Polecane posty

Szymi40    1444

Tak  mnie   kusi wsiać  owies  w tym  tyg.   zobaczę  może  się skuszę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak  mnie   kusi wsiać  owies  w tym  tyg.   zobaczę  może  się skuszę.....

Znajomy zasiał 19 lutego :- ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

nie znasz przysłowia SIEJ OWIES W BŁOTO A ZBIERZESZ ZŁOTO,boicie się siać zboże w zeszłym roku u nas siali 13 marca buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tyle  że  każdy  rok jest  inny -  w    błoto  na pewno  nie  wsieje   sucho  już   a  co dalej    ... tego nikt  nie  wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Czy może się ktoś kompetentny wypowiedzieć - czy ruszać jutro z saletrą na zboża ozime skoro od środy zapowiadają ochłodzenie? Jestem z kujawsko-pomorskiego, okolice Świecia. Pytam bo zastanawiam się czy nawóz w takim wypadku będzie dobrze wykorzystany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maurycy44    0

Ja z podkarpackiego i też właśnie sie zastanawiam co to zrobic, bo według dłuższych prognoz pogody to szłu nie bedzie. Zapowiadaja jeszcze solidne ochłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1826

Koledzy z Podlasia jak rusza już ktoś może w tym tygodniu z siewem zbóż jarych czy jeszcze czekacie  ;)

Dziś byłem na polu wszędzie już bez problemu można wchodzić z siewem, ale myślę jeszcze ten tydzień przetrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczej bym się wstrzymał z azotem póki się pogoda nie wykrystalizuje, zwłaszcza  że oziębienie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wczoraj do południa myślałem że jeszcze za mokro a po południu zrobiłem obchód, wiaderko wziąłem i heja z saletrą na moje 5a trawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

I bądź tu człowieku mądry, jedni piszą że ruszać, drudzy że nie :D To nie ma być duża dawka, bo za 2 tyg planowałem dać już drugą, ale sam się zastanawiam bo jak nocami ma być do -4 stopni a w dzień 6-8 stopni to szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ja bd siał nawóz bo niech napada pozniej nie wjade.
Po przejsciu ochlodzenia zrobi sie ciepło i ładnie będzie bujac :P

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak przedmówca mówi... ja siałem 2 marca a nawóz jeszcze się nie rozpuścił a zboże nabiera już ciemniejszych kolorów.

deszczu..... deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

U nas wegetacja jeszcze nie ruszyła, więc chyba nie mamy co się śpieszyć. Wszystko jeszcze mocno śpi.


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zalezy jaki region oczywiscie. Ja siałem wczoraj Salmag dzisiaj prawie rozpuszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Rejon podkarpacki przy Wiśle tylko ma być jakieś ochłodzenie jest podzielone zdanie na ten temat czy rozsiewac czy poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

A czy ktoś sypie saletrzak

ja bede sial saletrzak na zboza, w tym tygodniu zaczniemy sypac 

azot na zboza


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jaki nawóz Zastosować pod groch polny i w jakiej dawce na/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zagnojone 2 ha, jeszcze dziś może z 0,5 ha się nawiezie i jutro dokończy. Od środy powoli sobie będę orał, pogoda w sam raz na takie zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj