News
AF_Mirek

Prezentacja dotycząca ciągników rolniczych FARMTRAC - zapis webinarium

Polecane posty

AF_Mirek    6

 

FARMTRAC 675 DT – charakterystyka modelu ciągnika

Prezentację przedstawia inżynier Eligiusz Szymański

Prezentujemy Państwo nasz najlepszy model ciągnika FARMTRAC 675 DT. Prace nad tym ciągnikiem zakończył zespół projektowy kierowany przez inżyniera Eligiusza Szymańskiego w 2003 r. Produkcja ciągnika rozpoczęła się w 2004 r. pod nazwą FARMTRAC 80 4WD. Modernizacja modelu nastąpiła w 2006 r. i została przeprowadzona w celu:

- modernizacja silnika została przeprowadzona aby spełniać nowe normy spalin

- zastosowania układu napędowego CARRARO HCR (zęby skośne)

- zmiany nazwy na FARMTRAC 675 DT

- dwie prędkości WOM

Wersje, w których ciągnik rolniczy 2WD/4WD jest produkowany:

- ciągnik rolniczy z kabiną

- ciągnik rolniczy ROPS

oraz wersje specjalne: ciągnik komunalny i ciągnik leśny

Charakterystyka silnika: oryginalny angielski silnik Perkins o pojemności 4400 cm3, sprawdzona i trwała konstrukcja, niskie spalanie, cztery świece żarowe, niezawodny, rozruch w niskich temperaturach, olej silnikowy 15W-40 z okresem wymiany co 300 MTH, sprężarka w wyposażeniu standardowym.

Układ napędowy: sprawdzona i trwała włoska skrzynia Carraro o stałym zazębieniu, w pełni zsynchronizowane biegi, rewers mechaniczny, 12 biegów do przodu, 12 do tyłu, łatwa obsługa techniczna, dwutarczowe, ceramiczne, suche sprzęgło.

Most przedni: trwała mechaniczna konstrukcja CARRARO, automatyczna blokada osi przedniej, załączanie przedniego napędu przez sprzęgło kłowe.

Tylny most: sprawdzona mechaniczna konstrukcja CARRARO, wysoka trwałość dzięki m.in. reduktorom planetarnym, blokada mechanizmu różnicowego sterowana mechaniczne pedałem.

TYLNY WOM: dwie prędkości 540 i 1000, załączone mechanicznie suchym sprzęgłem dwutarczowym, sześciorowkowa końcówka odbioru mocy, obroty zależne i niezależne od silnika, wysoka moc na wałku.

Układ hydrauliki: maksymalne ciśnienie robocze oleju 18 MPa, wydajność pomp hydraulicznych 50l/min, mechaniczna, niezawodna konstrukcja, szybkie agregowanie maszyn, bezpieczeństwo, płynna regulacja opuszczania, regulacja pozycyjna i siłowa.

Układy zaczepowe: dwa rodzaj zaczepów dostępne w modelu: 1. Górny i dolny zaczep transportowy, zaczep rolniczy; 2. Zaczep przesuwany i ramiona CBM.

Kabina: przestronna, ergonomiczna, dobra widoczność, przyjemne dla oka kolory wykończenia  wnętrza, bezpieczna, siedzisko pomocnika, skuteczny system wentylacji, (szyberdach i szyby uchylne), system ogrzewania z nagrzewnicą.

Hamulce: wielotarczowe mokre, wytrzymałe sterowanie mechaniczne, jednoobwodowy hamulec pneumatyczny.

Koła: szeroka gama ogumienia, w opcji koła do upraw międzyrzędowych.

Wyposażenie dodatkowe: przedni TUŻ i WOM, klimatyzacja, obciążnik przód/tył, radio CD, podgrzewacz cieczy, pneumatyka dwuobwodowa.

Kolory: niemetaliczne (biały, żółty, jasnozielony, czerwony, czarny) i metaliczne (grafit, bordo, niebieski, niebieski, ciemno zielony). Swoboda wyboru koloru ciągnika.

Charakterystyka modelu: bardzo dobra zwrotność – minimalny promień skrętu 4547 mm, wygoda i ergonomia – rewers mechaniczny sterowany dźwignią umieszczoną po lewej stronie kierownicy, mała wysokość ciągnika.

Niskie koszty eksploatacji FARMTRAC: jedne z najniższych kosztów eksploatacji na rynku, pierwszy serwis po 50 mth - bezpłatna robocizna, okresy serwisowe co 300 mth, 24 miesiące gwarancji z limitem 1000 mth.

W 2011 r. ciągnik FARMTAC 675 DT został doceniony przez fachowców jako „Maszyna roku 2011”. Jest to najczęściej kupowany ciągnik do 75 KM w Polsce w latach 2011, 2012 i w I kwartale 2013 wg rejestracji (źródło Martin &Jacob).

PYTANIA:

 1. Czy planujecie rozwiniecie gamy ciągników Farmtrac?

- Oczywiście. Jesteśmy już na rynku 12 lat i na przestrzeni tego okresu mocno rozwinęliśmy się, głównie reagując na potrzeby polskiego rolnika. Mamy ambitne plany rozwojowe w sekcji tych ciągników mniej zaawansowanych technologicznie, prostych i niezawodnych. Mamy oczywiście plany rozwoju ciągników większych mocy.

 

 1. Jaka jest dopłata za kolor? Czy kolor różni się w zależności od typu i przeznaczenia ciągnika?

- W zeszłym roku zaoferowaliśmy klientom wybór koloru i zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. W tej chwili linia produkcyjna mieni się kolorami. Jest to dopłata symboliczna: 500 zł netto w przypadku koloru niemetalicznego, 800 zł w przypadku koloru metalicznego. Mamy przypisane pewne kolory w zależności od zastosowania ciągnika – np. kolor żółty w przypadku ciągnika komunalnego (jak w przypadku innych marek). Nie mamy zdecydowanych zaleceń jeśli chodzi o wybrane kolory. Zauważamy pewną specyficzne upodobania co do kolorystyki ciągników – np. kolor zielony dominuje na Lubelszczyźnie. Grafit jest ostatnio hitem kolorystycznym.

 

 1. Czy ciągniki mają rewers przy kierownicy?

- Małe ciągniki nie mają takiego rewersu, są one wyposażone w skrzynie standardowe, w układ klasyczny. Ciągniki 652/657 one mają rewers przy kierownicy.

4) Czy ciągnik Farmtrac 675 D jest lepszy niż 675?

- Ciągniki różnią się tym, że jeden ma oś napędzaną przednią, drugi ma nienapędzaną. Ciągnik jest tańszy, ma mniejsze zużycie paliwa.

5) Czy istniejąca gama ciągników zostanie poddana face-liftingowi?

- Myślę, że możemy zdradzić informację, że pracujemy nad zmianą designu. Zleciliśmy zmianę stylistyki ciągników Farmtrac. Chcemy połączyć zmianę designu z przejściem na wyższe normy emisji spalin silników. W tym roku będziecie mogli Państwo zapoznać się z ciągnikami Farmtrac w nowej stylistyce.

 

OFERTA HANDLOWA FIRMY FARMTRAC:

Firma istnieje na rynku polskim od 12 lat, na przestrzeni tych lat udało nam się dopracować pokaźną gamę ciągników. Nasze ciągniki występują w wersji napędu na 2 i na 4 koła, mogą być wyposażone w ramę ochronną lub kabinę komfortową.

W naszej ofercie wyróżniamy następujące segmenty:

 1. Ciągniki małe: do 50 KM. Farmtrac dominuje w tym segmencie ciągników. 
 2. Ciągniki od 60 do 75 KM: Farmtrac 670 i Farmtrac675 – występują w wersji z napędem na 2 lub 4 koła, w wersji z kabiną komfortową lub ramą ochronną. W tym segmencie Farmtrac zajmuje pierwszą pozycję wśród innych marek. 
 3. Ciągniki od 80 do 99 KM: Farmtrac 685, Farmtrac 690 i Farmtrac 7100. Pierwsze 2 ciągniki skonstruowane w oparciu o podzespoły Berkins i Carraro,  a Farmtrac 7100 z nowym przeniesieniem napędu.
 4. Ciągnik powyżej 100 KM.

Mamy bardzo dużą konkurencję na polskim rynku, ale wyróżnia nas to, że przy produkcji  wykorzystujemy kooperację krajową. Mamy 65 firm, które dostarczają nam komponenty do produkcji ciągników. Mamy ok. 6000 ciągników w eksploatacji.

Mamy dobrą dostępność części zamiennych, można się w nie zaopatrzyć u nas lub u naszych dostawców. Oferujemy najdłuższy okres gwarancji na ciągniki, czym potwierdzamy, że nie boimy się jakości. Nasze ciągniki/podzespoły występują też w innych markach.

Nasze ciągniki są bardzo proste w obsłudze.

Finansowanie sprzedaży: Mamy kredyt z dofinansowaniem z UE. Oferujemy pożyczkę, leasing. Pomagamy w rolnikom w przygotowaniu formalności. Zabezpieczeniem samego kredytu jest sam ciągnik.

 

PYTANIA:

 1. Czy posiada obroty eco?

- Tak, są to obroty rzędu 750. Np. w ciągnikach 7100 obroty mamy w 4 wersjach: 500, 1000 i ekonomiczne ponad 700.

 

2) Ile macie punktów dealerskich w całej Polsce?

- Farmtrac ma 65 punktów sprzedaży i serwisu w Polsce. Wszystkie punkty, które sprzedają ciągniki, również je serwisują. Nasze punkty można znaleźć na stronie internetowej Farmtrac.

3) Czy jest możliwość za dopłatą zamontować szersze opony?

- do każdego modelu można zastosować szersze opony. Jest to za dopłatą: ok 1900 do 2000 zł.

4) Czy przy zakupie warto wziąć od razu obciążniki?

- Obciążniki można dokupić w dowolnym momencie. Można to zrobić po zakupie ciągnika. Dociążenie kół tylnych też można zrobić w każdej chwili.

5) Jak fabrycznie jest podłączany ładowacz czołowy?

- Ładowacz czołowy można sobie zamówić z ciągnikiem. Wtedy jest on montowany w procesie produkcji ciągnika. Ładowacz może być też zamontowany w każdym dowolnym momencie po zakupie – u nas lub u naszych dealerów.

Ładowacz nie może być montowany przed zaworem bezpieczeństwa.

 

NAJCIEKAWSZE PYTANIA:

 1. Jak widzą Państwo markę Farmtrac za 10-20 lat? Czy będą w ofercie ciągniki o mocy powyżej 110KM?

- Chcemy w dalszym ciągu robić to co wychodzi nam najlepiej, czyli produkować ciągniki mniej zaawansowane technologicznie, niezawodne. Będziemy je w dalszym ciągu rozwijać, a w planach mamy ciągniki o większej mocy ok 130-140 KM. Taki ciągnik jest przewidziany.

 

2) Czym firma Farmtrac może zachęcić polskich rolników, gdy rynek jest nasycony wieloma, już sprawdzonymi markami z Zachodu?

- W Polsce mamy dużo marek ciągnikowych, bo aż 45. To co wyróżnia Farmtrac – markowe podzespoły, markowy ciągnik w bardzo przystępnej cenie. Niedroga eksploatacja. Ciągnik zużywa niewiele paliwa, obsługa serwisowa jedna z tańszych i części zamiennych również.

 

3) Skąd pomysł na taką, a nie inną maskę czyli karoseria?

- Obecna maska została opracowana przez inżyniera, który potraktował to rozwiązanie następująco: skoro jest silnik, skoro musi być po otwarciu maski dostęp to przyjęto kształt, który zapewni odpowiednią ilość powietrza zasysanego do pracy silnika. Stąd ta prosta maska, która służy jako ozdoba silnika. W najbliższym czasie szykujemy jednak nową stylizację.

 

4) Sprzedaż ciągników Farmtrac w Polsce ma się dość dobrze, a jak wygląda sprawa sprzedaży ciągników za granicą oraz czy planowana jest jakaś większa ekspansja na rynki zagraniczne, czy jednak zamierzacie się skupić na rodzimym rynku?

- Potwierdzam, że sprzedaż ciągników w Polsce jest na dobrym, wysokim poziomie. Plasujemy się na 6. miejscu w ogólniej klasyfikacji i na 1. miejscu producentów produkujących ciągniki w Polsce. Rynek polski pozostanie naszym dominującym rynkiem, teraz udział 15-20 proc, jest to udział sprzedaży na eksport. Mamy plany wejścia na nowe rynki. Farmtrac osiągnął dobrą sprzedaż na rynkach: litewskim, rumuńskim, słowackim, na Bałkanach, niemiecki. Będziemy dalej rozwijać rynki zagraniczne, ale najważniejszym klientem będzie klient polski.  

