adam77tc

brona talerzowa metal fach 4,5m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona
adam77tc    4

witam serdecznie,

czy ktos z panstwa posiada taka brone talerzowa firmy metal fach 4,5 m    http://www.metalfach.com.pl/pl/oferta/agregaty-uprawowe/u-710-1

planuje kupic sprzet, lecz nieiwem czy moj ciagnik bedzie dal rade z nim ma 150 KM, wedlug producenta zapotrzebowanie na moc to 150-200KM, moze ktos ma taki sprzet i chcialby sie podzielic swoja opinia na temat tej brony?

z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Ciągnik 150km będzie miał co robić, ale żależy też, jak głęboko zamierzasz uprawiać, znajomy podobną ma talerzówkę, trylko 3m i do tego zapiął siewnik i bardzo był zdziwiony jak ferdek 130km stanął, musiał zmniejszyć głębokość.

Po sciernisku na na niewielką głębokość da sb rade ale jak wejdziesz na skibe żeby uprawiać to nw czy ruszy za duża ta brona do 150 km :-/

i jeszcze masa własna około 4,5 t ja kupuje jh 6170M i do niego wziąłem carriera 420 bo chcem uprawiać po orce i chyba bliźniaki mu będę zakładał :-D

A jaki jest teren u cb równy czy góry są??

Wiadomość z agroFakt.pl

adam77tc    4

przewaznie jest rowno z malymi gorkami, chce uprawiac po orce przed siewem i wlasnie chyba nie da rady heh, wezme na test i zobacze co i jak.

a moze agromasz 4,5 m lub grano system sa duzo lzejsze od metal fach ??

weź sb 3,5m i będziesz śmigać lepiej mieć zapas mocy niż mieć jej za mało a z 3,5 m powinien sb radzić a jakiej marki ciągnik masz??

Tomek90    340

przewaznie jest rowno z malymi gorkami, chce uprawiac po orce przed siewem i wlasnie chyba nie da rady heh, wezme na test i zobacze co i jak.

a moze agromasz 4,5 m lub grano system sa duzo lzejsze od metal fach ??

Taka sama szerokość, a lżejsze to co ci da?? Agregat ma być ciężki, masa nie powinna tu wplywać na uciąg jeśli będziesz trzymał wysokośc na wale, bądz wózku. Jednak w kwesti doprawienia gleby masa odegra już znacząca role. 

KOVU    1

150km powinien sobie poradzic z brona 4m  ja mam agregat talerzowy 3m i ciagnik o mocy okolo 130km radzi sobie bez wiekszego problemu

karolwiesz    3

chciałbym powrócić do tego tematu

chcę zakupić agregat metaltech u 710/1 szer 4,5m  zawieszany masa ok 2800kg talerze 560 wał rurowy z zamontowanym siewnikiem poplonów służyłby do zrywania ścierniska i talerzowania 2krotnie w roku ugorów(usługa) ziemia klasy 4-5, głębokość 13-16 cm teren raczej równinny

niestety posiadam ciągnik nh t7.170 o mocy w dowodzie140 KM  (odpowiednik dF 6150 lub MF 7140)

czy ciągnik poradzi sobie z zestawem czy zastanowić się nad czymś mniejszym np. unia ares xl 4m

jakie są opinie na temat tego agregatu i metaltechu z porównania cenowego i wyposażenia wypada nieco lepiej niż ares xl unii group 

Edytowano przez karolwiesz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oaxis3333
      Panowie pomocy stoję przed trudnym wyborem  macie i znacie pewnie część z was te firmy a jest nią rol ex taurus i awemak  astra obydwa są na wale oponowojezdnym z hydropakiem  
      rol ex taurus cena 27 netto 
      Masa (kg)* 2200 Liczba talerzy 24 Zapotrzebowanie mocy (KM) 90÷110 Średnica talerza (mm) Ø 560 2 rzędy talerzy Ø 560 piasty bezobsługowe ekrany boczne z możliwością regulacji wał oponowy hydropack dyszel malowanie proszkowe   

awemak 30 tys brutto z dwoma siłownikami 
      masa 2300 kg
      reszta tak samo jak rol ex 

doradzcie co będzie wytrzymalsze 
      naprawde nikt nie doradzi ? chyba gdybym o malutki pazurowy 2,5 m zapytał to by kazdy sie znał

• Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Luki1988
      Witam, czy ktoś z forumowiczów poszerzał taki zwykły kultywator bometu z podwójnym wałkiem ?  Mam 2,8 i myślę poszerzyć na 3,6 takie jak są fabryczne składane ręcznie. 
    • Przez Matis36i6
      Witam, chcialbym zakupić agregat uprawowo siewny na  4,5 i 6 klase ziemi do ciągnika o mocy 100km. Sądzę że agregat bierny nie ma sensu na tak lekką ziemię i tak mała moc traktora więc chciałbym kupić raczej agregat bierny 3m i tutaj mam problem bo przeglądając ogłoszenia jest mnóstwo ale produkcji polskiej a mnie interesuje raczej coś zagranicznego. Budżet to koło 20 tyś. Czy polecacie coś konkretnego co robi dobrą robotę a zarazem nie zepsuje się po dwóch sezonach? 

• Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.