Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

okolice łowicza-  w polu  tłok, sieją owsy i mieszanki owsa z jęczmieniem, nawet nawozy mimo tego wiatru, chociaż tego nie popieram. wszyscy ruszyli na dobre

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

Dzisiaj zakończyłem zasiewy , jutro jak nie bedzie wiało ,2 dawka na rzepaki i zboża bedzie wysiana ;)

Szymi40    373

Już siejesz  drugą dawkę  na zboża  :blink:  do  maja  jeszcze   z  pięć  posiejesz !  :P

blawatek98    322

W okolicy co niektórzy na rzepak trzecią sieją ;) Jak na razie do świąt spokojnie w polu ;) Po świętach jęczmień do zasiania

skywalker89    39

ja na rzepak dałem saletrosan 22okg/ha pod koniec pierwszego tygodnia marca, na gorsze pszenice troszkę saletry 100kg , w następnym tygodniu dałem rsm32 160l/ha na zboża, a w zeszłym tygodniu dałem rzepakowi 150l rsm, teraz przymierzam się żeby sypnąć jeszcze ok 100kg mocznika na ten rzepak.. ale, 

jak przewidujecie, myślicie, że będzie z pogodą? będzie coś padać trochę bardziej? Ostatnia fala co mój region nawiedziła to była dosyć fajna bo ziemie trochę zmoczyło, ale jednak to i tak nie to przez tą zimę co mieliśmy.. zaorane na jesieni pola pod buraki czy fasolę nie ruszane, gdyż nie wiem czy bronowaniem jeszcze bardziej się nie zaszkodzi (nawozy posiane na jesieni).

Z tego co czytam to rynek zbożowy wyczekuje właśnie tych spekulacji odnośnie ewentualnej suszy, która miałaby teraz nastąpić.. 

PeterG14    114

Jakby się prognozy spełniły i by popadało a potem przygrzało to do świąt będę miał zielono na polu.

przemo2014    1

moze nie w temacie ale mam pytanie odnośnie kursu na środki ochrony roslin, co gdy ktos zapisze sie na taki kurs uzupelniający a nigdy nie byl na podstawowym, ze wzgledu na to ze podstawowego nie bylo z powodu malej ilosci chetnych,pozdrawiam i licze na szybką odp

bibi    2

U nas na dolnym śląsku ziemniaki już wszyscy wysadzili w tamtym tygodniu :) 

karolxd200    0

Witam czy jeśli pszenżyto które kupiłem z centrali i ma krótkie kłosy czy za rok będzie  miało większe kłosy przy intensywnym nawożeniu 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się