lepo

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9

Polecane posty

lepo    0

Witam, posty tego typu były, ale może zapytam jescze raz na świeżo użytkowników, co polecacie ?

 

Horsch - 170 tys. netto

Lemken - 190 tys. netto

 

Różnice ? 

- troszeczke inaczej rozstawione talerze, wydaje mi się, że w Horsch-u lepiej 

- w Lemkenie koła szerzej rozstawione w Horsch-u razem

- Lemken większy zbiornik na nasiona (choć to akurat dla mnie osobiście nie ma znaczenia)

- Horsch rozstaw redlic co 15, Lemken co 12,5

- dożywotnia gwarancja Lemkena na popękane podzespoły pracujące w ziemi 

-  w Lemkenie włoka bądź wał trazpezowy za wałem kołowym (dealer twierdzi, że na lżejszych glebach nie zdaje to egzaminu)

- w Lemkenie prędkość wysiewu uzależniona jest od koła za siewnikiem, które daje impulsy elektryczne, w Horsch-u jest taki radar z przodu siewnika który odczytuje prędkość

- podczas załączonych ścieżek technologicznych w Lemkenie ziarno z zatkanych rurek wraca do zbiornika 

- w Horsch-u talerze które idą za kołami ciągnika są opuszczane i likwidują bruzdy 

 

Co więcej koledzy się wypowiecie i doradzicie ? 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Miałem podobny dylemat ponieważ chodzili za mną dealerzy i namawiali mnie na Horscha i Vaderstada  i po długich namysłach dałem sobie spokój i kupiłem za 100tys. netto siewnik 6m..... bo jak sobie popatrzyłem ile to zachodu z nawrotami, mało tego na uwrociach nie ma mowy o dobrych wschodach rzepaku, chyba że cultusem przejechać przed zasianiem (jeśli ktoś posiada) U mnie miał być do Johna 6930 także 3m wchodziło tylko w gre, a wcześniej siałem na bronie aktywnej 3m i jak masz w miare ciężkie ziemie to uważam za lepsze rozwiązanie i znacznie mniejsze pieniążki.... Dodam że na bronie wydajność będzie ta sama, nie ma problemu z ubijaniem na uwrociach tylko poj. skrzyni na minus (przy siewie rzepaku ta sama wydajność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

koledzy mamy horsch pronto 4 dc i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :) jest to maszyna która pięknie doprawia ziemię i posiada niezwykła dokładności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie również Dołączam sie do pytania ale Mam wybór miedzy:

 

Horsch Pronto 4DC 230 tys netto

 

Kuhn Speedliner 4000 230 tys netto

 

  Vaderstad Spirit 4 252 tys netto 

 

Siewnik bedzie siał rocznie około 250-300 ha gleba 4 a i b same równe pola Ciagnik 200 km .

 

Poprosze o wasze Opinie  :) z Góry dziekuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ważną różnicą jest fakt że w Lemkenie są koła OffSet czyli, że sąsiadujące koła wału oponowego są przesunięte względem siebie. A Kuhna nie bierzesz pod uwagę? Chcesz kupić siewnik z górnej półki więc również spotkałbym się z ich przedstawicielem. Również jestem ciekaw opinii posiadaczy tych siewników, stoję przed wyborem...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Kuhn narazie zaprzestał produkowanie siewników. Podobno na jesień ma być coś w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na wiosne będzie w ofercie,  jestem po spotkaniu z dealerem horscha i kuhna szukam siewnika na bardzo ciężkie ziemię, lemkena nie brałem pod uwagę bo w przypadku 6 metrowego boję się o cenę, która będzie dużo wyższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuhn narazie zaprzestał produkowanie siewników. Podobno na jesień ma być coś w ofercie.

 

Targi we Francji trwają i już można poszukać pierwsze informację o nowości KUHNA czekam na opinie Wasze po zapoznaniu się z ulotką oraz filmem.

http://www.kuhn.com/internet/prospectus.nsf/0/D2FA4EBA27941E7CC1257DF5003340B9/$File/920536_GB.pdf

http://sima.kuhn.com/espro/

 

Na szybko parę wyróżniających cech, które zauważyłem:

- offsetowe koła 90cm wysokie

- hydraulicznie podnoszony wał przedni

- talerze przykręcane na 6 śrub ( w horsch na 3 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Chciałbym odświeżyć temat. Poproszę o opinię na temat trzech siewników: Hrsch Pronto, Vaderstadt Spirit, Pottinger Terrasem. Interesują mnie wady, zalety, trwałość, przydatność na mozaikowane ziemie (od piachu po glinę). Który najmniej boi się kamieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam pronto i jesli miałbym teraz kupować to tylko pronto .prosta i zaj.dokładna maszyna i chyba z nich wszystkich najlżejszy .ktoś pisał o wracaniu ziarna przy ścieżkach w pronto komp. zmniejsza dawkę wtedy .wiadomo nie każdemu musi przypaść do gustu ale nie zmienia to faktu że pronto to ścisła czołówka
acha vader ma chyba redlice co 12,5 nie najlepszy pomysł na mulcz .z kamieniami każdy sobie radzi tak sam kwestia tylko trwałości. mam kamieni dużo i jakoś nic sie nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja akurat mam Rapida również na mozaikowych glebach.
Teraz gdybym miał kupować siewnik zastanawiał bym się tylko pomiędzy Pronto,a właśnie Rapidem.
Niedaleko mnie gość wymienił starego Rapida na Spirytusa, nie wie czy to kwestia operatora, ale wschody ma bardzo nie równe, dołki się zielenią podczas gdy górki są łyse, gdzie u mnie wszędzie równo wschodzi.
A co do poprzeczniaków to ja nie widzę różnicy w schodach rzepaku, jedynie gdy zawraca się w miejscu już zasianym na lekkiej ziemi to faktycznie w tych miejscach rzepak może mieć problem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

myślę ze sasiad slabo doprawia ziemię. a co do uwroci to ja zawracam na nie zasianym no chyba że nie ma innej możliwości. po za tym zawieszanym nie da sie szybciej zawrócić jak ciaganym nk może w ciasnych klinach ale to i tak nie zawsze. a ja mam dużo małych i z klina kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sąsiad doprawia broną aktywną.
Zresztą cholera wie, fakt jest taki, że górki ma w tym roku łysawe. Co do zawracania to się zgodzę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A Pottinger? Napewno jest tańszy od reszty. Nie znam jeszcze ceny Spirita, ale cena Pronto 4m=cena Terrasem 6m.

Czy przedni wał w Pronto rzeczywiście robi taką dobrą robotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tu nie chodzi o cenę tylko o jakość i robotę jaką zrobi. po za tym co z tego że kupisz sobie 6m terrasema jak nie będziesz mial go czym ciągnąć. po za tym wał i włóka robotę robią ale też mocy potrzebują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pociągnąć mam czym. Pytanie czy Pottinger odstaje jakością wykonania i jakością pracy? Bo jeżeli tak, to trzeba sobie dać spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sąsiad ma spirytusa i siał po gruberze, bez żadnej uprawy i super ma wschody.

Co do Prottingera t kolega chciał kupić 6 m i na szczęście wzioł na próbę, posiał 40 ha i okazało się że tylko w połowie posiał, na 6 m siało 3  tylko w środku, po prostu nie miał siły reszte  wydmuchać pszenicy. Po walkach oddał go i kazał za pszenicę do siewu zapłacić, 18,5 tys, na początku chcieli, potem sie wycofali.

Serwisanci go ustawiali dmuchawę z bida ustawili na 3200 obrotow więcej nie chcieli, kolega powiedział co mają dołożyć o oni zawineli ogon i uciekli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u nas takie 6m siewniki ciągaja ciagnikami od 300 km w zwyż także jak ktoś taki ma to ok. bo inaczej to jest uj nie sianie ani prędkości ani głębiej talezowki nie puścić nie da się bo prędkości zadnej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Generalnie skłaniam się w ku 4m, ale tak jak wcześniej za 4m Horscha może być 6m Pottingera, także może warto rozważyć. Koń jest prawie 300km. Osadkowski Cebulski już parę w mojej okolicy sprzedał, niby ok, ale zobaczymy jak te siewniki będą wyglądały po 5tys. ha. @Tomek73 możesz napisać w jakich okolicach były problemy z tym siewnikiem? W mojej okolicy jeden z rolników zamienił 4m terrasema na 6m. Na przyszłoroczne siewy będę chciał sprawdzić każdego z nich i wtedy podejmę decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Modlęcin, Strzegom, ten co wystawia ten ciągnik to właśnie on miał go.Wczoraj z nim rozmawiałem na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Najbardziej podoba mi się Spirit. Jednak jego cena w porówaniu do Pronto to +30tys. pln. I to 4m. Wersja 6m wchodziła by w grę tylko z Pottingera ze względu na cenę.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W takim wypadku bez wahania wziąłbym Pronto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A ja wpadłem na inny pomysł i za niecałe 300tys kupiłem agregat bierny 6,2m + siewnik solo 6m i jestem też zadowolony. Za miedzą sieje cirrus, a dalej pronto i wschody takie same, ba u mnie nawet lepsze bo super doprawione kompaktorem czego żadna talerzówka nie zdziała. Uważam że warto rozważyć i taką opcję tym bardziej jak ktoś się napala na pronto a ma ciągnik np. jak mój 155KM. Więcej jak 3m nie pójdzie więc wole siać samym siewnikiem. Ja mam czeskiego Pneuseja i uważam że maszyna nie do zdarcia. Z pełnym wyposażeniem, hydraulicznym składaniem na rolkach kosztuje 100 z kawałkiem. Uważam że na prawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez rolnikus21
      Witam.
      Stoję prze wyborem kupna beczkowozu. Mam kilka ofert i chciałbym się was poradzić. Mam kilka pytań.
      1.Jakie firmy polecacie i co uważacie na temat beczkowozów z Agromaxu?
      2.Czy ciągnik 135KM da sobie rade z 14000l czy będzie miał ciężko ?
      3.Jakie są wasze opinie na temat turbonapełniacza ?
    • Przez wojtal657
      Witam 
      Jaki polecacie rozrzutnik 10 tonowy do obornika ? 
      Myślałem nad metal-tech albo ursusem jakie macie zdanie o tych rozrzutnikach?
    • Przez Cinkowski96
      Witam, poszukuję kombajnu do malin obecnie na 3 ha z planem zwiększenia do 8 ha. Mam do Was pytanie jakich kombajnów używacie w swoich gospodarstwach? Czy do zbioru malin można dostosować kombajny takie jak np. KPS czy Braud do winogron, czy trzeba inwestować większą gotówkę w kombajn typu Jarek czy Natalia. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj