Zaloguj się, aby obserwować  
hoffmann

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class

Polecane posty

hoffmann    0

Witam

 

Zastanawiam który z niżej wymienionych komabjnow wybrć :

-Massey Ferguson 7260

-Fendt 5270C

-Laverda M 305 lub M 306

-Sampoo SR 3085

 

z tego co sie dowiedziałem to MF, Fendt i Laverda są one takie same < te same podzespoły,wygląd itp> mają różne tylko silniki MF i Fendt sisudiesel a Laverda Caterpillar

 

 

A możę coś lepszego bylo by z Class Lexiona lub JD ??? Class to bardzo drogi, a JD nie wiem za bardzo- z tego co widziałem do JD bardzo szybko koszą.

 

A ten kombajn Sampoo SR 3085 ma go ktoś ? mało jest tych maszyn w Polsce < a tych nowych praktycznie wcale>

 

Najbardzie mi podchoidz ten Sampoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0

narazie 140 ha ale niedługo bedą sprzedawać byly PGR 160 ha - zamierzam go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Argument typu "profesionalny sprzent" mnie nie przekonuje-podaj konkrety bo twoje posty to typowe nabijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0
a ja proponuje df z seri 56 http://www.deutz-fahr.de/deutsch/erntemaschinen/5600/ obejrzyj sobie

 

df nie wchodzą w grę - za bardzo awaryjne i za bardzo trzeba się o nie "troszczyć"

 

co myślicie o tym sampo?? tylo z tego co widziałem to w kabine ma nie zaciekawie. ale z zewnątrz prezentuje sie bardzo ładnie. - szczególnie z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
df nie wchodzą w grę - za bardzo awaryjne i za bardzo trzeba się o nie "troszczyć"

 

co myślicie o tym sampoo??

 

kto ci to powidział?

 

a sampo to to samo co df z seri 55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0
kto ci to powidział?

 

 

mam kolegę co ma df ktory mi go odradzał.

 

a sampo to to samo co df z seri 55

 

nie wiedziałem. a tak dokladniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Witam

 

Zastanawiam który z niżej wymienionych komabjnow wybrć :

-Massey Ferguson 7260

-Fendt 5270C

-Laverda M 305 lub M 306

-Sampoo SR 3085

 

z tego co sie dowiedziałem to MF, Fendt i Laverda są one takie same < te same podzespoły,wygląd itp> mają różne tylko silniki MF i Fendt sisudiesel a Laverda Caterpillar

 

 

A możę coś lepszego bylo by z Class Lexiona lub JD ??? Class to bardzo drogi, a JD nie wiem za bardzo- z tego co widziałem do JD bardzo szybko koszą.

 

A ten kombajn Sampoo SR 3085 ma go ktoś ? mało jest tych maszyn w Polsce < a tych nowych praktycznie wcale>

 

Najbardzie mi podchoidz ten Sampoo

 

JD prawda, że bardzo szybko koszą, ale Claasy nawet jeszcze szybciej.Ja polecę ci z Claasa Tucano, ma bardzo komfortową kabinę, która pochodzi z Claas Xerion. Jego wadą jest to, że ma bardzo małą średnicę bębna młócącego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0

a Laverda? jest na tych samych podzespołach to MF i Fendt. ALe ma silnik CATERPILLARA'A to jest chyba argument .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też dobra, przecież Caterpillary są robione przez Claasa na Amerykę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0

silniki caterpillar są lepsze od isizudiesel?

 

catepillara są montowane np. w Lexionach evo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@tommy66692 w sumie to co to przeszkadza, przeciez nie utrudniania czytania, a przynajmniej wiadomo czy autor odnosi sie do poprzedniego posta, czy do pytania, problemu zawartego w temacie, nie wiem byc moze tak zaleca netykieta, ale mysle ze mozna to naciagnac :D

 

@hoffmann czy te sampo maja chociaz jakiegos przedstawiciela i serwis w Polsce??

 

@agrotron155 czy to nie glupio promowac jedna firme we wszystkim co tylko jest mozliwe, to smierdzi przedstawicielem B) , jestem pewien ze nie ma marki ktora bylaby najlepsza we wszystkich kategoriach, ba w ciagnikach czy kombajnach uwazam, ze mozna wyroznic innych pionierow w zaleznosci od "grupy" (np. traktory do 80 KM, czy kolowe pow 300 KM itd.)

 

w kazdym razie ja nie polecam kombajnow DF, ze wzgledu na te glupie dmuchawy zamiast normalnych podajnikow i konstrukcje hedera :angry: nowe borykaja sie z takimi problemami co stare :)

Też dobra, przecież Caterpillary są robione przez Claasa na Amerykę..

yyy, ze co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
silniki caterpillar są lepsze od isizudiesel?

