center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

globus512    18

Mam siewnik Amazode D7 S2 i chciałbym robić ścieżki pod opryskiwacz 10m. Nie jestem pewny czy to tak ma być więc zapytam. Zaczynamy od miedzy z prawej strony na automacie mamy 3, wracając robimy jedną ścieżkę, później jedziemy znów robiąc także jedną i wracamy siejąc całym siewnikiem a na automacie musimy przestawić na 2. Czy dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Witam.

Mam taki problem, otóż mam d7 super s i aparat od znaczników i ścieżek nie chce mi się cofać do końca po przełączeniu przez co praca w polu słabo idzie bo co jakiś czas mi się robią ścieżki wtedy kiedy nie muszą. jak to zrobić aby dobrze przerzucało? mam opryskiwacz 12m i musi mi robić ścieżkę co 4 przejazd i nieraz idzie już dobrze przerzuca tak jak trzeba a jak się spartoli to już za każdym razem inaczej przerzuca. zauważyłem że aparat ma taką sprężynkę z tyłu co odciąga tą łopatkę w dół i czy to ona może być przyczyną? jeżeli ona już jest wykończona to nie będzie odciągała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raph    0

Pomoże ktoś?

 

Kupiliśmy niedawno sobie D8. Problem jest taki, że nie działa hydrauliczne rozkładanie znaczników... Niby olej pompuje, bo drążek od przestawiania drży itp, ale one ani drgną. Trzeba coś przestawić, żeby się rozkładały? Pierwszy raz mamy taki sprzęt i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam posiadam 3m siewnik amazone d8, czy ktoś chciałby się zamienić na tarcze od ścieżek technologicznych? ja mam pod opryskiwacz 24m a potrzebuje pod 15m. Tak dla jasności moje tarcze mają po 16 otworów a na kółku jest 0123456701234567 a potrzebuję tarcze z 15 otworami a na kółku 012340123401234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

Zastanawiam się nad zakupem siewnika i nie wiem, czym różni się D7 od D8 i czy lepsze są redlice czy talerze. Czy c 360 3p poradzi sobie z 3m z dużą skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

3P poradzi sobie bo ja zapinałem i nie było problemów, tylko ja mam d8 super z normalną skrzynią zasypową, przy tej największej może podnosić przód. Co do różnic między d7 a d8 to z tego co widziałem to d8 maja chyba większe skrzynie zasypowe, inna jest też skrzynka przekładniowa ale to nie we wszystkich, widziałem d7 z nowszą skrzynką i d8 ze starszą, więc to w zależności od danego egzemplarza, w nowszych skrzynkach jest dodatkowo zmiana żółów-zając przez co jest większy zakres wysiewu, łatwo poznac po takim dekielku na boku skrzynki. Poza tym d8 ma inne redlice z plastikowymi zastawkami, w d7 były metalowe. Talerzowe będą na pewno lepsze bo będziesz miał zawsze stałą głębokość wysiewu, minusem będzie cena części, do zwykłego są drogie a do talerzowego to kosmos. Jak masz jakieś ciężkie ziemie bez kamieni to bież talerze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Ile D9 potrzebuje mocy? Nigdzie nie moge znaleźć w necie. Mam zetora 55KM bez napedu ale chyba powinien dać rade... Ewentualnie jakiś link do takich danych. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

przy 3m to na pewno moc i uciąg nie będzie problemem, jedynie udźwig podnośnika przy załadowanym na ful i żeby przodu nie podrzucało. To dlatego nie podają zapotrzebowania mocy bo tak naprawdę to i c330 by go pociągnęła tylko co z tego jak by nie mogła podnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Zależy czy chcesz redlice talerzowe czy stopkowe. Ze stopkowymi coś koło 31000 netto talerzowe +około 9000zł. Oczywiście Special D9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek27    17

Witam. Mam pytanie jaka jest pojemność skrzyni nasiennej siewnika Amazone D7 standard i super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

mam zamiar kupić d8 3m. jak na placu u handlarza sprawdzić stopień zużycia przekładni. samo kręcenie kółkami wysiewającymi wystarczy? na jakie inne elementy muszę zwrócić uwagę? a sam siewnik waży koło 400kg, dlatego zamierzam go przywieść na przyczepce samochodowej lekkiej.

Edytowano przez Jezewianin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Skrzynia to pestka remont max 600zł ale raczej się nie psuje ,sprawdzasz czy chodzi równo na najniższych i najwyższych zakresach,zajrzenie do środka nic nie daje ,tam są dwie dźwignie i łożyska jednokierunkowe które najczęściej ulegają awarii,poza tym stan redlic ,czy są wszystkie zaślepki biegu wstecznego redlicy bo szt to 22zł. stan lejków plastikowych i ogólnie całość. Do transportu przyczepka szer 150 cm i dł 330cm albo laweta ,ale to już inne problemy prawko odpowiedni samochód z viaboxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Poszukuję do kupna siewnika Amazone D8 3m specjal lub standard z nowszym typem przekładni w nienagannym stanie. Najchętniej z lubelskiego lub okolic. Ewentualne wiadomości na PW.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Szukam siewnika amazone AD 302 badz AD 303 nabudowanego na agregat bierny badz sam siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Gdyby ktoś chciał się zamienić lub odkupić ode mnie bębenek od automatu ścieżek do siewnika amazone D8 to tutaj wystawiam swój na allegro mój ma 16 ząbków a zamienię na taki z 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktos może mi napisać opinię o amazone d7 e30 ? warto go kupić 6500 jest w całkiem dobrym stanie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5
Napisano (edytowany)

Witam. kupiłem D7 E30 na talerzach i robiąc próbę kręcona dla rzepaku ustawiłem sobie na 4 skalę i kęcąc kołem zauważyłem że kółka wysiewające nie kręcą się równo tylko tykają jak sekundnik w zegarku. nie jest to przerywanie co jakiś czas ale takie równiótkie tykanie. domyslam się po budowie skrzyni przekładniowej że to normalne. tylko putanie czy jadąc wolno ciągnikiem nie bedzie na polu występować zjawisko że rzepakbędzei rósł kupkami zamiast być równo rozmieszczony. kręcąc kołem to nalezy dosyć dużo go przekręcić aby wałek wysiewający się poruszył.

Edytowano przez sap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj