przez MFpower
      Witam. Mam problem z owijarką, chodzi o to że zgubił czy złamał mi się ten czarny korek przy zaworze co przykręca się do niego przewody hydrauliczne i cieknie mi tam olej. da rade to dokupić ? zalepić czymś czy trzeba cały zawór wymienić 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj