kornel

nawozy z lubonia opinie

Polecane posty

kornel    3

Witam.

czy ktoś z was stosowal nawozy z lubonia? dokladnie chodzi mi o lubofosa corn? jak z ich efektywnoscia i czy cena idzie w parze z jakoscia?

czy lepiej dac sobie spokoj tymi nawozami i kupic popularna "polifoske"

Tomasz78    1004

Corna nie stosowałem ale lubofoske i lubofos tak i skład się różni od poli więc musisz się więcej ton nadźwigać ,a lubofos jest dodatkowo w grubszym ziarnie co jest uciążliwe w ustawianiu rozsiewacza i dodatkowo mocno pyli

icy229    0

użytkowałem od 3-4 lat efekt nie był powalający, skład lubofosu jest dosyć ubogi, szczerze odradzam, kup lepiej polifoski droższa ale widać efekty po niej

obłożysz solidnie obornikiem, jak masz to i gnojowicą zlej kup polifoski, moczniku i potem w opryskiwaczu daj mocznik i efekt będzie za***isty :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    1019

Polidap, sól potasowa plus azot i nic Ci nie zastąpi tego w tej cenie

icy229    0

i nie polecam spieszyć się z siewem kukurydzy jak ziemia nie jest zagrzana bo osłabi Ci kukurydzę tylko i spowolni wzrost :)

kiełkowanie przepraszam i zapomniałem o soli potasowej tak jak kolelga wyżej wspomniał :)

kornel    3

wlasnie sol plus fosforan tez wchodzi w gre ale dalej sie zastanawiam, mialem jeszcze brac pod uwage corna z yary ale troche drogo wychodzi :o

ale patrzac na wasze komentarze to chyba zrezygnuje z tego lubofosu;O

a to ze nie ma co zawczesnie siac to sie zgodze, w tym roku zasialem sobie pare ha bodajze 5 kwietnia to szalu nie bylo, lepiej wyszla qq siana po 20 kwietnia:O

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damian19111999
      kiedy lepiej rozsiac wapno granylowane pod kukurydze jesienią czy przed siewem ?
    • Przez kmkamil
      Witam wszystkich forumowiczów. Żniwa zakończone więc trzeba powoli myśleć o orce. Mam posiekaną słomę. Co zastosować na rozkład tej słomy. Z tego co się dowiedziałem to można stosować mocznik. Ile go trzeba na hektar i w ilu litrach wody go rozpuścić. Po jakim czasie po zastosowaniu można rozpocząć orke. 
      Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
    • Przez trawek13
      Witam mam pewien problem rozwiozłem obornik na ok 6ha tego samego dnia pojechałęm z checią zaorania go zaorałem moze z 1ha i w pewnym momencie zaczeło cos tłuc w skrzyni okazało sie ze jeden wałek sie rozleciał gdy złozyłem skrzynie biegów był juz adwent a jak wiadomo w adwecie sie w polu nie robi i chce go teraz przyorac po swietach 
      Moje pytanie brzmi: Co mogło uciec tego obornika dodam ze na jakichs 4 ha rosnie dosc gesta gorczyca która troche mróz pokrecił a na pozostałych 2 ha nie ma nic tylko lezy rozwieziony obornik  gdyz przed wozeniem obornika randapowałem bo było troszeczkę chwastu 
      Słyszałem ze azot moze sie zamienic w amoniak i uciec w powietrze prawda to a co z fosforem i potasem
      Prosze o odpowiedz 
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.