Skocz do zawartości
mati8991

mały problem z halogenami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mały
mati8991    10

witam, dziś była ładna pogoda ,wiec odpaliłem ciągnik po ok 2 tyg włączyłem światła czy wszystkie dziłaja a tu klapa,iż nie działały halogeny robocze co mam na dachu.poleciałem do garażu i wziąłem probówkę i zacząłem sprawdzać od odbiornika tj wtyczki która jet podpięta do halogena okazało się ze nie ma prądu idąc dalej tropem sprawdziłem przekaźnik na początek 85 i 86 i na nich był prąd a jak  przyłożyłem  przekaźnik  do 87 prądu nie było (właśnie nie wiem czy to dobrze zrobiłem czy nie )czy walnięty jest przekaźnik czy nie czy możne coś innego proszę o pomoc .z góry dzięki .jeżeli był ten temat to sorki  przeszukałem całe forum  i chyba nie było :P ,typ przekaźnika 543

Popraw błędy. Masz na to 3 godziny, w przeciwnym wypadku będzie ostrzeżenie, a temat zostanie usunięty.

Edytowano przez mati8991

JUMIKO    60

1438075800_1423763187.jpg

Styki 85 i 86 to zasilanie cewki przekaźnika np 86 "-" a na 85 podajesz przez włącznik "+".

Masa halogenu powinna być podpięta na stałe a przez styki 30 - wejście i 87 - wyjście "+" na halogen.

Edytowano przez JUMIKO

romek6340    203

Ufff... doczytałem do końca. Skoro jeszcze temat nie wyleciał to coś dodam. Zasadę działania i schemat przekaźnika na pewno byś znalazł ale mniejsza o to. Jak zrozumiałem nie miałeś napięcia na "87" i dalej nie sprawdzałeś? Więc skoro już masz jakiś schemat przekaźnika to sprawdź teraz "30".

Wiadomość z agroFakt.pl

mati8991    10

ok dzięki za pomoc , jutro to wszystko poprawnie sprawdzę bo za niedługo wiosna i robota w polu się szykuje :D

mati8991    10

lepszy widok jest  jak sie w polu pracuje i myśli się ze to jakiś niuch czy jelonek a tu sie pod dom podjeżdża  ursuskiem :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!