Skocz do zawartości
Dawid906

Hodowla świń od początku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1014    239

O głębokości to ja Ci podpowiem że teraz jak puści mróz to zaoraj to na 25cm i to starczy na jesieni mogłeś np na 30cm ale teraz 25 będzie w sam raz :)

Dawid906    0

Na jesień bym zaorał, ale niestety nie wiedziałem, ze będę miał to pole do dyspozycji :( Dzięki za podpowiedź :)

KULAWA_KOZA    88

@KULAWA_KOZA - wybacz, ale co do ziemniaczków się nie zgodzę :) owy znajomy ma także parę ha ziemniaczków i cena za worek 15 kg to 10 zł (kontrakt z restauracjami, przedszkolami, placówkami opiekuńczymi i sklepami ) - fakt faktem, ziemniaki ma na prawdę wyborne.

Pomyliły Ci się kolego lata......wybacz ale ludzie nie są na tyle naiwni by mu płacili po tyle ziemniaki jak cena ziemniaka to 1,50zł za 15kg jest wszędzie.

Mało tego nie ma komu sprzedać, a jemu płacą 10zł za 15kg.Kolego nie wierz co Ci ludzie mówią.Bo mówić to i ja umiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

rycerz    141

jak nie za inwestujesz pieniedzy nie bedzie zawsze jest ryzyko 

jak nie za inwestujesz pieniedzy nie bedzie zawsze jest ryzyko 

Dawid906    0

Kolego @KULAWA_KOZA - osobiście 2 razy w tygodniu dostarczam te ziemniaki, więc wiem o czym mówię :) nie zmuszam Cię do tego, żebyś mi wierzył. Jeśli chcesz wiedzieć czemu mu tyle płacą to Ci powiem, ma na prawdę smaczne ziemniaki, do których wyprodukowania nie używa takich ilości chemii, jakich używa 99% producentów ziemniaków, dzięki czemu ziemniaki nawet po kilku dniach od oskrobania są smaczne i nie czernieją, a to właśnie cenią sobie wszystkie dobre restauracje i zajazdy, które organizują większe imprezy :).

Jakie firmy produkujące koncentraty, witaminy itd. dla trzody chlewnej polecacie ?

maciejo360    27

Jak będziesz miał do dyspozycji 16 ha i będziesz chciał trzymać świnie to bez namysłu w to wchodź, tym bardziej jak mówisz, że masz cenę 4.5 zł, tylko ze jeśli to prawda co mówisz o tych loszkach to zrób jak chciałeś, ale nastaw się na sprzedaż prosiąt i ciągle zwiększaj ilość loch, tak że kiedy będziesz miał do dyspozycji te 16 ha to w oborze będzie fajne stado

michal1014    239

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

jak masz swoje lochy to kup pordodówkę 

michal1014    239

Ja mam wolne kojce. Ogólnie u mnie odchowam od 10 do 14szt ale nieraz 1 zagniecie max 2 zagniecie. Ogólnie mam lochy spokojne. :) Pisałem poprzednio w sensie jak ktoś miał by lochy to trzeba ich dopilniwać aby nie gniotły ;)

donweter1989    181

Kolego źle przeczytałeś, autor tego postu doradził kupić "pordodówkę". Nie wiem co to jest, ale autor tak zacnego postu przewyższa mnie wyraźnie ogólną znajomością tematu. Więc napewno wybaczy mi ten drobny, lecz niczym nieusprawiedliwiony brak wiedzy.

konopek    18

po prostu błąd w pisowni :D autorowi chodziło raczej o kojec porodowy coś w tym stylu http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/140954.jpeg&imgrefurl=http://kujawsko-pomorskie.all.biz/kojec-porodowy-ocynk-z-korytem-g140954&h=516&w=600&tbnid=P-38Btnjgq2ZpM:&zoom=1&docid=vKWfReh20rUYIM&ei=xBv2VMz4PMv8UIPugJgG&tbm=isch&ved=0CCUQMygEMAQ&biw=1280&bih=646 (link znaleziony w Google) wygoda i po porodzie locha nie ma miejsca aby chodzić po kojcu dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia ciała prosięcia lub jego przygniecenia co równoznacznie może prowadzić do śmierci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez tatar902
      Witam poszukuje osob ktore zostaly oszukane przez firme bm kobyli zajmujacej sie trzoda
      firma mnie oszukala tak ze swinei zabrala po 1 miesiacu pozniej niz przewidziana byla umowa i wystawili mi jeszcze kwitek sadownie bym im zaplacic nie wiadomo za co i stwierdzili ze swinie byly za male po upywie 120 dni gdzie stwierdzil to ich przedstawiciel gdzie byl ostatni raz jak swinei byly  prawie jak warchlaki chyba jakis wrozbitow zatrudniaja ze wiedza jaka wage maja nie widzac ich 2,5 miesiaca
      kontakt do mnie  tatar902@wp.pl
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?