 

5) Wielu rolników przed zakupem zastanawia się jak nowy ciągnik będzie sobie radził z parkiem maszynowym, który obecnie posiada. Wiemy przecież, że w różnych rejonach są różne warunki terenowe oraz każdy rolnik posiada inne maszyny, ciężko więc z samych danych i opinii ocenić możliwości ciągnika. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, jakie są możliwości uzyskania ciągnika marki Farmtrac na testy we własnym gospodarstwie, ewentualnie proszę o zobrazowanie procedury uzyskania takiego.

- Farmtrac od dłuższego czasu jest jedną z nielicznych marek, która oferuje klientom ciągniki pokazowe. Te egzemplarze są to ciągniki zarejestrowane i ubezpieczone. Można takie ciągniki od nas pozyskać, na krótki okres ale jest taka możliwość. Można to zrobić bezpośrednio w dziale handlowym Farmtrac lub poprzez autoryzowanych dealerów. Jest to możliwa forma przetestowania jeszcze przed zakupem. Natomiat pokazy pracy, które Farmtrac organizuje od marca do listopada cały czas trwa sesja pokazowa ciągników w pracy. Na naszej stronie internetowej można sprawdzić, kiedy organizujemy takie pokazy. Praktykujemy takie pokazy również u naszych użytkowników z wykorzystaniem ich pól.

 

6) Czy mógłby Pan przybliżyć dokładne zasady kredytu fabrycznego Farmtrac?

- Mamy własne finansowanie. Proponujemy pożyczkę lub leasing. Na miejscu u klienta wyliczamy zdolność kredytową, na decyzję kredytową czekamy do dwóch dni.

 

7) Czy to prawda, że Farmtrac jest bardzo oszczędnym ciągnikiem w zużyciu paliwa w porównaniu z innymi?

- Na pewno jest to prawda, co potwierdzają też testy ciągników. W nich też sa wskazówki, jak użytkownik powinien wykorzystywać pracę ciągników.

 

8) Chciałbym się dowiedzieć na czym konkretnie polega „elektroniczne włączanie przedniego sprzęgła WOM”, ponieważ słyszałem, że znajomi zachwalają tą nowoczesną funkcję zastosowaną w ciągnikach Farmtrac, lecz nie mam pojęcia, na jakiej zasadzie to funkcjonuje i podczas, jakiego typu użytkowania ciągnika najlepiej się sprawuje?

- To nie jest dosłownie, jak to Pan podał „elektroniczne”. Jest to elektromagnetyczne włączenie sprzęgła. Połączenie sprzęgła następuje pod wpływem siły sprężyn, a wyłączenie pod wpływem ciśnienia, które jest podawane przez zawór elektromagnetyczny do tego układu i jest przez ciecz wchodzącą rozłączane.

 

9) Jestem posiadaczem Farmtraca 675 DT. Ciągnik ten pracuje z ładowaczem czołowym przy produkcji zwierzęcej. Moje pytanie brzmi po ilu mth mogę liczyć na awarię sprzęgła?

- Na żywotność sprzęgła wpływ ma wiele elementów. Najczęstszym błędem popełnianym przez użytkowników jest zmiana kierunku jazdy bez zatrzymania ciągnika, co powoduje zużycie tarczy. W ciągnikach 675 DT są stosowane w większości tarcze ceramiczne upadkowe, w przypadku których nie następuje znaczne zużycie okładzin natomiast znaczne zużycie docisku. Najważniejsze by zachować luz na pedale sprzęgła i dźwigni. Zachowanie luzu polega na niepodpieraniu sprzęgła co ogranicza zużycie sprzęgła. Wymiana sprzęgła powinna się pojawić przy 2000 mth.

 

10) Podczas dłuższej pracy mojego Farmtraca 80 4WD tylny most rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, tak że nie można nawet dotknąć ręką tylnego mostu, czy taka sytuacja jest normalna? Oczywiście stan i jakość oleju w porządku.

- Podejrzewam, że rozpieraki się luzują bez używania hamulców.

 

11) Przy włączonym przednim napędzie na Farmtracu 80 4WD i skręconych kołach podczas jazdy (oczywiście nie po nawierzchni bitumicznej) słychać stuki wydobywające się z przednich piast, inni użytkownicy Agrofoto również wspominają o takich objawach, czy to jest normalna sytuacja?

- Tak, to normalna sytuacja i dotyczy wszystkich osi napędowych Carraro, nie tylko w naszych markach, ale również innych. W ciągnikach naszych (modele powyżej 60 KM) oś przednia Carraro jest zastosowana blokada automatyczna mechanizmu różnicowego oparta na wielopłytkowym. Działa to na zasadzie zwykłego mechanizmu różnicowego i dławienia koła wolniejszego. W momencie kiedy koło powinno obracać się wolniej a obraca się jako szybsze napotyka na duży opór (przy innych nawierzchniach niż trawa) sprzęgło przeskakuje i nie daje rady przenieść napędu na koło wolniejsze i następuje trzask. Nie następuje przez to zużycie elementów sprzęgła. Można to wyeliminować poprzez zwiększenie luzu na sprzęgłach. Jest to jednak sytuacja zupełnie normalna.

 • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 • Podobna zawartość

  • Przez ursus360914
   Witam czy może ktoś wie jak podnieść dawkę paliwa w farmtracu 675
  • Przez AdrianRolnik2004
   Witam  wszystkich forumowiczów mam problem z moim ursusem c335/c335m (ta sama hydraulika) a mianowicie przez 10 ostatnich lat po zgaszeniu ciągnika podnośnik opadał a gdy ciągnik był odpalony to podnośnik podrzucał narzędzie teraz stało się tak że gdy dźwignia podnośnika jest opuszczona na sam  dół to podnośnik i tak podnosi i nie chce opaść po prostu nie reaguje na dźwigienkę i jeszcze chciałbym prosić o wytłumaczenie do czego służą wszystkie te  dźwigienki na rozdzielaczu znaczy pierwsza jest do podnośnika a tamte dwie ?????? Nigdy tego nie używałem i chce się dowiedzieć bo może by mi się przydało proszę o rozpatrzenie przez forumowiczów mojej sprawy  no sezon się zbliża a ja nie mam sprawnego podnośnika dodam że mam zakupione tuleje do podnośnika uszczelkę na most pierścienie tłokowe oraz leżaki magazynowe rozdzielaczy (2) ZDU(zdjęcie dla uwagi )
  • Przez semos
   Tak jak w temacie kupię ciągnik Lamborghini Lampo lub jego odpowiednik Same Roller powyżej 2007r. Interesują mnie tylko oferty krajowe najlepiej od pierwszego właściciela. Kontakt: 508-228-452; lub adres e-mail: semos@wp.pl
  • Przez Seba44
   Witam
   Jestem posiadaczem ciągnika John Deere model 3720 z  zamontowany ładowacz 300CX.
   Postanowiłem podzielić się informacjami jakie udało mi się wyszukać w internecie. 
   Stopniowo doposażam ciągnik w akcesoria i maszyny usprawniające prace w rolnictwie. O tym też wspomnę w poście.
   Instrukcja obsługi strona ogólna: 
   http://www.deere.com/en_US/ProductCatalog/HO/servlet/servlet/com.deere.u90785.cce.productcatalog.view.servlets.PublicationsSearchServlet?tM=HO
   Ciągnik 3320 3520 3720 wersja ENG:
   http://manuals.deere.com/cceomview/OMLVU25575_H2/Output/Index.html?tM=HO
   Ładowacz sirii 300X 300CX wersja PL:
   http://manuals.deere.com/omview/OMW56361_53/?tM=HO
   Ciągnik 3036E  i 3033R (model podobny do 3720 instrukcja PL):
   http://manuals.deere.com/omview/OMLVU28645_53/?tM=HO
   http://manuals.deere.com/omview/OMLVU29117_53/?tM=HO
   Strona z płatnymi instrukcjami itp:
   https://techpubs.deere.com/Products/ProductSearch.aspx
   Strona z katalogiem części do 3720 PL:
   https://partscatalog.deere.com/jdrc/navigation/equipment/67820
   Strona z katalogiem części do 3036E ENG: 
   https://www.green-parts-direct.com/John-Deere/DrillDown/4275-178021/3036E-Compact-Utility-Tractor--PC9798
    
    
   Seria 3000.pdf Seria 20.pdf Doposazenie 1.pdf
  • Przez Warolek
   Szukam ciągnika około 70km i powiedzmy do 40 tyś. Ciągnik będzie używany jako główny ciągnik w gospodarstwie. Co polecacie? Jak z dostępnością części do danego ciągnika. W ogłoszeniach ujrzałem Ursusem 4512
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.