Dawid906

Hodowla świń od początku.

Polecane posty

michal1014    246

O głębokości to ja Ci podpowiem że teraz jak puści mróz to zaoraj to na 25cm i to starczy na jesieni mogłeś np na 30cm ale teraz 25 będzie w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

Na jesień bym zaorał, ale niestety nie wiedziałem, ze będę miał to pole do dyspozycji :( Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

@KULAWA_KOZA - wybacz, ale co do ziemniaczków się nie zgodzę :) owy znajomy ma także parę ha ziemniaczków i cena za worek 15 kg to 10 zł (kontrakt z restauracjami, przedszkolami, placówkami opiekuńczymi i sklepami ) - fakt faktem, ziemniaki ma na prawdę wyborne.

 

Pomyliły Ci się kolego lata......wybacz ale ludzie nie są na tyle naiwni by mu płacili po tyle ziemniaki jak cena ziemniaka to 1,50zł za 15kg jest wszędzie.

Mało tego nie ma komu sprzedać, a jemu płacą 10zł za 15kg.Kolego nie wierz co Ci ludzie mówią.Bo mówić to i ja umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

jak nie za inwestujesz pieniedzy nie bedzie zawsze jest ryzyko 


jak nie za inwestujesz pieniedzy nie bedzie zawsze jest ryzyko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

Kolego @KULAWA_KOZA - osobiście 2 razy w tygodniu dostarczam te ziemniaki, więc wiem o czym mówię :) nie zmuszam Cię do tego, żebyś mi wierzył. Jeśli chcesz wiedzieć czemu mu tyle płacą to Ci powiem, ma na prawdę smaczne ziemniaki, do których wyprodukowania nie używa takich ilości chemii, jakich używa 99% producentów ziemniaków, dzięki czemu ziemniaki nawet po kilku dniach od oskrobania są smaczne i nie czernieją, a to właśnie cenią sobie wszystkie dobre restauracje i zajazdy, które organizują większe imprezy :).

Jakie firmy produkujące koncentraty, witaminy itd. dla trzody chlewnej polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Jak będziesz miał do dyspozycji 16 ha i będziesz chciał trzymać świnie to bez namysłu w to wchodź, tym bardziej jak mówisz, że masz cenę 4.5 zł, tylko ze jeśli to prawda co mówisz o tych loszkach to zrób jak chciałeś, ale nastaw się na sprzedaż prosiąt i ciągle zwiększaj ilość loch, tak że kiedy będziesz miał do dyspozycji te 16 ha to w oborze będzie fajne stado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

jak masz swoje lochy to kup pordodówkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja mam wolne kojce. Ogólnie u mnie odchowam od 10 do 14szt ale nieraz 1 zagniecie max 2 zagniecie. Ogólnie mam lochy spokojne. :) Pisałem poprzednio w sensie jak ktoś miał by lochy to trzeba ich dopilniwać aby nie gniotły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Kolego źle przeczytałeś, autor tego postu doradził kupić "pordodówkę". Nie wiem co to jest, ale autor tak zacnego postu przewyższa mnie wyraźnie ogólną znajomością tematu. Więc napewno wybaczy mi ten drobny, lecz niczym nieusprawiedliwiony brak wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

po prostu błąd w pisowni :D autorowi chodziło raczej o kojec porodowy coś w tym stylu http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/140954.jpeg&imgrefurl=http://kujawsko-pomorskie.all.biz/kojec-porodowy-ocynk-z-korytem-g140954&h=516&w=600&tbnid=P-38Btnjgq2ZpM:&zoom=1&docid=vKWfReh20rUYIM&ei=xBv2VMz4PMv8UIPugJgG&tbm=isch&ved=0CCUQMygEMAQ&biw=1280&bih=646 (link znaleziony w Google) wygoda i po porodzie locha nie ma miejsca aby chodzić po kojcu dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia ciała prosięcia lub jego przygniecenia co równoznacznie może prowadzić do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez katopo
      Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.
      Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?
       
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj