Zaloguj się, aby obserwować  
Viper

Robot dojący Lely

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Viper    6

Czy może ktos zetknal sie z robotem do udoju produkowanym przez firme Lely, ostatnio dostalem prezentacje tego sprzetu, i na filmie to wszystko pieknie i dobrze wyglada, a do tego wszystko jest swietnie dostosowane i logiczne.

Ale prezentacja moze roznic sie od praktyki, moze ktos byl np w Hollandii i widzial jak takie urzadzenia pracja, i mogl by sie wypowiedziec w tym temacie, moge powiedziec ze swojej strony ze centa tego urzadzenia jest na poziomie 100 tys Euro i jeden robot jest przeznaczony na 70 sztuk bydla, łączy rowniez w sobie stacje paszową, i wlasnie handlowcy tlumacza, ze krowy same sie pchaja do dojenia bo tam dostaja tresciwa a wiadomo ze do tego to zawsze sa pierwsze ;]

http://www.lelyusa.com/consistent/

tu jest stronka producenta jesli chce zobaczyc jak pobieznie wyglada takie cos. (w zakladce Technical Specyfications sa filmiki online)


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
Czy może ktos zetknal sie z robotem do udoju produkowanym przez firme Lely, ostatnio dostalem prezentacje tego sprzetu, i na filmie to wszystko pieknie i dobrze wyglada, a do tego wszystko jest swietnie dostosowane i logiczne.

Ale prezentacja moze roznic sie od praktyki, moze ktos byl np w Hollandii i widzial jak takie urzadzenia pracja, i mogl by sie wypowiedziec w tym temacie, moge powiedziec ze swojej strony ze centa tego urzadzenia jest na poziomie 100 tys Euro i jeden robot jest przeznaczony na 70 sztuk bydla, łączy rowniez w sobie stacje paszową, i wlasnie handlowcy tlumacza, ze krowy same sie pchaja do dojenia bo tam dostaja tresciwa a wiadomo ze do tego to zawsze sa pierwsze ;]

http://www.lelyusa.com/consistent/

tu jest stronka producenta jesli chce zobaczyc jak pobieznie wyglada takie cos. (w zakladce Technical Specyfications sa filmiki online)

Widziałem tylko filmik jak ten robot doi i nie za bardzo mi się podoba. pzry nie kształtnym wymieniu mogą być problemy. wydaje mi się że roboty firmy DeLaval są o wiele lepsze. Byłem na praktykach w niemczech i widziałem jak taki robot pracuje. Radzi sobie nawet z bardzo nie kształtnym wymieniem i gdy krowa jest dojona np. tylko na 3 strzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Tutaj, mozna zaprogramowac zeby wydoilo np 2 strzyki, mozna ktorys ze strzyków wydoic w inne oddzielne miejsce. A z ksztaletem wymienia to tez jestem ciekaw


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z kształtem wymienia "teoretycznie nie powinno być problemów" bo urządzenia takie sa wyposażone w "celownik" laserowy albo na podczerwień (zaleznie od producenta) i powinno to działac w miare precyzyjnie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

tak tylko dopowiem że delaval vms może wydoić strzyka nawet pod kątem 45 stopni

 

@viper delaval w swoim vms też ma opcję żeby wydoić niedobre mleko osobno, można go doposażyć w wiele innych bajerów ostatnio się tego nasłuchałem od serwisanta delaval ;)

 

2 km ode mnie gospodarz poważnie się zastanawia nad zakupem 2 sztuk na 130krów

 

heh od znajomego zootechnika słyszałem że delaval wcale nie jest pionierem w produkcji robotów udojowych w europie..sprzedał ich około 1tys. sztuk, a jest jakaś firma co 2tys. sprzedała tylko firmy nie pamiętał może chodzi właśnie o Lely????


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijal    0

wiem też ze w robocie delval można założyć licznik komórek somatycznych

macie racje ze delaval nie dyła pierwsza, weszli pózniej ale

robi niesamowite wrazenie i sie nie myli widziałem tego robota VMS w Poznaniu

lely ma słaby system przed dojem - zwykle szczotki a delaval specjalny kubek ktory myje i suszy strzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Wiadomą że ludzie wymyślili to żeby usprawnić i ułatwić pracę związaną z dojeniem, ale co jeśli krowa nie potrafi stać bez poskromu lub wycieliła się jałówka która kopie co w tedy robi robot? Lub też jeśli zaprogramuje się komputer pod daną krowę (dokładniej to jej wymię) ale każdy wie że inaczej wygląda wymię krowy po 50 dniach laktacji a inaczej po 250 i co wtedy się robi na nowo programuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Przy Lely sie nie programuje pod wymie, za kazdym razem "namierzane" sa strzyki indywidualnie laserem promieni.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Ciekawe filmy na temat robota można znaleźć na youtube.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

W jednym z numerów gazetki Exspert wydawanej przez westfalia surge jest artykuł o robotach sprzedawanych przez tą firmę. Westfalia przejęła światową licencję na robota udojowego Titan od holenderskiego przedsiębiorstwa punch graphix. W artykule jest opisana zasada działania, oraz wady i zalety robotyzacji doju. @viper jeżeli byłbyś zainteresowany sprzętem tej firmy to mogę ci podesłać kompetentną osobę zajmująca się sprzętem takiego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj