darek16

Wyniki badania gleby

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wyniki
darek16    3

1.

Kategoria gleby: 3 Średnia

Potrzeby wapnowania: tak 3t/ha

pH: 5.20

Zawartość skladnikow przyswajalnych:

P- 5.4

K-8.9

Mg-5.3

wapnowane rok temu, według zaleceń 3t/ha

2.

Kategoria gleby: 2 lekka

Potrzeby wapnowania: tak 2,5t/ha (ale ze to dzierzawa i ostatni rok robie wiec nie będę dawal wapna)

pH-4.60

Zawartość skladnikow przyswajalnych:

P-3.9

K-5.9

Mg-4.4

Na 1 chciał bym zasiać albo kukurydze albo mieszanke, zas na 2 mieszanke jakie nawozy w jakich dawkach sypnąć? glebe na 1 chciał bym wyrobić żeby było ok.. obornik posiadam..

AF - to Jest To:)

tech-mot    0

4.6 to bardzo słabe ph ja bym z tego wapna nie rezygnował. wiec po co chcesz sypac tam nawozy skoro gleba jest zakwaszona i nie sostaną one pobrane przez rośline?

kicajj    0

to ze dawałeś rok temu wapno to nie znaczy ze w tym roku nie musisz ph mowi samo za siebie.wszystko zależy od tego jakie wapno bylo dane jego stopien domielenia dawka i jaki zawierało skład.Woec jak wapna chcesz noe dac to po co dawac nawozy?

Wiadomość z agroFakt.pl

hary884    0

wejdź na stronę stacji badania ziemi i oni mają tabele wysiewu i zapotrzebowania na swojej stronie.z tabeli znajdziesz dawki w kilogramach przy tych wynikach ktore masz.spisujesz na kartkę i dobierasz nawóz zbliżony dawkami do tego co było w tabeli

darek16    3

sypalem krede nawozowa z mielnika, nie chce pchac się w zadurze koszty z dzialka 1 bo po co? skoro mi ja zabiorą prawdopodobnie.. a kreda po jakim czasie zaczyna dzialac najlepiej po 2-3 latach? a może znow probke zrobić? i będzie wdac co i jak? bo nie uśmiecha mi się co roku krede sypać..

S-Piotr    57

Wysiałeś 3t wapna czy 3t czystego składnika co przy zawartości np. 50%CaO czyli w 1t masz 0,5t wapna. czyli musisz dać 6t/ha ,do tego dochodzi reaktywność i inne sprawy , ale będąc rolnikiem nie muszę Ci o tym pisać.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Slevyn    35

Jak ty to zrobiles ze ph masz takie niskie? Ciekawe czy tam ci cos da zadowalajacy plon. Tutaj by trzeba walic wapna nie 6 tylko z 10t/ha. Z takim ph nic nie robiac to uaktywnisz glin.

Tutaj to nie kreda chyba jest wazna bo wapnia bedziesz mial dosyc a cos w stylu te wapno chlorkowe zeby podniesc ph bo kteda nie podniesiesz mi sie wydaje.

kicajj    0

możesz zastosowac ewentualnie wapno tlenkowe granulowane o zawartosci min 90% pod korzeń przedsiewnie w dawce 200-500kg\h w Twoim przypadku bylo by to min 300kg.I zadziała pdrazu pod daną rośline.kreda dobre rozwiązanie ale pogłównie punktowo tam gdzie widac że coś jest źle.jak będziesz chciał coś wiecej sie dowiedzieć o wapnowaniu to zapraszam.

przemo93pl    14

mam takie pytanie a pro po badań gleby jestem z powiatu płońskiego i gdzie moge się udać z próbką jest coś bliżej jak do warszawy?

darek16    3

możesz zastosowac ewentualnie wapno tlenkowe granulowane o zawartosci min 90% pod korzeń przedsiewnie w dawce 200-500kg\h w Twoim przypadku bylo by to min 300kg.I zadziała pdrazu pod daną rośline.kreda dobre rozwiązanie ale pogłównie punktowo tam gdzie widac że coś jest źle.jak będziesz chciał coś wiecej sie dowiedzieć o wapnowaniu to zapraszam.

ale ciekawe ja długo potem utrzymuje się w glebie te wapno tlenkowe..? i jaki koszt jego..

tak wysiajem w postaci czystego składnika.. i wlanie teraz zastanawiam się jakie nawozy posypać czy jest sens.. może jeszcze raz przebadam glebe?

darek16    3

wejdź na stronę stacji badania ziemi i oni mają tabele wysiewu i zapotrzebowania na swojej stronie.z tabeli znajdziesz dawki w kilogramach przy tych wynikach ktore masz.spisujesz na kartkę i dobierasz nawóz zbliżony dawkami do tego co było w tabeli

kolego możesz podac linka do tej strony? naj prawdopodobniej wysieje 200-300kg/ha polifoski 8 i tak się to skończy,..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez emtec123
      Który z wyżej wymienionych nawozów fosforowych jest lepszy i kiedy?
      Np. pod kukurydzę przyjęło się siać fosforan (polidap), kiedy superfosfat (prosty lub wzbogacony) raczej taniej wychodzi?
      Który zastosować pod zboża?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.