 

catepillara są montowane np. w Lexionach evo

 

niewiele wiem na temat silników ale caterpillar jest jednym z lepszych silnków na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0
@hoffmann czy te sampo maja chociaz jakiegos przedstawiciela i serwis w Polsce??

 

tak dokladnie nie szukałem - ale narazie nie spotkałem sie z serwisem tych kombajnów w Polsce

 

co do przedstawiciela też nie wiem - ale to nie taki problem najwyżej sie go sprowadzi < przy tej cenie nie powino być z tym problemów>

 

 

 

w kazdym razie ja nie polecam kombajnow DF, ze wzgledu na te glupie dmuchawy zamiast normalnych podajnikow i konstrukcje hedera :angry: nowe borykaja sie z takimi problemami co stare :D

 

no to Sampo też odpadają z gry. Ktoś tu napisał że Sampo to to samo co DF - więc dlat

 

REASUMUJĄC : MF , FENDT I LAVERDA TO TO SAMO

 

Z tego co widziałem < niestety tylko na youtube > to MF, FENDT i LAVERDA koszą bardzo wolno <ale podobno nadzwyczajnie dobrze oczyszczają zboże> a JD <co widzialem na własne oczy> zapycha podczas koszenia b.szybko szybciej od Classów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja na twoim miejscu wziąłbym claasa tucano tylko nie wiem jak się sprawująale cenowo będzie napewno tańszy od lexiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja na twoim miejscu wziąłbym claasa tucano tylko ni wiem jak się sprawująale cenowo będzie napewno tańszy od lexiona

jesli inwestowac w 6 klawiszowego tucano to naprawde lepiej jeszcze sie napiac i wziasc lexiona, a jak nie to poszukac u konkurencji w cenie wypasionego tucano byc moze znalazlby sie JD serii T, albo NH CX (teraz to chyba CX6xxx) :D

tukany beda sie sprawowac dobrze, tak samo jak megi :angry: bo sa identyczne, ta seria 4xx to duze kombajnych o srednich osiagach w porowaniu do gabarytow, czy niektorych parametrow

EDIT

no to Sampo też odpadają z gry. Ktoś tu napisał że Sampo to to samo co DF - więc dlat

 

REASUMUJĄC : MF , FENDT I LAVERDA TO TO SAMO

 

Z tego co widziałem < niestety tylko na youtube > to MF, FENDT i LAVERDA koszą bardzo wolno <ale podobno nadzwyczajnie dobrze oczyszczają zboże> a JD <co widzialem na własne oczy> zapycha podczas koszenia b.szybko szybciej od Classów .

co do DF dla rownowagi mozesz zapytac mechanizatora, gdyz w jego zakladzie pracy sluzy chyba 4080 HTS, zapewne powie ci jego mocniejsze i slabsze strony, ja podtrzymuje swoje zdanie.

co do "szybkosci koszenia" no to za bardzo za pomoca youtube nie da sie tego okreslic, przynajmniej ja bym nie umial B)

chyba najlepiej na poczatek porownac parametry ktore znajdziesz bez problemu na polsko lub anglojezycznych stronach producentow, pozniej mozesz dopasowac ceny, porownac konkretne rozwiazania techniczne - nic na wariata :)

 

na youtube widzialem jak MF chyba cerea mial przepustowosc chwilowa na poziomie ponad 100t\h to odnosnie szybkosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0

class tucano też odpada nie widzi mi sie. a pozatym jak ktoś już napisał wada tucano jest mała średnica bębna młócącego

 

tak nawiasem Classów jest już b.dużo. A chciałbym żeby ten kombajn sie wyróżniał.

 

po drugie najbardziej by mi odpowidała Laverda < zwlaszcza że ma silnik Cateripllara>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
tak nawiasem Classów jest już b.dużo. A chciałbym żeby ten kombajn sie wyróżniał.

 

po drugie najbardziej by mi odpowidała Laverda < zwlaszcza że ma silnik Cateripllara>

Class też ma silnik Caterpillar. :D

 

Chyba nie kupujesz kombajnu żeby się wyróżniał, tylko żeby jak najszybciej i najlepiej zbierał/ czyścił ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoffmann    0

ufff podjołem decyzję

 

przeglądalem neta i trafiłem na opis kombajnu Pronar Wektor. Korzystajac z tego zę teraz będę miał duże wydatki : kupno byłego PGR 160ha i kupno ciągnika nowego Mccormcik ZTX230 i do niego trochę sprzętu.

Podjołem decyzję ze kupie kombajn Pronar Wektor. - jak się nie sprawdzi to go sprzedam.

 

P.S Lepiej kupić sobie porządny ciagnik niż kombajn.

 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj