lepo

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

A jeśli cena Vadera i Horscha byłyby zbliżona?

Zależy jaki Vader. Jak Spirytus to wolę Pronto, ale jak Rapid to już większy dylemat.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

 Miałem pottingera zasiałem nim 3000ha jakość bardzo dobra ceny części zamiennych bardzo wysokie teraz mam rapida 300s sieje rocznie 450ha zbóża ,groch ,łubin facelie ,gorczyce ,gryke ,soczewice trawy z koniczyną różnego rodzaju poplony w technologii orkowej bezorkowej i w siewie bezpośrednim

i siewnika pneumatycznego już raczej nie kupie chyba że miał by być 6 metrowy to wtedy nie ma wyjścia już raczej , siewnika który będzie idealnie siał w każdej technologii uprawy nie ma i nie ma co wierzyć producentom i sprzedawcą że ich siewnik jest super w każdych warunkach , więc na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w jakiej technologii siewnik będzie siał najwięcej i na podstawie tego i znajomości swojej gleby oraz warunków terenowych u siebie dokonywać wyboru a nie tylko na podstawie ceny bo różnica 10-15% w ogólnym rozrachunku po zasianiu kilku tysięcy hektarów nie ma większego znaczenia ,kolejną rzeczą jest odpowiednie dobranie siewnika do posiadanego ciągnika  bo w zależności od warunków u jednego np. rapid będzie chodził z ciągnikiem 150KM i będzie ok a u kogoś innego będzie mało 200KM.Ja jestem zdania że najlepiej wziąć siewnik na testy i sprawdzić ze swoim ciągnikiem w swoich warunkach szanujący się sprzedawcy udostępniają siewniki bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Zależy jaki Vader. Jak Spirytus to wolę Pronto, ale jak Rapid to już większy dylemat.

 

Jakie ma wg Ciebie zalety Pronto na Spiritem?

Wg Horscha ich wał doprawiający daje dużo bardzie równomierne zagęszczenie gleby niż wał na szerokich kołach i w ofsecie (wg terraHorsch). Pewnie "pili" do Vaderstadta. Ale patrząc na inne firmy niż Horsch to praktycznie wszyscy mają tylny wał w offsecie. Jak dla mnie Spirit jest dużo mocniejszą maszyną, zwłaszcza z włóką Crossboard Heavy i Disc Agressive. Włóka w Pronto z porównaniu do Vadera jest słaba...

W przypadku Rapida nie wiem, czy jak się sieje w wilgotnych warunkach to czy tylne koła nie wyciągają nasion?

Ciekawą maszyną zdaje się być Kverneland u-drill, ale to nowość i nie wiadomo jak się będzie spisywała...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Też słyszałem że Rapid w mokrych warunkach to porażka i już wtedy po zwykłym siewniku wschody lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam miejsca wilgotne które były siane Rapidem i prawda jest, że zostają nie zagrabione ślady po kołach wału. Nie wygląda to ładnie ale nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w wschodach w tych miejscach. Kolejną sprawą jest to, że włuka Heavy wcale nie jest taka super ekstra. Ja mam bardzo dużo ciężkich glin i spece z Vaderstada polecieli mi wziąć tą lekką włuke ponieważ ustawiając ją tak, żeby drapała po ziemi wprowadza się ja w drgania które rozbijają bryły i to się sprawdza.
Co do Pronto to po prostu bardziej mi się podoba, do zeszłego roku najmniejszy Spirit był 4 metrowy więc u mnie odpadał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

każdy siewnik który jest oparty na wale transportowym oponowym w mokrych warunkach będzie stawiał duże opory w rapidzie jest to bardzo widoczne ponieważ wał idzie po bardzo rozluźnionej ziemi najpierw przez talerze uprawowe a później przez redlice siewne wprowadzenie offsetu poprawiło w dużym stopniu ten problem

w terraseme też był taki problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Poproszę jeszcze o komentarze odnośnie siewnika 4m sztywnego. Jak ciężko jeździ się z taką maszyną?

W moim przypadku odległości na pola nie są dalekie. Max. 5-6km. Obecnie też jeżdżę z siewnikiem 4m, ale zawieszanym. Tutaj łatwiej jest zjechać na bok przy wymijaniu, bo koła z ciągnika cały czas na drodze. Takiego Pronto można trochę "wypuścić" na rów, czy jest spore ryzyko, że wpadnie? Problemem też mogą być wysokie krawężniki przy chodnikach we wioskach. Jak najadę tylnym wałem na taką przeszkodę to pewnie mogę uszkodzić skrajne koło z wału.

I jak jest z odsprzedażą wersji sztywnej, bo podobno stanowi to duży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wyobrażam sobie jazdy z czterometrową landarą po drogach. To nie jest kwestia ceny tylko bezpieczeństwa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Zgadzam się z Tobą, tylko drogi po których bym się poruszał to boczne gminne. W roku miałbym dwa "dłuższe" wyjazdy przez dwie wioski. Ponadto kombajn zbożowy ma szerokość 4m w kołach.

Gdyby różnica w cenie była 10-15tys zł to dylematu by nie było. Problem polega na tym, że tu jest 12tys euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez rolnikus21
      Witam.
      Stoję prze wyborem kupna beczkowozu. Mam kilka ofert i chciałbym się was poradzić. Mam kilka pytań.
      1.Jakie firmy polecacie i co uważacie na temat beczkowozów z Agromaxu?
      2.Czy ciągnik 135KM da sobie rade z 14000l czy będzie miał ciężko ?
      3.Jakie są wasze opinie na temat turbonapełniacza ?
    • Przez wojtal657
      Witam 
      Jaki polecacie rozrzutnik 10 tonowy do obornika ? 
      Myślałem nad metal-tech albo ursusem jakie macie zdanie o tych rozrzutnikach?
    • Przez Cinkowski96
      Witam, poszukuję kombajnu do malin obecnie na 3 ha z planem zwiększenia do 8 ha. Mam do Was pytanie jakich kombajnów używacie w swoich gospodarstwach? Czy do zbioru malin można dostosować kombajny takie jak np. KPS czy Braud do winogron, czy trzeba inwestować większą gotówkę w kombajn typu Jarek czy Natalia. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj