Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co juz cie d*pa pali ze wytrzymac nie mozesz? :D to zalezy od kolego ;)

pogody**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary    1

jak pogoda będzie ładna to chciałbym rozsiać kizeryt i sól potasową na pszenice pod koniec lutego co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja za tydzien chyba rzepak bede desykowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W  moich  stronach  wszyscy  ruszamy  po niedzieli ......  tylko  jeszcze  nie wiemy  po której   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Rok temu końcem lutego ruszałem i potem w lipcu ledwo co się ze zbożem pomieściłem haha :P Póki co nie mam zamiaru nawet wiaty otwierać ale zobaczymy co będzie 3 tygodnie to może, może, kto wie...

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja w tamtym roku siałem saletre pod rzepak 28 lutego, pod pszenice około 3marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Wszytko zależy od pogody, na razie śnieg leży na polach jest bardzo grząsko ale wcześniej niż początek marca to się chyba nie wyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

W tamtym roku 1 marca wysiałem nawóz na ozimy, także wcześniej nawet nie myślę ciągnika odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

w tamtym roku juz po 15 lutego nie bylo zimy bynajmniej u mnie na wschodzie, w polowie marca sialem nawozy na zimowe zboza, bylo w dzien kolo 15-20 stopni na plusie, z czego w marcu byl chwilowy incydent z opadem sniegu ale to jakos na poczatku , spadlo w nocy kilka cm ale do polodnia juz nie bylo , co bedzie w tym roku nie wiadomo, dzis jest slonecnzie ale -2 i tak wieje ze masakra, przy tym odczucie zimna ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja w poprzednim sezonie siałem nawóz od 8 marca w dzień było sucho nie trzeba było rano jeździć.W tym roku zapowiada się tak samo na dolnym śląsku,pola już obsychają a zimy nie widać,już nawet boćki przyleciały :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U siebie na pogodzie widze ze ma padac od przyszlego tyg caly tydzien to w polu zrobi sie niezle bagno i nie wiem czy czasem w tyg tyg nie sypnac N ale to troche wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie na pogodzie przelotne opady w przyszłym tyg ale cały czas ciepło.mam do zasiania pszenżyto jare dublet na polu obeschło już ale chyba jeszcze za wcześnie?Jak mówicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Ruszacie z azotem w tym tygodniu na coś ? :D

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

ja ruszam  w przyszlym tygodniu z azotem, co taka cisza w tak waznym temacie, powinno sie roic od postow,widac ze gimbaza rzadzi


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś pierwszy gospodarz we wsi ruszył z uprawą pod jare. Jutro posieję azot na jęczmień i żyto bo one wcześniej wznawiają wegetację, a pszenica i pszenżyto jeszcze "nie dojrzały" do nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W  poniedziałek  obornik wywieziony  -wczoraj   przyorany   dziś  deszcz ,  :)  może  za  dwa  tyg.  siew  owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja też aktualnie nic nie robię, czekam co najmniej do przyszłego tygodnia jak się może ociepli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj