KAMILK10

Ciągniki na trzech kołach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KAMILK10    2

Każdy kojarzy ciągniki z filmów z USA które nie mają osi z przodu, dlaczego tak ? po co to ? ma to jakieś konkretne zastosowanie? mówię tu o starszych ciągnikach.

post-7433-0-69951000-1423602161.jpg

post-7433-0-76244300-1423602171_thumb.jpg

pawel885    839

Równie dobrze możesz zapytać czemu kiedyś samochody miały 5 litrów pojemności i 30 koni... Czemu to służyło? Te koła w osi ciągnika to mniejsze ugniatanie gleby  :)

GucioJUMZ    299

Ma zastosowanie ; rozkład masy i ugniatanie gleby równiejsze zagęszczenie  -lepszy promień skrętu - Bo osi nie wahała 

Wiadomość z agroFakt.pl

KAMILK10    2

@pawel885 - przecież ciągniki z szeroką przednią osią były wtedy dostępne, już dużo szybciej były dostępne, więc twoje porównanie nie ma sensu.

seweryn20    798

belarus na bank do jakiejś specyficznej uprawy. Cały jest podniesiony. Z tyłu ma dodatkowe zwolnice.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

KAMILK10    2

Mi się wydaje że ten Belarus to wersja eksportowa do Azerbejdżanu :D może tańsze koszty produkcji.

maciejo360    27

Mi się zdaje, że to do jakiś specjalnych upraw, bo jakiś czas temu ktoś wrzucił do galerii też jakąś maszynę na trzech kołach, tylko zapomniałem do czego ona była :)

Poszukaj w galerii ;)

KAMILK10    2

Wiem widziałem, to służy do siewu pasowego, w galerii jest taki ursus, aczkolwiek te traktory nie wyglądają n traktory do siewu pasowego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Witam wszystkich. W tym temacie możecie się pochwalić ile maksymalnie gnaliście na swoich sprzętach- niezależnie na czym- czy traktorem, czy motorem .

Jeśli chodzi o moje rekordy to:
      Ursus C4011 - 35km/h (pompa jest w nim podkręcona na maxa, osiąga ok. 3000obr/min ).
      Ursus 4514 - 36 km/h (ma zwykłą skrzynie, na której niby pojedzie maksa 30 km/h, ale ta prędkość osiągłem z niezłej górki z pustymi przyczepami, które mnie pchały ).
      Ursus C360 - 28 km/h (mam przy nim TUR-a, więc za dużo nie pójdzie, na dodatek ma mniejsze opony z tyłu- od C330).
      Prędkości ww. sprzętów mierzyłem przy pomocy licznika rowerowego . Kolega na rowerze uczepił się każdego z traktorów .
      WSK 175 - 130 km/h (to była prędkość, bez kasku- tylko wiatr we włosach ).
      Polonez Caro - 155 km/h (myślałem, że silnik wyskoczy z ramy ).

Teraz czas na wasze osiągi !!!
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez placebo
      witam, jakie grzalki polecacie? (do zetora 5211 i case795xl)
    • Przez PolRol112
      Witam chce zakupić ciągnik od handlarza który sprowadził go z Holandii a tam podobno się nie rejestruje ciągników rolniczych więc daje mi tylko fakture. I teraz pytanie co potrzebuje żeby go zarejestrować ? Czy sama faktura wystarczy? Podobno jest też potrzebna homologacja z Holandii?. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Ps. Proszę o w miarę szybką i konkretną odpowiedź bo mało czasu mi zostało.
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.