daro87

Przyczepa wywrotka z rozrzutnika dwuosiowego

Polecane posty

daro87    1

Witam wszystkich, mam takie pytanie. Czy z rozrzutnika dwuosiowego, na resorach (Czarna Białostocka) można zrobić przyczepę wywrotkę? Przeszukałem fora rolnicze ale wszędzie jest mowa o rozrzutnikach jednoosiowych. Może spotkaliście się już z takim tematem i wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Daj sobie spokuj, jak chcesz miec porządną  przyczepę to kup jakąś używaną dwuośową. 


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Sprzedaj ten rozrzutnik dołóż to co chciałeś przeznaczyć na remont(tłoki, farby, materiał na burty i podłogę, elektrody, tarcze, instalacja elektryczna, i inne drobiazgi+czas) i wyjdzie na to że znajdziesz całkiem ładną przyczepę, o większej ładowności niż rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Ale za porządną dwuosiówkę z wywrotem trzeba dać z 5 tyś i więcej a jesli mam swój rozrzutnik którego nie używam do wożenia obornika to co mi szkodzi...a zresztą moje pytanie brzmiało czy jest to możliwe? a nie czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

No to żebyś się nie napracował niepotrzebnie to odpowiadam: jest to nie możliwe  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Pewnie że się da, ale koszta będą za duże sam tłok minimum 700(w miarę dobry) burty podłoga ok 800-1000zł i reszta pierdół takich jak instalacja farby, tarcze, prąd i jeszcze ile czasu. Sam jakiś miesiąc temu rozmawiałem na ten czy warto by przerabiać rozrzutnik na wywrotkę i po wstępnych obliczeniach taniej wyjdzie kupić wywrotkę, a tata pojęcie w temacie ma bo nie jedną przyczepę w życiu już robił.

Ja bym się nie pchał w przeróbkę, bo wyjdzie drożej i jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I jeszcze jeden problem- rozrzutnik jest na tym mało zwrotnym układzie kierowniczym a nie na obrotnicy. Do transportu po drodze chyba kiepskie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

widzę że okres warsztatowy się zaczął ;)  Kiedyś mi po głowie się kolebotał pomysł przeróbki jednoosiowego rozrzutnika ale nie warto, wg mnie dwuosiowego tym bardziej.

Teraz przywieźliśmy trochę stali, oś jest, koła po niedzieli będą i będzie się kleić. Rama będzie z ceownika 160mm, oś od jakiejś przyczepy z bliźniakami (założone będą koła od HLki), jak się skończy ramę dolną i górną to określi się tonaż.

Jedyne co mnie martwi to jaki siłownik dobrać i gdzie go tanio kupić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tukano320    7

za 5 tys to mozesz kupic do remontu ale sztywna;) ja zacząłem przerabiac d 50 na wywrot i robie z profila zamknietego160x80x5 a poprzeczki 120x80x5 silownik nowy koszt 1400netto z kolyska i wężem z uzywke trzeba dac 1100 brutto i bez kolyski wiec sie nie oplaca jeszcze jak bylem u goscia i zobaczylem dwa to masakra pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tukano 320 ja nie mówię żeby kupował 10 tonową sztywną tylko niech kupi sobie małą wywrotkę typu d 47 lub inną, za 5tyś jest już trochę ofert, a przeróbka koszt przerobienia rozrzutnika, wartość rozrzutnika i jeszcze czas, co razem da o wiele więcej niż 5 tyś, a zarejestrować przerabiany rozrzutnik będzie problem. Przyczepa oryginalna jest porządna ma dobry skręt i w ogóle jest lepsza, bo masywniejsza i można nią normalnie jechać gdzie się chce i po co się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

za 5 tys to mozesz kupic do remontu ale sztywna;) ja zacząłem przerabiac d 50 na wywrot i robie z profila zamknietego160x80x5 a poprzeczki 120x80x5 silownik nowy koszt 1400netto z kolyska i wężem z uzywke trzeba dac 1100 brutto i bez kolyski wiec sie nie oplaca jeszcze jak bylem u goscia i zobaczylem dwa to masakra pozdro

a coś więcej o siłowniku powiesz?

Jaki i gdzie kupiłeś?

No i ile podnosi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tukano320    7

stary znajdz mi taka wywrotke za 5 tys w lubelskim to jade dzis jeszcze:) Ja taki silownik kupilem w agromie lublin po zniżkach;)

napisane ze podnosi do 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a jakieś oznaczenie to on miał?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tukano320 Taki z ciebie geniusz cenowy to powinieneś znać się na handlu, a ja ci na pewno nie będę szukał. Towar idzie znaleźć tu masz link przyczepa była za 5 tyś a kolega wyrwał ją za 4 z groszem, niestety nie ma już jego komentarzy i zdjęcia, a parę dni temu jeszcze zdjęcie było i przyczepa była ładna http://www.agrofoto.pl/forum/topic/77703-przyczepa-d-732-za-5000z%C5%82-jaka-cena/

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a tak z czystej ciekawosci czy taki rozrzutnik obornika o jakim tu mowa pociagnie c-330 bezproblemowo? tzn chodzi mi o rozrzut obornika po rownym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol_365    8

Sorry za odgrzanie tematu ale co do rozrzutnika, to posiadam taki czarna białostocka zrobioną na wywrotkę..Była ona na dwa siłowniki z wywrotem na boki. Pancerna wywrotka z niej była, lecz kilka lat temu spaliła się ona wraz.ze stodołą i dla bezpieczeństwa wymontowaliśmy siłowniki i do tej pory używamy ją jako przyczepę sztywną. W następnym roku planuje ponownie zakupić siłowniki. Jakby coś, to piszcie pytajcie.. Mogę pare zdjęć strzelić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj