Polecane posty

01_Spider    54

Dziś posiałem saletre na pszenice 200 kg/ha obyło się bez wpadki ale w jednym miejscu niewiele brakowało. Na pszenżyto planuje rozsiac taką samą dawke saletry, ale to może pod koniec tygodnia ponieważ na tych działkach jeszcze stoi woda. Ogólnie ruch dzis w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas dzis poszla 1 dawka na rzepak 300kg/h saletry... jutro prawdopodobnie na pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja sypnąłem dzisiaj 260kg/ha Canwilu z Magnezem (Saletrzak) pod pszenicę i pszenżyto, na niektóre łąki poszło go 200kg i na wszystkie UZ Polifoska Plus 300kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

witam grono forumowiczów, warto posiac nawozy azotowe? waham sie bo niby od środy ochłodzenie, południowa wielkopolska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

jak ma byc deszcz u  ciebie w najblizszych dniach to siej


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

nie. w 2009 roku posialem nawozy i za kilka przyszedl snieg, lezal tylko 2 dni, i zboza mialem lepsze od tych co posiali pozniej, lepiej siac tak zeby sie rozpuscilo szybko

 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A ja właśnie zjechałem, zostało jeszcze ponad 0,5 ha do zaorania pod ziemniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Owies  posiany -   w okolicy   ciągniki  jeszcze  w garażach......jeden  sąsiad  tylko  orał  pod   seradelę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

u mnie dzis obornik pod jeczmien rozrzucony i zaorane, 2 ha ozimin zasilona azotem, i juz duzo npk posialem


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas narazie tylko poszla saletra na rzepak i pszenice.... z reszta obowiazkow na spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj może skończę siew owsa, na razie lecę uprawiac, tyle w temacie prac wiosennych, jeszcze saletra na łąki do posiania ale na to jest jeszcze czas


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Posiana polifoska pod jeczmień - pola gotowe pod siew najwczesniej w sobote bedziemy siać . zboża azotem zasilone plus sól potasowa , wszystko fajnie tylko wody mało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś zabronowałem wszystko pod QQ, ziemniaki, zboże. Jakby nie wiało to bym miał przedtem nawóz rozsiany a tak bronowałem "na sucho". Jakby jutro się uspokoiło to pod owies, mieszankę i jęczmień rozsieję nawozy i będę uprawiał. Koło soboty chciałbym siać ale nie wiem czy jeszcze nie przeczekać weekendu z jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zasiałem dzisiaj około 6 ha jęczmienia , siało sie dobrze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj