Daman

Ursus C360 Glina Jakie maszyny do uprawy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Daman    0

Witam, posiadam ursus c360, mam 2ha ziemi ornej, glina/iły dośc cieżka ziemia do uprawy oraz orki. Chcialbym sie spytać Jakimi maszynami, oraz sposobami uprawiacie taką ziemie, żeby nie ujezdzic pola a rozkruszyć ziemie pod siew. Jaki pług użytkujecie? Obecnie posiadam pług 2skibowy unia grudziądz c360 ma cieźko i nie tylko moja,  orka 2 biegiem szosowym na prawie maksymalnych obrotach, brona 5 polowa lekka, oraz kultywator 14 zebów z dwoma wałkami strunowymi. Jednak trzeba sie najezdzic zeby to rozkruszyc co nie jest dobre bo pole sie ubija. Szukam jakiejś taniej inicjatywy, żeby cos sprzedać z maszyn a kupic cos co uprawi tą ziemie lepiej. Wszystkie informacje miło widziane.

michal1993    372

Do gliny trzeba podchodzić sposobem. Otóż tak: najlepsza jest orka zimowa, na wiosnę nie ma problemu z uprawieniem, natomiast orka wiosenna pod kukurydzę albo jesienna pod oziminy musi być wykonana 3-4 tygodnie wcześniej aby przez ten czas glina zdążyła zaschnąć i po pierwszym lepszym deszczu wjeżdżasz bronami i masz ładnie. Orkę najlepiej wykonywać z podpiętą do pługa broną, trochę rozkruszy zawsze.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Daman    0

Zaraz po zniwach robie podorywke. Orke robie w wrzesniu pazdzierniku, i sieje pszenice za kilka dni. Ciekawi mnie własnie ta brona wirnikowa czy ma sens czy bedzie sie krzywila.

akmaly    248

Nie rób podorywki pługiem. Talerzówka lub jakiś mały ale na wyższy łapach kultywator. Podorywka pługiem na glinie to samobójstwo w przypadku mokrego lata i suchej jesieni. Na jesieni orkę wykonaj wczesniej ok 2 tyg. przed siewem. Zaraz po orce ciężka brona aby rozbić bryły ( czasami 2, 3 przejazdy najlepiej w innych kierunkach ). Do C360 brony wirowej nie podczepisz a wahadłowa się nie nadaje. Później agregat - 2,1m aby szybciej jeździć i siew. Na wiosnę to drewnianymi grabiami uprawisz. Jedynie to wiosenna uprawa możliwie płytko aby ziemi na darmo nie przesuszać.

Edytowano przez akmaly

akmaly    248

Może nie tyle źle na glebę co na jesienną uprawę. Często zdarza się tak że na jesieni odwraca się bryły powstałe przy podorywce. Druga sprawa to po talerzówce czy gruberze szybciej oraz więcej wschodzi resztek pożniwnych. Podorywka pługiem na ciężkich glebach ma to do siebie że nie da się dokładnie ustawić głębokości orki i czasami żeby w ogóle dało się ją wykonać trzeba głębiej ustawić pług co wcale nie jest dobre.

tracker    64

Po orce nie zostawiaj gleby, aby wyschła bo potem trudno jest ją doprawić, najlepiej w tym samym dniu lub na drugi dzień zabronować. Ja mam też trochę plam z ciężkim iłem, doprawiam to starym agregatem - 2 ciężkie brony + wał strunowy uzębiony dwurzędowy - 2-3 razy przejadę i w miarę doprawiona gleba. Taki agregat można kupić za psie pieniądze, jest jeden minus brony zabijają się słomą jak jest dużo nie przeoranej.

Xyloniros    23

po orce najlepiej od razu zasiać,

jakoś ja nie widzę brony na glinie, agregat uprawowy nie daje rady a co dopiero brony? 

najlepsza jest brona wirnikowa, lecz czy 360 da rade z 2 m ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez AgroLaik
      Witam
      Mam pytanie. Po co wykonuje się orkę przeddzimową i jakie są jej główne zalety i wady. Na jaką głębokość najlepiej ją wykonać?
    • Przez Janosik82
      Witam czy posiada ktoś z was agregat pasowy AGRO LINE interesują mnie opinie z góry dziękuję
    • Przez mrjacoobek
      Witam!
      Mam siewnik Poznaniak i przestawiłem go na rzepak żeby później tego nie robić, moje pytanie brzmi czy strona po której jest rolka a trybik ma znaczenie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.