benyk123

Remont tłoka Prasa Sipma Z-224

Polecane posty

benyk123    27

Witam!

Mam pytanie czy da radę zrobić generalny remont komory prasowania min wymianę szyn i rolek we własnym garażu czy trzeba dać do specjalisty?

Podczas żniw kilka razy zerwało mi śruby trzymające nóż który jest nieruchomy.

Podczas wymiany śrub zauważyłem że tłok podczas pracy ma luz o jakiś 1-2cm.

Muszę to naprawić bo kostki z długiego siana ciągną się za sobą.

Jest jeszcze jedna sprawa podczas wymiany rolek w iglicach, po zanitowaniu w iglicach rolki nie obracają się.

Czy te rolki powinny się obracać?

 

Jakim kołkiem lub nitem je znitować żeby się obracały bo ja użyłem nitów , którymi łączy się stalki w sztandze do kombajnu zbożowego BIZON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie w prasie te rolki na igłach się nie obracają. Sami wymienialiśmy rolki na tłoku i jedną szynę i żadnego problemu w tym nie ma teraz po regulacji prasa chodzi cichutko bo wcześniej waliła jak nie wiem. Ustawienia robiliśmy według poleceń z instrukcji sporo jest z tym zabawy ale efekty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

u mnie wymieniali serwisanci Sipmy:) niby założyli mi oryginalną szynę sipmy wyniesioną z zakładu plus oryginalne rolki po 3sezonach szyna szrot:) wymienić spokojnie dasz radę sam z tego co kojarzę nie trzeba rozpinać głównego łańcucha a więc zapłon zostaje bez zmian:) kwestia tylko dobrze wyregulować rolki żeby tłok w miarę stabilnie pracował :) bez luzów:) trochę kasy szykuj na to;p co do iglic już nie pamietam ale chyba tak powinny się kręcić bo będą strzępić sznurek.. i sznurek bedzie wcinał się w rolkę u mnie ceramiczne rolki pod obudową iglic sa pocięte od sznurka:))

 

a że belki ci się ciągnął może tępy nóż? i nie docina?  


spokojnie się da nie musisz rozpinać głównego łańcucha więc zapłon zostaje nie ruszony kwestia tylko kupic dobrej jakości rolki i szynę mi wstawiali serwisanci Sipmy oryginalne rzeczy po 3-4sezonach szyna szrot

 

co do iglic raczej powinny się kręcić w przeciwnym razie będą strzępiły sznurek a w efekcie sznurek zacznie wcinać się w rolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

o kurka wodna już bardzo nie pamiętam ale nie wiem czy nie przy przeciwwadze trzeba rozpiąć korbowód...u mnie to już kawał czasu temu jak było robione;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

zacznij od odkręcenia takich dwóch blach z dziurami w tylnej części komory. Znajdują się z prawej i lewej strony. Ułatwi to wysunięcie później całego tłoka.

Ja wyjąłem tłok w takim stanie jak na zdjęciu ps_pk_rys10.jpg

Dla mnie było to najprostsze rozwiązanie i wygodne przy okazji :)

 

Noże koniecznie naostrz. Najlepiej raz na rok( zależy też ile prasujesz) zapobiegnie to zużywaniu się szyną w komorze :)

Przed żniwami robiłem to :)

 


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozpiąć właśnie ten korbowód i z tego co pamiętam to : tzw. tarki , kawałek takiego płaskownika który nie pozwoli tłokowi wyjść z komory no i podnieś i jakoś zabezpiecz dźwignię oporową szt. 3 .Zresztą jak będziesz wysuwał tłok to zobaczysz co odkręcać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A powiedzcie mi jak wykasować luz boczny na tłoku. Wyjmowałem tłok w celu wymiany tulejek wciskanych i naostrzenia noża. Przy ustawianiu szczeliny okazało się, że łomem mogę przestawić tłok tak aby nóż zaszedł za nóż. Jak to wyeliminować, przestawić rolki czy szynę?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor735    0

Witam niedawno kupiłem prasa z 224 z 1982r. Robię jej kapitalny remont problem mam z tlokiem. Chciałem wymienić wszystkie rolki . Od strony noża poszlo łatwo problem powstał gdy wymienialem po drugiej stronie gdzie powinno być ich trzy. W tłoku jest za mały otwór aby włożyć rolke dokładnie ta jak widać na zdjęciu która jest wyżej.moje pytanie czy to błąd fabryczny czy inną rolką ma tam być .

post-206662-0-04033100-1480110428_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wszystkie rolki są takie same . Skoro wymieniasz to chyba powinno być widać co było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor735    0

Poprzedni właściciel geniusz zamiast rolki dał łożysko w te miejsce.gdyby była Stara rolka nie pytalbym się tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Skąd ktoś może wiedzieć co masz nakombinowane . Pytasz to odpowiadam . Była rolka , to ma być .  Właściwie to co z tym otworem - w jaki sposób został zmniejszony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor735    0

Fakt w tym że nie został zmniejszony otwór wygląda na orginalny (nie zaspawany itp) tylko tyle że gwint rolki się w nim nie mieści. Wygląda na to że będę musiał go powiększyć bo innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Mam problem z prasą z 224 . Ociera lekko ramię korbowodu od napędu tłoka o przeciwwagę . Miał ktoś może podobny problem i może się podzielić informacjami. Czy trzeba wymienić rolki i prowadnice tłoka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj