Skocz do zawartości
dragonmt852

zepsuty przekaźnik?

Polecane posty

Kristoffer    4

Każdy przekaźnik można sprawdzić podłączasz do sterowania 85i86 plus i minus i już słyszysz czy załącza czy nie a do 30 podłaczasz np.plus i do 87 żarówkę a drugi kabel od żarówki do minusa i już wiesz czy załącza czy nie.

Kristoffer    4

Ale to nie musi być przy kabinie możesz sprawdzić sam przekaźnik a jak nie załącza a jest dobrze podłączone no to uszkodzony.

Wiadomość z agroFakt.pl

dragonmt852    28

post-69013-0-10075700-1424105100_thumb.png Czyli według tego schematu na przkeźniku do 30 podłączam czerwony, 86 podłączam szary 85 żółty a 87 niebieski?

Kamil1998    85

Mógł się w nim przepalić obwód w środku przekaźnika. Ja np w sobotę wywaliłem przekaźnik ze świateł w masce,bo stukał no i co z tego jak nie działał. Na wiatraki idą przekaźniki 541.( I on ma mieć 5 nóżek,a nie 4,bo to już jest totalnie inny przekaźnik o zupełnie innej budowie.)  Zasilanie  idzie z lewego słupka kabiny (swoją drogą strasznie lipny kabel), a kabel od uruchomienia przekaźnika idzie z przełącznika,który masz w kabinie. Dodatkowo proponuję posprawdzać tą rozdzielnię w pudle wiatraka,bo jak ktoś się tam bawił,to też może nie działać.

A podłączając tak żarówkę chciałeś załączyć  dwa włókna na raz? Z tego co pamiętam to włókno długie podłączasz pod środkową i prawą wsuwkę ,ale do tego polecam dołożyć nowy kabel zasilający,bo ta cieniota może się sfajczyć.  

Edytowano przez Kamil1998

dragonmt852    28

kabel zasilający czyli chodzi ci o ten zielony?

i jaki przekrój kabla proponujesz?

Edytowano przez dragonmt852

Kamil1998    85

U mnie był to czerwony drut miedziany. Nie pamiętam jaki zakładałem przekrój. Sprawdzę i Ci powiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się