center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Darpol    18

Jakies 30 cm w stronę środka siewnika w tym profilu jest kołek wbijany i zaspawany piasta występuje tam plastikowa i blokowana zabezpieczeniem kołkowym .Oszlifuj profil na dł ok.30-40 cm i znajdziesz jakąś wypukłóść .Zresztą znajdź sobie na allegro piasta koła siewnika amazone i będziesz miał jakieś wyobrażenie o problemie .Jak sobie nie poradzisz to odezwij się to poszukam katalogu albo zmierzę u siebie bo mam kilka siewników amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Na allegro akurat nic takiego nie znalazłem.Jak byś mógł to prosze,jak to dokładnie wygląda także od strony napędu.Może na GG.Póżniej wszystko opisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

oj spokojnie nie wrzucajcie że te tulejki są złe bo są bardzo dobre wytrzymują naprawdę bardzo dużo i nie są problematyczne w eksploatacji a jak Ty sobie wyobrażasz że jak Ci tona uderzy z metra na ziemię to łożysko nie poleci? a tulejka będzie oki pozdrawiam wymieniać i jechać dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Kolega @Darpol ma rację jest tam kołek o wymiarach 5x50, ale z katalogu nie wynika żeby coś tam było wspawane.Wygląda na to że ten kołek trzyma to wszystko.

Na stronie AGROMIX ROJĘCZYN masz do pobrania katalogi praktycznie wszystkich produktów AMAZONE i możesz sobie podejrzeć jak to wygląda.

Przez moje ręce również przeszło nie mało AMAZONEK ale poprostu takiego modelu nie rozbierałem w tym miejscu.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Wielkie dzięki Farmer znalazlem te katalogi i teraz wiem co gdzie i jak.Jak znajde czas to się do tego dobiore.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam mam pytanie mam zamiar kupić siewnik 3 lub 4 metrowy najlepiej z aktywną broną.. Chyba wybiorę d8 ale nie wiem czym sie różni od d9, i czy brona wahadłowa czy wirnikowa...

Co polecacie?? ja juz od tego szukania na allegro niewiem co wybrac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Witam mam pytanie mam zamiar kupić siewnik 3 lub 4 metrowy najlepiej z aktywną broną.. Chyba wybiorę d8 ale nie wiem czym sie różni od d9, i czy brona wahadłowa czy wirnikowa...

Co polecacie?? ja juz od tego szukania na allegro niewiem co wybrac;/

D9 ma inną skrzynię przekładniową i redlice są inne i inaczej mocowane-szybko się je wymienia ,nadwozie po liftingu a jak dołożysz parę tysięcy to dostaniesz podesty z drabinką i trochę mało potrzebnej elektroniki .D8 też jest super ,sprzedałem już ich kilka i nikt nie narzeka.Wybierz taki z hydrauliką i będziesz zadowolony z ceny też.A bronę to wirnikową wachadłówka jest na typowe piachy .Mam w tej chwili taki zestaw niemejer+d8 na talerzach do sprzedana napisz jakiś kontakt to puszczę Ci jakieś fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To ktoś mi powie jak tą skrzynie przekładniową w D8 Super w prosty sposób rozebrać aby wymienić tą uszczelkę? no i jaki olej do przekładni zalać bo mi troszkę ubyło:/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Rozumiem że cieknie po którymś wałku.Odkręć przekładnię i uszczelniacz zdejmij bez rozbierania skrzyni po prostu go wydłub uszkadzając go.Tam idzie 20x30x7 a na drugi wałek 25x32x7.Skrzynki radzę nie rozbierać bo to trochę kłopotliwe.Już raz zbierałem zapadki z łożyska jednokierunkowego po warsztacie.Żmudna praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Drapol no spoko masz rację to te bym też wymienił, ale to cieknie jak by z tego elementu co są w nim koła zębate plastikowe od nieprzełączania biegu szybki wolny to tam jest pewnie jakaś uszczelka między obudową główną a obudową tych kół plastikowych jak do tego się dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Drapol no spoko masz rację to te bym też wymienił, ale to cieknie jak by z tego elementu co są w nim koła zębate plastikowe od nieprzełączania biegu szybki wolny to tam jest pewnie jakaś uszczelka między obudową główną a obudową tych kół plastikowych jak do tego się dobrać?

No niestety tego jeszcze nie wymieniałem w żadnym siewniku ale właśnie przywiozłem z niemiec D8 z takim uszkodzeniem to będę się do tego zabierał ale po nowym roku bo mam jeszcze 5 innych agregatów do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

oki jak zrobisz to to daj znać jak to zreperować będę bardzo wdzięczny:D pozdrawiam A po naprawie czym zalewasz skrzynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

Witam Zakupiłem siewnik Amazone D8-30 SPECJAL i potrzebowałbym do niego spolszczona instrukcję obsługi ma moze ktos cos takiego albo jakies namiary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Witam mam taki problem, otóż w siewniku Amazone D7 posiadam ścieżki automatyczne ale są one do opryskiwacza 12 metrów mają cyfry od 0-3 ja w tym roku kupuje opryskiwacz z belką 15-stką i potrzebuje teraz zębatkę na 5 cyfr (że tak to nazwę) może ktoś z Agrofoto przerabiał już taką zębatkę lub ma taką na zbyciu a najchętniej wymianę z góry dziękuję za wszelką pomoc info najlepiej na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Przerobiłem sobie ten trybik od automatu od ścieżek, musisz dorobic tylko trybik z 2 zabkami więcej.Potem wyregulować dzwignie tak żeby nie przeżucała po 2 zabki na raz i po problemie. Powodzenia.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Witam. usilnie poszukuję instrukcji obsługi i wszystkiego co związane z siewnikiem amazone D7 2,5metra po polsku.

Ewentualnie posiada ktoś tabele wysiewu do siewnika amazone d7 junior, nawet w języku niemieckim. Na str. amazone są ale do modelu "super s" a do juniora niema.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Kolego do czego potrzebna ci instrukcja obsługi?,oblukaj go dobrze ustaw i w pole,będziesz zadowolony bez instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Witam potrzebuje numerów kolorów występujących w siewnikach Amazone. Chodzi mi o numery kolorów z palety RAL. Na allegro są do kupienia kolory oryginalne (Nopolux) ale nie ma niestety nigdzie podane jakie to są numery kolorów. Z góry dziękuję za pomoc :)

RAL 6010

RAL_6010_th.jpg


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wie ktoś ile koszuje siewnik amazone ad3 special 3 metrowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buli333    0

a czy ktoś wie na jakiej zasadzie napędzane są kółka wysiewające, te przy ścieżkach przy amazonce D7 30E. Bo kupiłem taki siewnik i tam ścieżki troche są za szeroko i muszę to przestawić i zastanawiam czy jak przestawie aparat o 2 kółka obok to jak sie zamknie ścieżka czy sie te drobne trybiki nie wyłamią bo ośka bedzie napędzać kółko, a aparat ścieżkowy będzie je blokował. troche zawiłe ale mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi :D

 

czesc kupilem niedawno d7/30e i niemam tabeli wysiewu jak bys mógl to bylbym wdzieczny

 

buli333 d7/30e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

mam D8 30E i tabele znajduja sie na tych oslonach zastawek (na nich sa napisy Amazone itd) chyba ze juz sa zerwane. a tak w ogole to raczej te tabele nie sa potrzebne. za pierwszym razem dla wszystkich zboz jakie sieje ustawilem mniej wiecej na srodku, a potem robilem probe krecona, no i wartosci sobie zapisalem, ale za kazdym razem i tak lepiej robic probe. wedlug tabeli nie wychodzi to najdokladniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmg24gl    0

Witam mam taki problem, otóż w siewniku Amazone D7 posiadam ścieżki automatyczne ale są one do opryskiwacza 12 metrów mają cyfry od 0-3 ja w tym roku kupuje opryskiwacz z belką 15-stką i potrzebuje teraz zębatkę na 5 cyfr (że tak to nazwę) może ktoś z Agrofoto przerabiał już taką zębatkę lub ma taką na zbyciu a najchętniej wymianę z góry dziękuję za wszelką pomoc info najlepiej na PW

witam ja mam d8 i mam koło na pięć cyferek a mam opryskiwacz 12 m mogę się z tobą zamienić mój nr.665623336 zadzwoń we wtorek to jest 01.03.11

Edytowano przez cmg24gl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmg24gl    0

czesc kupilem niedawno d7/30e i niemam tabeli wysiewu jak bys mógl to bylbym wdzieczny

 

buli333 d7/30e

[/

Wejdz na strone AMAZONE.PL tam wsztstko znajdziesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj