Skocz do zawartości
News
andre1975

Cielak ma problem z naciągniętymi nogami po po porodzie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andre1975    0

Witam

Wczoraj ocieliła się jałowka. Był to ciężki poród(byczek). I w tym problem. Cielak nie może wstać bo ma nadciągniete nogi.

Nie wiem czy to stawy czy scięgna. Strasznie spuchły mu te nogi. Można coś na to poradzić? 

krzysztoff    9

postaraj się zmniejszyć mu tą opuchliznę ( okład, maści, jakieś wcierki )

miałem podobny przypadek cielak 2 tygodnie nie wstawał na nogi, pił na leżąco, a potem mu przeszło

karol091193    133

zabij go na mięso. ja miałem taki przypadek. cielak po około 2-3tygodniach wstał ale dupe za sobą do tej pory ciąga za sob a ma teraz 1,5 roku a waży z 300 kg albo i nie. więcej zje niż za niego dstaniesz. sami zrobiliśmy błąd ze go zostawiliśmy bo był naprawdę ładny po porodzie

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Wiadomość z agroFakt.pl

andre1975    0

Weteryniarz był i stwierdził że zależy od tego czy ma zerwane scięgna i nerwy. Czyli tak naprawde nie doradzil nic oprocz dania antybiotyków.

maciejo360    27

Byczek ma już 2 dni, więc widziałeś czy próbował już wstać?Boli go jak dotykasz czy lekko uciskasz?Maści na opuchlizny stosowales?Opuchlizne ma na całych nogach czy tylko w jakimś miejscu?Po co i na co weterynarz podał antybiotyk?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez robertsiwek15
      Witam wszystkich mam pytanie czy występują też cielaki karłowate które mimo swojego wieku nic nie rosną praktycznie. W galerii swojej mam jałóweczkę  20maja będzie miała 5msc a ma zaledwie może z 110 kg. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? 
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Soltys85
      Jak w temacie krowie leci krew z nozdrza, pojawiaja sie skrzepy, wet stwierdzil ze moze byc to zakrzepica płucna, miał ktos taki przypadek??? Czekac czy uciekac z nia???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.