MichalP

Problem z nabieraniem szamba

Polecane posty

MichalP    59

Witajcie od niedawna jestem posiadaczem beczkowozu JAKO 5000Litrów czy coś takiego :rolleyes:

Mam do was nastepujace pytanie. Posiada ktos z was schemat budowy pomp stosowanych w beczkowozach, nie wazne czy to do polskich czy do zagranicznych.

A drugie pytanie, jakich obrotów WOM używacie do rozruchu pomp w beczkowozach? 540 czy 1000 ?:>

 

Za odpowiedz z góry dziękuje!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jar rozbierzesz pompe to będziesz miał schemat :rolleyes: , sam troche się bałem rozbierać pompe w starym kościanie jak staneły łopatki, ale w sumie to jest urządzenie z tak prostą budową jak budowa cepa (tylko cholernie ciężkie)

 

Jak to rozruchu pomp? pompa bardzo lekko rusza zwłaszcza jak nie ma ciśnienia w beczce, tylko pod koniec pompowania lepiej na niskich obrotach kończyć bo jak za szybko się pompuje może się zrobić z pół beczki piany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Oki to cóz czas wziąśc sie za rozbieranie i zrobic przegląd :rolleyes:

 

Natomiast źle sie wyrazilem co do tych obrotów, miałem na myśli do napędzania pompy potrzeba 540 obrotów czy 1000 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Do beczki to raczej 540. Ja chyba mam schemat pompy od beczkowozu bo mam nowego z POMOTU CHOJNA. Jak bede miał to podesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale co się dzieje że schematy potrzebne nie pompuje? A dlaczego nei na 1000 obr to na wolnych obr można dymać do wylewania raczej 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Za schemat byłbym bardzo wdzięczny :rolleyes:.

A co do mojej pompy, ch***** nie wiem, niby pompuje ale według mnie bardzo słabo, i dlatego muszę pompę rozebrac i zobaczyć, co jest, czy uszkodzone sa łopatki, czy to jeszcze cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napewno pompa słabo pompuje u mnie jak pompowała to pompowała było pół zbiorniczka oleju i okazało sie że to ju z za mało i staneły łopatki to wogóle przestała pompować, a może masz gdzieś nieszczelną beczke lub klapka czy tam zawór nie zamyka dobrze wtedy też jest wrażenie jak by pompa nic nie dawała :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Dzieki za wszelka pomoc.

Faktycznie przewód który łączył pompę a syfon był nieszczelny, a drugi problem, to był olej. Po zalaniu pojemnika do pełna wszystko zaczęło bardzo dobrze chodzić:rolleyes:

 

A już tak z samej ciekawości orientujecie sie w jakich cenach są części do beczek?. Mam na myśli wziernik, łyżka rozlewowa, zawór ?

 

Za pomoc jeszcze raz dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z częściami do beczki to jest ciężko wogóle coś kupić, a co do oleju, to jeśli długo stała radziłbym spuścić stary olej ze zbiorniczka i nalać nowego bo często na dnie znajduje się woda i jakieś gluty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Za wziernik w pomocie zapłaciłem 30zł......części do polskich beczek są dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ferdek07 - niby taki doświadczony user a cytuje poprzedni post...

 

 

Co do beczek - w mojej Kaweco też zacięły sie łopatki i jakoś nie potrzebowaliśmy z tatą schematu tylko odpowiednie klucze i wszystko da się zrobić nawet nie wyjmując jej z ramy ;) Jeszcze prostsza budowa niz w polskiej, tylko 4 łopatki a wydajnosć dwukrotna...to się nazywa zachodnia technika.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Ferdek07 - niby taki doświadczony user a cytuje poprzedni post...

co ty chcesz od ferdka ???

a ja beczka 4000 l latam na 540


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Witam niedawno kupiłem beczkowóz Meprozet 6000l i słabo ciągnie gestą gnojówe z pod krat :lol: niewiem co robić rura się zapycha itp. mam pytanie czy można coś z tym zrobić np jest możliwość większej pompy albo czy może puścić ja na 1000 obr/min WOM a może wąż wiekszy kupić prosze pomóżcie :D bo moja stara 30 letnia beczka niemiecka lepiej sobię z nią radziła

Za pomoc dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jakiej średnicy masz wąż???nie łąpie czasem gdzieś fałszywego powietrza???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

U mnie byl ten sam problem. Rozwiazaniem jest zakup mieszadła inaczej tej gęstej gnojowicy niewybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Mieszadło to najlepszy sposób, jak poszukasz to kupisz w miare tanio :D A beczki nawet nie kręć na 1000obr./min chyba że chcesz ją prostować - wciągnie ją :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie wciągnie bo meprozety mają zawór bezpieczeństwa


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

może i mieszadło potrzebne niewiem ale chyba nie ciągnie nigdziej powietrza sprubóje wpompować pod ruszt 2 beczki wody z jeziora a potem pompować a ile takie mieszadło może kosztować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jest coś nie tak z łopatkami. Zacinają się, są zużyte lub przymarzły. Musiałbyś rozkręcić i zobaczyć. Gdy ja swój kompresor rozebrałem to było w szczelinach trochę szlamu, który utrudniał ruch łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

łopaty są nowe bo beczka jest nowa diler przywiózł mi ją akurat w Wigilię może ta gnojówa jest zagęsta albo może rórę dać grubszą? niewiem jak coś to oddam tę beczke chociasz ma wydajniejszą pompę niż Joskin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak mysle masz standardowow rure chyba 120mm a to troche mało do gnojowicyi pewnie masz na koncu taak kratke która blokuje sie jak troche słomy złapie . mozesz ja zdjac ale wtedy pilnuj zeby nie zassało dna zbiornika. Do gnojowicy powinny byc weze o wiekszej srednicy i mieszadło to podstwa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

standardowo w joskinie jest to wąż z końcówkami perrot 6" czyli 15mm średnicy, ale jak masz tak gęstą gnojowice to wart pomyśleć o wężu 8" wówczas masz 20 cm średnicy i idzie sprawniej ale jak jest przy meprozet to dokładnie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetek123
      Koledzy pomóżcie. Mam problem z pompą od beczkowozy, mianowicie kilka dni temu podczas pompowania pękła łopatka i zablokowała pompę, aż zadusiło ciągnik. Po rozebraniu i wymianie łopatek na nowe pompa wcale nie chce ciągnąć. Jaka może być przyczyna, czy nowe łopatki muszą się dotrzeć, czy coś pękło?
    • Przez oaxis3333
      witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 
    • Przez romi
      Stan bardzo dobry.Cena do negocjacji.Tel 89 6451928.
      Link https://www.olx.pl/oferta/beczkowoz-pomot-chojna-6700l-CID757-IDuBb0b.html
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
    • Przez pawel6200
      Pacjent joskin modulo 2 
      Przy gornej czesci silownika znajduje sie nakretka z filterkiem stalowym, z danej nakretki cieknie duzo oleju, od czego jest ta nakretka I czemu olej ucieka
      Pozdrawiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj